Przejdź do treści

Czwartek, 19.10.2017

Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Malarski Plener im. Leona Wyczółkowskiego w Gniewie

W Gniewie niemalże co roku wspomina się Leona Wyczółkowskiego, polskiego malarza, grafika, rysownika. Zainteresowanie artystą jest nieprzypadkowe, gdyż niejednokrotnie uwieczniał fragmenty architektury gniewskiej na swoich rysunkach. Aby upamiętnić pobyt mistrza w mieście, co miało miejsce w 1933 roku, już od kilku lat odbywają się w Gniewie studenckie plenery malarskie dedykowane malarzowi, których zwieńczeniem są wystawy poplenerowe. Tegoroczna odbędzie się we wtorek, 14 lipca o godz. 19.00 na placu Grunwaldzkim.

czytaj całość: Malarski Plener im. Leona Wyczółkowskiego w Gniewie

Delegacja studentów z USA odwiedziła Powiat Tczewski

9 lipca 2015 r., do Tczewskiego Starostwa przybyła delegacja ze Stanów Zjednoczonych, zaproszonych w ramach 19-tego Obozu Językowego organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych z Tczewa.

czytaj całość: Delegacja studentów z USA odwiedziła Powiat Tczewski

Informacja na temat miejsc występowania barszczu Sosnowskiego

Wydział Administracji i Zarządzania Kryzysowego informuje, że do dnia 9 lipca br. otrzymał informację potencjalnych stanowiskach barszczu Sosnowskiego na terenie Gminy Tczew:

 

czytaj całość: Informacja na temat miejsc występowania barszczu Sosnowskiego

Wykaz programów profilaktycznych finansowanych ze środków NFZ

1.Program profilaktyki chorób układu krążenia.
Skierowany jest do kobiet i mężczyzn potencjalnie zdrowych w wieku: 35, 40, 45, 50 i 55 lat, którzy w ostatnich pięciu latach nie korzystali z badań wykrywających ryzyko chorób układu krążenia.

czytaj całość: Wykaz programów profilaktycznych finansowanych ze środków NFZ

Skarszewy promują Kociewie

Prawdziwe święto szykuje się w Skarszewach. Już 18 lipca przed Zamkiem Joannitów zaplanowano I edycję Powiatowego Przeglądu Gwary Kociewskiej "Kociewski Skowrónek". Podczas imprezy w grodzie nad Wietcisą zaprezentuje się ponad 10 zespołów regionalnych, a także indywidualni wykonawcy.

czytaj całość: Skarszewy promują Kociewie

Zaproszenie do udziału w Konferencji Naukowej "Polska Regionalna mowa - kultura - edukacja"

Komitet Organizacyjny Konferencji Naukowej "Polska Regionalna mowa - kultura - edukacja" serdecznie zaprasza do udziału w niej regionalistów, naukowców, studentów i wszystkie osoby, które zainteresowane są problematyką  aktualnego stanu i perspektyw regionalnych odmian języka polskiego z terenu Rzeczypospolitej Polskiej, funkcjonowaniem szeroko pojętej kultury regionalnej, zwłaszcza w kontekście jej wpływu na stan i zmiany tożsamości regionalnej oraz świadomą kreacją nowoczesnego regionalizmu, czyli edukacją regionalną. Konferencja odbędzie się w dniach 27 - 28 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.  

czytaj całość: Zaproszenie do udziału w Konferencji Naukowej "Polska Regionalna mowa - kultura - edukacja"

„Zanim otworzysz, zanim podpiszesz…” - mieszkańcy Powiatu Tczewskiego dowiedzieli się jak bronić się przed nieuczciwymi praktykami

Dnia 30 czerwca 2015 r. , w sali obrad Rady Powiatu Tczewskiego, odbyło się spotkanie informacyjne pt. „Zanim otworzysz, zanim podpiszesz…”. Współorganizatorami są: Starostwo Powiatowe w Tczewie, Komenda Powiatowa Policji w Tczewie oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

czytaj całość: „Zanim otworzysz, zanim podpiszesz…” - mieszkańcy Powiatu Tczewskiego dowiedzieli się jak bronić się przed nieuczciwymi praktykami

