Przejdź do treści

Niedziela, 24.1.2021

Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

26 marca w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

W dniu 26 marca 2019 r. w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie odbyła się III edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Was weisst du über die deutschsprachigen Länder?”.

czytaj całość: 26 marca w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

W dniach od 21 do 23 marca uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie reprezentowały województwo pomorskie na Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym w Grudziądzu

W dniach 21 – 23 marca uczennice klasy Ib II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Tczewie, Julia Musiał i Zuzanna Rękiewicz, brały udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym, na którym reprezentowały województwo pomorskie. Obie uczennice przedstawiły autorskie projekty badawcze związane z astronomią. 

czytaj całość: W dniach od 21 do 23 marca uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie reprezentowały województwo pomorskie na Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym w Grudziądzu

Już niedługo, przy ZKZ Tczew powstanie Poligon Budowlany

25 marca 2019 r. została podpisana umowa na realizację zadania inwestycyjnego, realizowanego w ramach projektu „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Tczewskiego - poprzez prace budowlane i doposażenie”.

czytaj całość: Już niedługo, przy ZKZ Tczew powstanie Poligon Budowlany

Powołano Powiatowy Zespół Opiniodawczo - Doradczy ds. Edukacji w Powiecie Tczewskim

22 marca w siedzibie Starostwa odbyło się pierwsze spotkanie nowopowołanego Powiatowego Zespołu Opiniodawczo - Doradczego ds. Edukacji w Powiecie Tczewskim.

czytaj całość: Powołano Powiatowy Zespół Opiniodawczo - Doradczy ds. Edukacji w Powiecie Tczewskim

8 marca w II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie odbywało się Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne

W dniu 8 marca 2019 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Tczewie odbywało się Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów województwa pomorskiego.

czytaj całość: 8 marca w II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie odbywało się Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne

3 marca na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie odbyły się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę 3 marca 2019r., już po raz drugi na terenie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Tczewie, odbyły się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych. Organizacją wydarzenia zajęło się tradycyjnie Tczewskie Starostwo Powiatowe, Przeorat Pomorski Orderu Świętego Stanisława, Powiatowe Centrum Sportu i właśnie II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie.

czytaj całość: 3 marca na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie odbyły się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

IX Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie i Prawach Konsumentów

Realizując obowiązek w zakresie edukacji konsumenckiej nałożony na samorządy terytorialne ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Tczewie zorganizował i przeprowadził IX Edycję Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie i Prawach Konsumentów.

czytaj całość: IX Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie i Prawach Konsumentów

1 marca w Tczewie obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca, po raz 9. W Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, mieszkańcy powiatu tczewskiego spotkali się przy pomniku poświęconym Ofiarom Terroru Stalinowskiego, aby upamiętnić  bohaterów antykomunistycznego podziemia, walczących o wolną Polską z bronią w ręku ale także w inny sposób. 

czytaj całość: 1 marca w Tczewie obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

XXII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tczewskiego za nami!

W sobotę 9 marca w hali widowiskowo-sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie odbył się XXII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tczewskiego. Tegoroczne Grand Prix zdobyły panie z Lipiej Góry z Gminy Morzeszczyn! Gratulujemy!

czytaj całość: XXII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tczewskiego za nami!

V sesja Rady Powiatu Tczewskiego – 26 lutego 2019 roku

26 lutego w czasie V sesji Rady Powiatu Tczewskiego zaprezentowano nowy system elektronicznej obsługi. Nowością dla mieszkańców jest możliwość oglądania transmisja „na żywo” sesji w internecie poprzez stronę: https://www.powiat.tczew.pl/sesje-rady-powiatu-tczewskiego/transmisja-sesji-rady-powiatu-na-zywo.html. W przyszłości będzie można również oglądać ich retransmisje na naszej stronie internetowej.

czytaj całość: V sesja Rady Powiatu Tczewskiego – 26 lutego 2019 roku

9 marca odszedł od nas Józef Turzyński – wieloletni Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolnych, Radny Rady Powiatu Tczewskiego I i II Kadencji oraz Członek Zarządu II Kadencji.

9 marca odszedł od nas Józef Turzyński – wieloletni Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Radny Powiatu Tczewskiego I i II Kadencji oraz Członek Zarządu Powiatu II Kadencji
Wyrazy współczucia Rodzinie, Najbliższym oraz Przyjaciołom składają

Przewodniczący Rady Powiatu Tczewskiego Marek Modrzejewski wraz z Radnymi
oraz
Starosta Tczewski Mirosław Augustyn wraz z Zarządem Powiatu Tczewskiego 
i Pracownicy Starostwa Powiatowego w Tczewie

czytaj całość: 9 marca odszedł od nas Józef Turzyński – wieloletni Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolnych, Radny Rady Powiatu Tczewskiego I i II Kadencji oraz Członek Zarządu II Kadencji.

