Przejdź do treści

Sobota, 22.2.2020

Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Tydzień samochodu używanego

Tydzień samochodu używanego
Fundacja Autotesto we współpracy z portalem Autoprawo.pl i Autotesto.pl w Dzień Kierowcy przypadający 25 lipca 2015 r. inaugurują nową cykliczną kampanię edukacyjną - Tydzień Samochodu Używanego. Jej celem jest pomoc i zwiększenie świadomości prawnej osób, które kupiły lub zastanawiają się nad kupnem pojazdu z tzw. drugiej ręki. 

Przez cały tydzień prawnicy specjalizujący się w pomocy prawnej przy dochodzeniu roszczeń związanych z wadami pojazdów będą udzielali przez Internet oraz telefonicznie bezpłatnych porad prawnych. Fundacja przygotowała również dwa poradniki, które mają pomóc użytkownikom samochodów. Pierwszy z nich „Prawne ABC przed kupnem pojazdu” pozwoli na uniknięcie najpopularniejszych błędów towarzyszących zawieraniu umów ze sprzedawcami samochodów. Drugi poradnik „Pierwsze kroki po kupnie samochodu z wadami” pozwoli zabezpieczyć się kupującym przed błędami, które mogą utrudniać lub uniemożliwiać dochodzenie roszczeń z tytułu wad nabytego pojazdu.

Przez cały tydzień na zaprzyjaźnionych portalach (m.in. www.autotesto.pl oraz www.autoprawo.pl) pojawiać będą się artykuły dotyczące aspektów prawnych związanych z samochodami używanymi. Wszystkie informacje o kampanii będą dostępne również na jej facebookowym profilu www.facebook.com/tydziensamochodu oraz w portalach o tematyce motoryzacyjnej. 

Załączniki

wydruk, pdf

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.