Sięgnij po instrumenty zwrotne i rozwiń swoją firmę z inicjatywą JEREMIE

Bank Gospodarstwa Krajowego, na zlecenie Zarządu Województwa Pomorskiego, realizuje Umowę Operacyjną „Wsparcie przedsiębiorczości poprzez rozwój instrumentów inżynierii finansowej w ramach inicjatywy JEREMIE w województwie pomorskim”. Projekt ten ma na celu zwiększenie możliwości inwestycyjnych pomorskich Przedsiębiorców poprzez udostępnianie im preferencyjnych pożyczek i poręczeń przeznaczonych na działalność gospodarczą. Dotychczasowym efektem powyższego jest wsparcie ponad 4.600 Przedsiębiorców w województwie pomorskim, w tym ponad 150 Firm z Powiatu Tczewskiego.

czytaj całość: Sięgnij po instrumenty zwrotne i rozwiń swoją firmę z inicjatywą JEREMIE

Rada Powiatu udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu Tczewskiego za 2014 rok

Podczas VIII Sesji Rady Powiatu Tczewskiego, Radni zapoznali się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji Rady Powiatu Tczewskiego dotyczącej sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Tczewskiego za rok 2014.

Przewodniczący Komisji rewizyjnej, Zbigniew Kończewski przedstawił Radnym wniosek w sprawie absolutorium wraz z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Następnie zostały podjęte uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu tczewskiego za 2014 rok oraz w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu Tczewskiego za 2014 rok.

czytaj całość: Rada Powiatu udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu Tczewskiego za 2014 rok

Od 1 lipca nastąpi zmiana godzin pracy Starostwa Powiatowego w Tczewie

Od dnia 1 lipca 2015 r. Starostwo będzie czynne w godzinach:
od poniedziałku do środy - od godz. 7:30 do godz 15:30
w czwartki - od godz. 7:30 do godz. 16:30
w piątki - od godz 7:30 do godz 14:30

czytaj całość: Od 1 lipca nastąpi zmiana godzin pracy Starostwa Powiatowego w Tczewie

Wesoła Zabawa w Pelplinie

3 czerwca 2015 roku Stowarzyszenie "Wesoła Stonoga", które działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Pelplinie zorganizowało integracyjną zabawę plenerową pn. "Baw się z Wesołą Stonogą". Zabawa była jednym z przedsięwzięć organizowanych w ramach tegorocznych Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Podczas spotkania Stowarzyszenie przygotowało z udziałem wolontariuszy oraz firmy Hanter Extreme z Przywidza szereg atrakcji, które zachęcały wszystkich do aktywności ruchowej.

czytaj całość: Wesoła Zabawa w Pelplinie

Jousterzy z całego świata w Gniewie na XIV Międzynarodowym Turnieju Rycerskim Króla Jana III

Wielkimi krokami nadchodzi dzień pojedynków rycerskich w murach gniewskiego zamku. Już po raz dwudziesty czwarty będziemy świadkami potyczek joustingowych, do których staną najlepsi wojownicy z całego świata. Wyjątkowo prestiżowe towarzystwo, jakie zawita do Gniewu 27 i 28 czerwca zwiastuje jedno – wspaniałą zabawę, a zarazem ostrą rywalizację o zwycięstwo w turnieju.

czytaj całość: Jousterzy z całego świata w Gniewie na XIV Międzynarodowym Turnieju Rycerskim Króla Jana III

Okaż serce pogorzelcom z Opalenia

Dnia 16.06.2015 r. około godziny 12- stej doszło do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Opalenie. Dom zajmowany jest przez Panią Marię, która stanowi rodzinę zastępczą niezawodową, dla 13- letniego chłopca oraz przez usamodzielnioną wychowankę tejże rodziny. W pożarze rodzina straciła cały dobytek. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ocenił, że budynek nie nadaje się do dalszej eksploatacji.Rodzina potrzebuje materiałów budowlanych i mebli, a także przedmiotów codziennego użytku. Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc rodzinie.

czytaj całość: Okaż serce pogorzelcom z Opalenia

Newsletter GOM 2 - 15 czerwca 2015 r.

