Przejdź do treści

Czwartek, 21.3.2019

Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Spotkanie ze słuchaczami Pelplińskiego Uniwersytetu z okazji Dni Godności

28 maja 2015 roku Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie w ramach obchodów Dni Godności Osób Niepełnosprawnych zorganizował spotkanie dla słuchaczy Pelplińskiego Uniwersytetu III Wieku. O godzinie 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Bernarda Sychty w Pelplinie studenci spotkali się z dyrekcją i nauczycielami Ośrodka. Podczas spotkania obecny był również Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin pan Patryk Demski oraz Dyrektor Biblioteki pani Dorota Sakowska.

czytaj całość: Spotkanie ze słuchaczami Pelplińskiego Uniwersytetu z okazji Dni Godności

XV Rowerowy Rajd Gwiaździsty - 150 rowerzystów na trasie

31 maja (niedziela) Starostwo Powiatowe w Tczewie już po raz piętnasty zorganizowało Rowerowy Rajd Gwiaździsty. Jak co roku, uczestnicy rajdu wyruszyli z poszczególnych gmin Powiatu Tczewskiego, aby spotkać się na festynie rekreacyjnym w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach.

czytaj całość: XV Rowerowy Rajd Gwiaździsty - 150 rowerzystów na trasie

Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym pt. Serowe Przysmaki

Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. Serowe Przysmaki. Konkurs odbywa się w ramach VI Sympozjum Kulinarnego "O jeściu na Kociewiu", które odbędzie się 3 października br. w Subkowach. Sympozjum to również element V Kongresu Kociewskiego. Projekt współfinansuje Powiat Tczewski.

czytaj całość: Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym pt. Serowe Przysmaki

Kaj to Kociewie?

W miniony weekend (22-24. maja) w chorzowskim Parku Śląskim już po raz kolejny odbyły się Targi Turystyki Weekendowej ATRAKCJE REGIONÓW. Na targach prezentowały się samorządy, operatorzy turystyczni, pojedyncze obiekty hotelowe, muzea, parki tematyczne, skanseny, parki rozrywki, organizacje pozarządowe a także producenci regionalnych produktów spożywczych. Tym razem w jednym ze stanowisk wystawienniczych swoją ofertę zaprezentowała silna reprezentacja Kociewia: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Starostwo Powiatowe w Tczewie oraz Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

czytaj całość: Kaj to Kociewie?

Ogłoszenie w sprawie udzielenia dofinansowania na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych ze środków PFRON w 2015 roku

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż Uchwałą nr 26/80/2015     z dnia 28 maja 2015 roku przyznano dotacje w wysokości 30 000 zł na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przewidzianych do realizacji w okresie od 8 czerwca 2015 roku do 31 grudnia 2015 roku, następującym podmiotom:

czytaj całość: Ogłoszenie w sprawie udzielenia dofinansowania na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych ze środków PFRON w 2015 roku

Konferencja z okazji VII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych - Pelplin 2015

27 maja 2015 roku Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie zorganizował Konferencję z okazji obchodów Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczne Dni obchodzimy pod hasłem "Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość" (Św. Jan Paweł II).O godzinie 10:00 zaproszeni goście oraz pracownicy Szkoły spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie im. ks. Bernarda Sychty.

czytaj całość: Konferencja z okazji VII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych - Pelplin 2015

VII Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Podczas VII Sesji Rady Powiatu Tczewskiego, która odbyła się w dniu 26 maja 2015 r. radni powiatowi wysłuchali sprawozdania z bieżącej działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego oraz Starosty Tczewskiego.