1 marca maszerowali TROPEM WILCZYM śladami tczewskich harcerzy

Prawie sześćdziesięcioro młodych uczestników wzięło udział w miejskich marszach na orientację TROPEM WILCZYM, które zorganizowane zostały 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci o Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem Marszów była Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE we współpracy z Powiatem Tczewskim. Wsparcia udzieliła Fabryka Sztuk, Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie.

czytaj całość: 1 marca maszerowali TROPEM WILCZYM śladami tczewskich harcerzy

2 marca w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w Tenisie Stołowym

W sobotę 2 marca w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w tenisie stołowym. Do rywalizacji zgłosiły się cztery drużyny.

czytaj całość: 2 marca w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w Tenisie Stołowym

21 lutego w Nowej Cerkwi podsumowano program Działaj Lokalnie 2018

21 lutego w Świetlicy Domu Strażaka w Nowej Cerkwi (Gmina Morzeszczyn) odbyło się podsumowanie programu Działaj Lokalnie 2018. W ubiegłym roku organizacje i grupy mieszkańców powiatu tczewskiego zrealizowały 19 projektów. Podczas imprezy zaprezentowali efekty swoich inicjatyw i opowiedzieli jakie działania przeprowadzili z lokalną społecznością.

czytaj całość: 21 lutego w Nowej Cerkwi podsumowano program Działaj Lokalnie 2018

Skorzystaj z Powiatowych Programów Polityki Zdrowotnej – zadbaj o zdrowie swoje i bliskich

Powiatowe programy polityki zdrowotnej wdrożono do realizacji z powodu niepokojących danych statystycznych dotyczących umieralności w powiecie tczewskim, w tym w szczególności z powodu nowotworów złośliwych oraz z powodu narastającego problemu nadwagi i otyłości wśród mieszkańców naszego powiatu.

czytaj całość: Skorzystaj z Powiatowych Programów Polityki Zdrowotnej – zadbaj o zdrowie swoje i bliskich

Nagrody Starosty w dziedzinie kultury i sportu - wnioski do 28 lutego

Jeszcze do 28 lutego br. (czwartek) można składać wnioski o przyznanie nagrody Starosty Tczewskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu za rok 2018 oraz za całokształt działalności.

Regulaminy przyznawania nagród oraz formularz wniosku o przyznanie nagród Starosty Tczewskiego w dziedzinie kultury i sportu można znaleźć tutaj:
https://www.powiat.tczew.pl/nagrody-i-wyroznienia-starosty-tczewskiego/

czytaj całość: Nagrody Starosty w dziedzinie kultury i sportu - wnioski do 28 lutego

Czwarty dzień ferii z PCS w Tczewie – Halowa Piłka Nożna (rocznik 2003-2005)

Po weekendowej przerwie rozpoczął się drugi tydzień Ferii 2019 z Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie. W poniedziałek 18 lutego br. młodzież rocznik 2003-2005 mogła wziąć udział w turnieju w Halowej Piłce Nożnej. Tradycyjnie uczestników zawodów powitał dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie.

czytaj całość: Czwarty dzień ferii z PCS w Tczewie – Halowa Piłka Nożna (rocznik 2003-2005)

Wybór Partnera w ramach projektu "STOP CUKRZYCY - program profilaktyki cukrzycy typu 2 na terenie powiatu tczewskiego".

Dnia 14 lutego 2019 r. Zarząd Powiatu Tczewskiego podjął decyzję w sprawie wyboru Partnera w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu.

Partnerem została Przychodnia Rogowscy Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Tczewie. 

czytaj całość: Wybór Partnera w ramach projektu "STOP CUKRZYCY - program profilaktyki cukrzycy typu 2 na terenie powiatu tczewskiego".

26 stycznia w II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci z pieczy zastępczej i pracowników PCPR w Tczewie

 W dniu 26 stycznia 2019 roku w II LO w Tczewie po raz kolejny odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci z pieczy zastępczej i pracowników PCPR w Tczewie. Organizatorami zabawy był Zespół ds. Pieczy Zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie.

czytaj całość: 26 stycznia w II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci z pieczy zastępczej i pracowników PCPR w Tczewie

Współpraca II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie z Zespołem Szkół Katolickich im. Świętego Ducha w Beauvais we Francji

II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie i Gimnazjum nr 2 od dwóch lat  współpracują z Zespołem Szkół Katolickich im. Świętego Ducha w Beauvais we Francji.

czytaj całość: Współpraca II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie z Zespołem Szkół Katolickich im. Świętego Ducha w Beauvais we Francji

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.