GOM oficjalnie zmienił nazwę - nowa nazwa stowarzyszenia to Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMG-G-S)
Zmiany podjęte podczas ostatniego Walnego Zebrania Członków GOM zostały zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zgodnie z Uchwałą Walnego Zebrania nr 27/2015 z dnia 13 kwietnia br. nazwa stowarzyszenia otrzymuje nowe brzmienie, tj. Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMG-G-S). Pozostałe dane kontaktowe, takie jak numer wpisu do KRS, NIP czy REGON nie ulegają zmianie (dostępne tu:  kontakt).
 

 

czytaj całość: Newsletter GOM 2 - 15 czerwca 2015 r.

Spotkanie ze słuchaczami Pelplińskiego Uniwersytetu z okazji Dni Godności

28 maja 2015 roku Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie w ramach obchodów Dni Godności Osób Niepełnosprawnych zorganizował spotkanie dla słuchaczy Pelplińskiego Uniwersytetu III Wieku. O godzinie 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Bernarda Sychty w Pelplinie studenci spotkali się z dyrekcją i nauczycielami Ośrodka. Podczas spotkania obecny był również Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin pan Patryk Demski oraz Dyrektor Biblioteki pani Dorota Sakowska.

czytaj całość: Spotkanie ze słuchaczami Pelplińskiego Uniwersytetu z okazji Dni Godności

XV Rowerowy Rajd Gwiaździsty - 150 rowerzystów na trasie

31 maja (niedziela) Starostwo Powiatowe w Tczewie już po raz piętnasty zorganizowało Rowerowy Rajd Gwiaździsty. Jak co roku, uczestnicy rajdu wyruszyli z poszczególnych gmin Powiatu Tczewskiego, aby spotkać się na festynie rekreacyjnym w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach.

czytaj całość: XV Rowerowy Rajd Gwiaździsty - 150 rowerzystów na trasie

Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym pt. Serowe Przysmaki

Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. Serowe Przysmaki. Konkurs odbywa się w ramach VI Sympozjum Kulinarnego "O jeściu na Kociewiu", które odbędzie się 3 października br. w Subkowach. Sympozjum to również element V Kongresu Kociewskiego. Projekt współfinansuje Powiat Tczewski.

czytaj całość: Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym pt. Serowe Przysmaki

Kaj to Kociewie?

W miniony weekend (22-24. maja) w chorzowskim Parku Śląskim już po raz kolejny odbyły się Targi Turystyki Weekendowej ATRAKCJE REGIONÓW. Na targach prezentowały się samorządy, operatorzy turystyczni, pojedyncze obiekty hotelowe, muzea, parki tematyczne, skanseny, parki rozrywki, organizacje pozarządowe a także producenci regionalnych produktów spożywczych. Tym razem w jednym ze stanowisk wystawienniczych swoją ofertę zaprezentowała silna reprezentacja Kociewia: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Starostwo Powiatowe w Tczewie oraz Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

czytaj całość: Kaj to Kociewie?

Ogłoszenie w sprawie udzielenia dofinansowania na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych ze środków PFRON w 2015 roku

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż Uchwałą nr 26/80/2015     z dnia 28 maja 2015 roku przyznano dotacje w wysokości 30 000 zł na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przewidzianych do realizacji w okresie od 8 czerwca 2015 roku do 31 grudnia 2015 roku, następującym podmiotom:

czytaj całość: Ogłoszenie w sprawie udzielenia dofinansowania na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych ze środków PFRON w 2015 roku

Konferencja z okazji VII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych - Pelplin 2015

27 maja 2015 roku Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie zorganizował Konferencję z okazji obchodów Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczne Dni obchodzimy pod hasłem "Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość" (Św. Jan Paweł II).O godzinie 10:00 zaproszeni goście oraz pracownicy Szkoły spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie im. ks. Bernarda Sychty.

czytaj całość: Konferencja z okazji VII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych - Pelplin 2015

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.