Na sesji Radni przyjęli informację na temat funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej oraz Informację Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu za rok 2014. Przyjęli również sprawozdanie z wykonania budżetu za I kwartał 2015 roku.

czytaj całość: VII Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

XI Ogólnopolski Zlot Młodzieży Wiejskiej PTTK

XI Ogólnopolski Zlot Młodzieży Wiejskiej PTTK odbył się w dniach 15-17 maja 2015 roku na Kociewiu. Zlot jest imprezą cykliczną, odbywającą się co roku w różnych regionach Polski, skierowaną do dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich i małych miejscowości. Na bazę Zlotu (noclegową i żywieniową) wybraliśmy internat Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie, gdzie gościł nas Dyrektor szkoły, Pan Jerzy Cisewski. Organizatorem Zlotu był Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku im. doktora Mariana Czyżewskiego. Patronatu honorowego udzielili: Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Tczewa. Mirosław Pobłocki oraz Starosta Tczewski, Tadeusz Dzwonkowski.

czytaj całość: XI Ogólnopolski Zlot Młodzieży Wiejskiej PTTK

Dni Godności Osób Niepełnosprawnych - Pelplin 2015

7 maja 2015 roku Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie rozpoczął kolejne obchody Dni Godności Osób Niepełnosprawnych.  Pierwszy dzień rozpoczęto w sportowym rytmie. Ośrodek wraz z Domem Pomocy Społecznej z Rudna  zorganizował Jubileuszowy Turniej Tenisa Stołowego w ramach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Ponad stu zawodników dzielnie walczyło o czołowe miejsca rozgrywając mecze w czterech grupach.

czytaj całość: Dni Godności Osób Niepełnosprawnych - Pelplin 2015

Skorzystaj z darmowych porad przez Internet – prawnik, psycholog, doradca zawodowy

Szybko (odpowiedź w ciągu 24 h), anonimowo, za darmo, bez limitów – wejdź na www.chsch.pl/eporady/ i poradź się specjalistów. Do twojej dyspozycji są prawnik, psycholog, doradca zawodowy. Z porad możesz korzystać wielokrotnie, kontaktując się z wybranym lub wszystkimi specjalistami. E-porady udzielane są w ramach projektu „E-pomocni”. Z poradni mogą korzystać osoby w każdym wieku.

czytaj całość: Skorzystaj z darmowych porad przez Internet – prawnik, psycholog, doradca zawodowy

Umowa na przebudowę ul. 30 Stycznia w Tczewie została podpisana

Konsorcjum dwóch Starogardzkich firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. oraz „ROKA” Budownictwo Sp. z o.o. wykona przebudowę ul. 30 Stycznia na odcinku od skrzyżowania z ul. Głowackiego do skrzyżowania z drogą krajową nr 91. Umowę na realizacji inwestycji podpisali dziś (tj. 18 maja br.) reprezentując Powiat Tczewski - Starosta, Tadeusz Dzwonkowski wraz z Wicestarostą,  Witoldem Sosnowskim oraz w imieniu Konsorcjum - Grzegorz Rozmus, Prezes Przedsiębiorstwa Budowy Dróg S.A.

czytaj całość: Umowa na przebudowę ul. 30 Stycznia w Tczewie została podpisana

Ogłoszenie Starosty Tczewskiego w sprawie zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Starosta Tczewski informuje o możliwości zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

Podmiotami uprawnionymi do zgłaszania po jednym kandydacie na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych są:

  • organizacje pozarządowe,
  • fundacje,
  • jednostki samorządu terytorialnego, działające na terenie powiatu tczewskiego.

czytaj całość: Ogłoszenie Starosty Tczewskiego w sprawie zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Tczewskie obchody 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystości patriotyczno – religijne z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła uroczysta liturgia w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, której przewodniczył ks. kanonik Krzysztof Niemczyk.

czytaj całość: Tczewskie obchody 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Od 2008 roku Policja uczestniczy w organizacji plebiscytu pod nazwą „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Instytuty Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia”. Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie funkcjonariuszy Policji, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie oraz zaangażowaniem w budowie lokalnego systemu pomocowego w omawianym obszarze. Konkurs pod nazwą „Policjant, który mi pomógł” objęty jest od pierwszej edycji honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

czytaj całość: Konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Odbył się Powiatowy Turniej Warcabowy pod honorowym patronatem Starosty Tczewskiego

