Przejdź do treści

środa, 21.10.2020

Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Następne niespodzianki podczas prac na Moście Tczewskim!

Podczas prac na Moście Tczewskim (prócz kapsuły czasu i kamienia węgielnego) na ścianach postumentu odnaleziono również podpisy budowniczych Mostu. 
Datowane są na kilka lat przed złożeniem kapsuły czasu w jego przyczółku (przed rokiem 1851).

czytaj całość: Następne niespodzianki podczas prac na Moście Tczewskim!

Zapraszamy na Piknik Strażacki!

Starostwo Powiatowe w Tczewie, Komenda Państwowa Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie,  Ochotnicza Straż Pożarna w Tczewie oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zapraszają na Piknik Strażacki, który odbędzie się po uroczystościach patriotyczno-religijnych w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

czytaj całość: Zapraszamy na Piknik Strażacki!

Uroczystości patriotyczno - religijne w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Starosta Tczewski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tczewskiego serdecznie zapraszają na uroczystości patriotyczno – religijne w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się w 3 maja 2019 r. (piątek).

czytaj całość: Uroczystości patriotyczno - religijne w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Cyfrowa majówka – konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności

Trzydniowa majówka? Dla nas to za mało. W tym roku organizujemy majówkę, która potrwa osiem dni! Chcesz grilla? Niech będzie grill. Chcesz leżaki? Niech będą leżaki. A może kino pod chmurką? Pewnie! Ważne żebyście pamiętali też o… cyfryzacji!

czytaj całość: Cyfrowa majówka – konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności

Od 2004 roku 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Flaga – to symbol państwowości. Ukazywanie przynależności narodowej poprzez barwy na fladze jest powszechnie stosowanym kodem między ludźmi na globie ziemskim. W wielu państwach święto flagi już od dawna znalazło swoje miejsce w kalendarzu. Dzień flagi mają między innymi: Stany Zjednoczone, Finlandia, Meksyk, Ukraina, Litwa. A Polska?

czytaj całość: Od 2004 roku 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

DZIECI - DOBRO NAS WSZYSTKICH

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie zaprasza wszystkie osoby chętne do podjęcia wyzwania, jakim jest zapewnienie dzieciom szczęśliwego dzieciństwa. Więcej informacji w siedzibie przy ul. Wojska Polskiego 6 w Tczewie.

czytaj całość: DZIECI - DOBRO NAS WSZYSTKICH

UWAGA ! Ważne zmiany w ustawie o odpadach

Informacja dla podmiotów gospodarujących odpadami

Zgodnie z art. 14 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018 r. poz. 1592) posiadacz odpadów, który przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy (tj. przed 5 września 2018 r.) uzyskał zezwolenie na zbieranie odpadów, zezwolenie na przetwarzanie odpadów, zezwolenie na zbieranie i przetwarzanie odpadów albo pozwolenie na wytwarzanie odpadów uwzględniające zbieranie lub przetwarzanie odpadów, jest obowiązany, w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, złożyć wniosek o zmianę posiadanej decyzji (tj. do dnia 5 września 2019 r.).

czytaj całość: UWAGA ! Ważne zmiany w ustawie o odpadach

Czekamy na nowych ... Ambasadorów Kociewia

26 marca 2019 r. w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Bytoni k. Zblewa odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie kapituły przyznającej honorowe tytuły: Ambasador Kociewia i Perełka Kociewia. Wnioski można pobrać ze strony internetowej www.walneplachandry.pl  Składać zaś należy w terminie do 31 maja 2019 r.

czytaj całość: Czekamy na nowych ... Ambasadorów Kociewia

„Poligon budowlany” w ZKZ odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku pracy

Wychodząc naprzeciw aktualnej sytuacji na rynku pracy zawodów budowlanych i zapotrzebowaniu na kadrę w tych zawodach budujemy „Poligon Budowlany” w celu jeszcze lepszego kształcenia i organizacji kursów zawodowych z zakresu technologii budowlanych.

czytaj całość: „Poligon budowlany” w ZKZ odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku pracy

Pogoda sprzyja pracom remontowym na Moście Tczewskim

Wykonawca kontynuuje prace rozbiórkowe starego przyczółka i roboty związane z wytworzeniem i dostawą kolejnych podpór tymczasowych dla demontażu przęseł ESTB.

czytaj całość: Pogoda sprzyja pracom remontowym na Moście Tczewskim

VI sesja Rady Powiatu Tczewskiego – 26 marca 2019 roku

Rada Powiatu Tczewskiego zapoznała się ze sprawozdaniem z działalności Komendanta Powiatowego Policji oraz informacją o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu tczewskiego za 2018 r. i informacją Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej o aktualnym stanie bezpieczeństwa ochrony przeciwpożarowej oraz o zagrożeniach na terenie powiatu.

czytaj całość: VI sesja Rady Powiatu Tczewskiego – 26 marca 2019 roku

Udział Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie w XVI edycji programu „Dzień przedsiębiorczości”.

XVI edycja programu „Dzień przedsiębiorczości”, którego organizatorem była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości i objętego Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzej Dudy odbyła się 20 marca 2019 r.

czytaj całość: Udział Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie w XVI edycji programu „Dzień przedsiębiorczości”.

Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie szkołą promującą honorowe oddawanie krwi

W terminie od listopada 2018 r. do marca 2019 r. w ZSRiK w Tczewie Magdalena Przytuła - pedagog szkolny i  Hanna Górska - nauczyciel biologii  promowały „Honorowe Oddawanie Krwi”.

czytaj całość: Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie szkołą promującą honorowe oddawanie krwi

26 marca w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

W dniu 26 marca 2019 r. w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie odbyła się III edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Was weisst du über die deutschsprachigen Länder?”.

czytaj całość: 26 marca w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

W dniach od 21 do 23 marca uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie reprezentowały województwo pomorskie na Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym w Grudziądzu

W dniach 21 – 23 marca uczennice klasy Ib II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Tczewie, Julia Musiał i Zuzanna Rękiewicz, brały udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym, na którym reprezentowały województwo pomorskie. Obie uczennice przedstawiły autorskie projekty badawcze związane z astronomią. 

czytaj całość: W dniach od 21 do 23 marca uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie reprezentowały województwo pomorskie na Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym w Grudziądzu

Już niedługo, przy ZKZ Tczew powstanie Poligon Budowlany

25 marca 2019 r. została podpisana umowa na realizację zadania inwestycyjnego, realizowanego w ramach projektu „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Tczewskiego - poprzez prace budowlane i doposażenie”.

czytaj całość: Już niedługo, przy ZKZ Tczew powstanie Poligon Budowlany

Powołano Powiatowy Zespół Opiniodawczo - Doradczy ds. Edukacji w Powiecie Tczewskim

22 marca w siedzibie Starostwa odbyło się pierwsze spotkanie nowopowołanego Powiatowego Zespołu Opiniodawczo - Doradczego ds. Edukacji w Powiecie Tczewskim.

czytaj całość: Powołano Powiatowy Zespół Opiniodawczo - Doradczy ds. Edukacji w Powiecie Tczewskim

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.