Czwartek, 21.9.2017

Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Jesteś tutaj: Strona główna > Informacje dla mediów > Pytania i odpowiedzi

Komunikat w sprawie procesu zbycia akcji Spółki Szpitale Tczewskie S.A.

Zarząd Powiatu Tczewskiego, w związku z toczącym się postępowaniem mającym na celu zbycie akcji spółki Szpitale Tczewskie S.A. z siedzibą w Tczewie, informuje, że w dniu 12 lutego 2013 r. została złożona oferta wiążąca w sprawie negocjacji w przedmiocie nabycia akcji Spółki Szpitale Tczewskie S.A przez EMC instytut Medyczny S.A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Pilczycka 144-148. Wadium zostało wpłacone.

W związku z powyższym Zespół ds. negocjacji kontynuuje prace zgodnie z regulaminem przeprowadzanie negocjacji, który stanowi załącznik do uchwały Nr 80/321/12 Zarządu Powiatu Tczewskiego z dnia 2 sierpnia 2012 r. w sprawie powołania Zespołu ds. negocjacji oraz ustalenia Regulaminu przeprowadzenia negocjacji.

Zgodnie z regulaminem Zespół ds. negocjacji przystąpi teraz do negocjacji w formie bezpośrednich rozmów z umocowanymi przedstawicielami Oferenta. Po zakończeniu negocjacji podmiot uczestniczący przedłoży na piśmie proponowane przez siebie wiążące warunki zawarcia umowy.

O wyniku negocjacji Przewodniczący Zespołu niezwłocznie informuje Zarząd Powiatu Tczewskiego, przedstawiając pisemną rekomendację wraz z ofertą i materiałami dodatkowymi . Zarząd Powiatu Tczewskiego dokonuje wyboru zaproponowanego przez Zespół podmiotu bądź odrzuca tą propozycję, bądź zaleca kontynuowanie negocjacji. W przypadku dokonania wyboru przez Zarząd, zwraca się on do Rady Powiatu o wyrażenie zgody na zbycie akcji.

Czas prowadzenia negocjacji przez Zespół nie jest związany określonym terminem.