W środę 29 kwietnia, w Sali Obrady Rady Powiatu Tczewskiego, odbył się Powiatowy Turniej Warcabowy pod honorowym patronatem Starosty Tczewskiego organizowany przez Parafialny Klub Sportowy „FARA” w Tczewie oraz Przedszkola Powiatu Tczewskiego. Jest to już dziesiąta jubileuszowa edycja tego turnieju. Jak co roku przedszkolaki mogły spróbować swoich sił w grze w warcaby.

czytaj całość: Odbył się Powiatowy Turniej Warcabowy pod honorowym patronatem Starosty Tczewskiego

Festiwal Kulturalny „Księga Ksiąg” po raz kolejny w Pelplinie

Lokalna Grupa Działania Wstęga Kociewia, wspólnie z Fundacją Pelplińska Biblia Gutenberga, we współpracy z Biblioteką Diecezjalną w Pelplinie, Muzeum Diecezjalnym w Pelplinie i Diecezjalnym Centrum Informacji w Pelplinie po raz kolejny zorganizuje Festiwal Kulturalny „Księga Ksiąg”. Tytuł nawiązuje do najcenniejszego eksponatu ze zbiorów pelplińskiej skarbnicy, czyli Biblii Gutenberga. Impreza odbędzie się 22 maja 2015 r. (piątek) na terenie przy Bibliotece Diecezjalnej.

czytaj całość: Festiwal Kulturalny „Księga Ksiąg” po raz kolejny w Pelplinie

VI Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Podczas VI Sesji Rady Powiatu Tczewskiego, która odbyła się w dniu 28 kwietnia 2015 r. radni powiatowi wysłuchali sprawozdania z bieżącej działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego oraz Starosty Tczewskiego.
Następnie radni przyjęli sprawozdanie Zarządu Powiatu z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi za 2014 rok oraz ocenę zasobów pomocy społecznej dla Powiatu Tczewskiego za 2014 rok. Wiceprzewodniczący Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Pan Krzysztof Urban przedstawił zebranym aktualną informację z pracy PRDPP.
Podczas sesji radni przyjęli uchwały w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz zmian w budżecie Powiatu Tczewskiego na 2015 rok.

czytaj całość: VI Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tczewskim - projekt Powiatowego Urzędu Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie w 2015 r. realizuje współfinansowany przez Unię Europejską projekt skierowany do osób bezrobotnych z powiatu tczewskiego „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tczewskim (I)”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany w ramach Osi priorytetowej I Osoby młode na rynku pracy, Działania 1.1 Wsparcie osób pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe, Poddziałania 1.1.1 Wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

czytaj całość: Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tczewskim - projekt Powiatowego Urzędu Pracy

O polskiej i pomorskiej turystyce w Tczewie

Na zaproszenie Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE oraz przy współpracy Urzędu Miasta w Tczewie 23 kwietnia w Fabryce Sztuk odbyła się inauguracyjna konferencja warsztatowa realizowana pod egidą Polskiej Organizacji Turystycznej. Dwuletni cykl szkoleń rozpoczął się w województwie pomorskim, gdzie turystyką zarządza przodująca w kraju Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. Na zaproszenie stołecznego, gdańskiego, tczewskiego i kociewskiego partnera przybyło kilkudziesięciu gości z Polski, Pomorza i Kociewia.

czytaj całość: O polskiej i pomorskiej turystyce w Tczewie

Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza na tygodniowy turnus rehabilitacyjno-rekreacyjny

Turnus jest kierowany do osób w wieku od 7 do 17 lat, które chcą zadbać o postawę ciała, poprawić kondycję swojego kręgosłupa, a w szczególności do dzieci i młodzieży ze stwierdzonymi wadami postawy i skoliozami.

czytaj całość: Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza na tygodniowy turnus rehabilitacyjno-rekreacyjny

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.