Przejdź do treści

środa, 23.10.2019

Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Informacje dla mediów > Informacje prasowe

Od 1 lipca nastąpi zmiana godzin pracy Starostwa Powiatowego w Tczewie

Od dnia 1 lipca 2015 r. Starostwo będzie czynne w godzinach:
od poniedziałku do środy - od godz. 7:30 do godz 15:30
w czwartki - od godz. 7:30 do godz. 16:30
w piątki - od godz 7:30 do godz 14:30

czytaj całość: Od 1 lipca nastąpi zmiana godzin pracy Starostwa Powiatowego w Tczewie

24 sierpnia obchodziliśmy po raz pierwszy Święto Powiatu Tczewskiego

24 sierpnia w samo południe w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie odbyła się I Uroczysta Sesja Rady Powiatu Tczewskiego V kadencji z okazji Święta Powiatu Tczewskiego.

czytaj całość: 24 sierpnia obchodziliśmy po raz pierwszy Święto Powiatu Tczewskiego

Umowa na przebudowę ul. 30 Stycznia w Tczewie została podpisana

Konsorcjum dwóch Starogardzkich firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. oraz „ROKA” Budownictwo Sp. z o.o. wykona przebudowę ul. 30 Stycznia na odcinku od skrzyżowania z ul. Głowackiego do skrzyżowania z drogą krajową nr 91. Umowę na realizacji inwestycji podpisali dziś (tj. 18 maja br.) reprezentując Powiat Tczewski - Starosta, Tadeusz Dzwonkowski wraz z Wicestarostą,  Witoldem Sosnowskim oraz w imieniu Konsorcjum - Grzegorz Rozmus, Prezes Przedsiębiorstwa Budowy Dróg S.A.

czytaj całość: Umowa na przebudowę ul. 30 Stycznia w Tczewie została podpisana

Rozpoczynamy pierwszy etap przebudowy Mostu Tczewskiego

Na ten moment czekali mieszkańcy Powiatu Tczewskiego - rozpoczyna się długo oczekiwany remont historycznego Mostu Tczewskiego. 20 lipca 2015 roku dokonano przekazania placu budowy Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu „Banimex” z Będzina, które będzie realizowało pierwszy etap przebudowy.

czytaj całość: Rozpoczynamy pierwszy etap przebudowy Mostu Tczewskiego

Ruszyła bezpłatna pomoc prawna

Zgodnie z przyjętą ustawą na terenie całego kraju został uruchomiony system nieodpłatnej pomocy prawnej. Ustawa zakłada stworzenie ogólnopolskiego systemu darmowej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Doszło do tego dzięki współpracy rządu, samorządów i organizacji pozarządowych. System ten zapewni nieodpłatny dostęp do porad prawnych na poziomie lokalnym i zlikwiduje występującą w naszym kraju barierę finansową do korzystania z fachowej usługi prawnej. Pomocy prawnej udzielać będą profesjonaliści.

Poniżej przedstawione zostały punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Tczewskim.

czytaj całość: Ruszyła bezpłatna pomoc prawna

Ćwiczenia „SAMBOR 2016” – atak terrorystyczny na miejski autobus

Porwany autobus pełen licealistów, służby postawione w stan gotowości obronnej, ewakuacja Urzędu Miejskiego w Tczewie i odbicie zakładników - to scenariusz ćwiczeń obronnych pod kryptonimem „SAMBOR 2016”, które odbyły się 1.06.2016 r. w Tczewie.

czytaj całość: Ćwiczenia „SAMBOR 2016” – atak terrorystyczny na miejski autobus

30 czerwca i 1 lipca na sympozjum w Tczewie dyskutowano o ratowaniu Mostu Tczewskiego

Na przełomie czerwca i lipca w Tczewie odbyło się międzynarodowe sympozjum dotyczące Mostu Tczewskiego pn.  „Most Tczewski – Ratowanie Technicznego Dziedzictwa Zjednoczonej Europy”. Wzięli w nim udział m.in. zagranicznie specjaliści z zakresu inżynierii mostowej. Organizatorami sympozjum było Przedsiębiorstwo Wielonranżowe BANIMEX z Będzina oraz Starostwo Powiatowe w Tczewie.

czytaj całość: 30 czerwca i 1 lipca na sympozjum w Tczewie dyskutowano o ratowaniu Mostu Tczewskiego

Wyłonienie wykonawcy na Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa odcinka ulicy 30-go Stycznia w Tczewie (odcinek od skrzyżowania z ul. Głowackiego do skrzyżowania z drogą krajową nr 9

Powiat Tczewski reprezentowany przez Zarząd Powiatu Tczewskiego, działając w oparciu o art. 92 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 ze zm.) informuje, że w wyniku przeprowadzonego postępowania w trybie przetargu nieograniczonego o wartości nie przekraczającej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Prawo zamówień publicznych na Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa odcinka ulicy 30-go Stycznia w Tczewie (odcinek od skrzyżowania z ul. Głowackiego do skrzyżowania z drogą krajową nr 91)”, jako najkorzystniejszą – w wyniku zastosowania kryteriów oceny ofert określonych w Rozdziale 13 SIWZ (tj. cena oferty: 90%, gwarancja jakości i rękojmi za wady: 10%) – uznano ofertę Konsorcjum: Przedsiębiorstwa Budowy Dróg S.A. (ul. Pomorska 26a, 83-200 Starogard Gdański) oraz „ROKA” Budownictwo Sp. z o.o. (ul. Południowej 16C, 83-200 Starogard Gdański), z kwotą brutto przyjętą do realizacji w wysokości 4 149 713,82 oraz przy założeniu 96 m-cy gwarancji jakości i rękojmi za wady.

czytaj całość: Wyłonienie wykonawcy na Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa odcinka ulicy 30-go Stycznia w Tczewie (odcinek od skrzyżowania z ul. Głowackiego do skrzyżowania z drogą krajową nr 9

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.