Sobota, 21.9.2019

Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Jesteś tutaj: Strona główna > Informacje dla mediów > Informacje prasowe

Umowa na przebudowę ul. 30 Stycznia w Tczewie została podpisana

Konsorcjum dwóch Starogardzkich firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. oraz „ROKA” Budownictwo Sp. z o.o. wykona przebudowę ul. 30 Stycznia na odcinku od skrzyżowania z ul. Głowackiego do skrzyżowania z drogą krajową nr 91. Umowę na realizacji inwestycji podpisali dziś (tj. 18 maja br.) reprezentując Powiat Tczewski - Starosta, Tadeusz Dzwonkowski wraz z Wicestarostą,  Witoldem Sosnowskim oraz w imieniu Konsorcjum - Grzegorz Rozmus, Prezes Przedsiębiorstwa Budowy Dróg S.A.

Wartość tego zadania opiewa na kwotę ok. 4 mln zł, połowa tej kwoty jest dofinansowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych tzw. „schetynówek”. Partnerami współfinansującymi zadanie są: Miasto Tczew oraz Gmina Tczew.

Całkowita długość przebudowanego odcinka  wynosić będzie 968 metrów. Ulica po przebudowie posiadać będzie jezdnie o dwu pasach ruchu o szerokości 2 x 3,5m.,  chodnikami dla pieszych szerokości 2m. oraz ciągiem pieszo-rowerowym szerokości 2,5-3m. Na przebudowywanym odcinku zaprojektowano 4 zatoki autobusowe wyposażone w wiaty przystankowe oraz 8 zatok parkingowych. W ramach przebudowy wykonane zostaną niezbędne rozbiórki – istniejącej nawierzchni, zjazdów i przepustów, zostanie również wykonane odwodnienie oraz oświetlenie ulicy.

Obecnie droga nie jest w najlepszym stanie. Jej przebudowa wpłynie nie tylko na podwyższenie jakości życia mieszkańców, zwiększenie stopnia dostępności do usług, zakładów pracy, lecz również na zwiększenie atrakcyjności lokalizowania się w tej części miasta różnego rodzaju działalności biznesowej. – mówi Starosta Tczewski, Tadeusz Dzwonkowski.

Ulica 30 Stycznia jest bardzo ważnym szlakiem komunikacyjnym. Realizacja tego zadania spowoduje sprawniejszy i bezpieczniejszy dojazd do Powiatowego Szpitala, Szpitalnego Oddziału  Ratownictwa oraz Stacji Dializ Nerek. Swoją siedzibę ma tu również Powiatowy Inspektorat Weterynarii, z którego usług również muszą korzystać rolnicy posiadający  inwentarz. Ponadto, ulica ta łączy się bezpośrednio z ulicą Lecha, przy której swoją siedzibę  ma Państwowa Straż Pożarna oraz punkt wyjazdu karetek Pogotowia Ratunkowego.

Przekazanie placu budowy planowane jest na dzień 26 maja br. Zakończenie inwestycji planowane jest do końca października br.

Podpisanie umowy na przebudowę ul. 30 Stycznia w Tczewie fot. M. Stolarski