Przejdź do treści

Piątek, 22.11.2019

Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Od 31 sierpnia nastąpi zmiana godzin pracy Urzędu Skarbowego w Tczewie

Urząd Skarbowy w Tczewie uprzejmie informuje, że od 1 września 2015 r. (wtorek) w związku z  ujednoliceniem godzin pracy wszystkich urzędów skarbowych woj. pomorskiego następuje zmiana godzin pracy urzędów:
•    Poniedziałek od 7.30 do 18.00
•    Wtorek – Piątek od 7.30 do 15.30

W związku z powyższym wyznacza się dodatkowy dzień pracy wydłużonej w poniedziałek 31.08.2015r. w godzinach od 8.00 do godz. 18.00

czytaj całość: Od 31 sierpnia nastąpi zmiana godzin pracy Urzędu Skarbowego w Tczewie

Podziel się krwią wraz z Intermarché i Bricomarché w Tczewie

22 sierpnia w ramach VIII edycji kampanii sieci supermarketów Intermarché i Bricomarché oraz Polskiego Czerwonego Krzyża – „Zbieramy Krew dla Polski”, swoją krew dla pacjentów okręgowych szpitali będą mogli oddać mieszkańcy Tczewa.
Podziel się krwią i uratuj życie!

Kiedy?- 22 sierpnia 2015 r., godz. 9:00-13:00
Gdzie?- ul. Jagiellońska 51 (parking przed supermarketem Intermarché)

czytaj całość: Podziel się krwią wraz z Intermarché i Bricomarché w Tczewie

Pełnoletni rajd w pełnym słońcu...

Tegoroczny, tradycyjny rajd rowerowy organizowany od kilku lat przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE miał szczególny charakter - osiągnął pełnoletność - to już osiemnasty raz rowerzyści przemierzali najciekawsze zakątki Kociewia. Przy wieczornym ognisku, jak na osiemnastkę przystało, nie zabrakło wspomnień, życzeń, a nawet... szampana. Najwięcej mógł opowiedzieć tylko jeden człowiek, uczestnik wszystkich edycji Rajdu Kociewsko-Borowiackiego.

czytaj całość: Pełnoletni rajd w pełnym słońcu...

Komunikat z dnia 10 sierpnia 2015 r. w sprawie wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej

Komunikat z dnia 10 sierpnia 2015 r. w sprawie wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, podjętych działaniach i środkach w celu usunięcia zagrożenia i zapobieżenia jego negatywnym skutkom oraz o wprowadzeniu ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej na polecenie OSP.

czytaj całość: Komunikat z dnia 10 sierpnia 2015 r. w sprawie wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej

Uroczystości z okazji 101. rocznicy wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej

6 sierpnia odbyły się w Tczewie uroczystości w 101. rocznicę wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej do zaboru rosyjskiego. Z tej okazji wicestarosta tczewski - Witold Sosnowski oraz członek zarządu powiatu tczewskiego - Zenon Żynda złożyli znicze pod tablicą pamiątkową w Kościele Farnym w Tczewie oraz pod kamieniem pamiątkowym przy Placu Piłsudskiego.

czytaj całość: Uroczystości z okazji 101. rocznicy wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej

Kipa pomysłów - LGD Wstęga Kociewia zaprasza do wypełnienia ankiety badań społecznych i zgłaszania projektów

Trwają prace na przygotowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020, która będzie podstawą do korzystania ze środków programu LEADER na terenach wiejskich powiatu tczewskiego. Dla wykonania diagnozy społecznej obszaru niezbędna jest opinia mieszkańców na temat występujących problemów i hierarchii ich ważności. LGD Wstęga Kociewia oczekuje wskazania mocnych i słabych stron, a także szans i zagrożeń dla rozwoju. Liczy również na pomoc mieszkańców we wskazaniu kierunków rozwoju.
W tym celu została opracowana Ankieta. Najłatwiej wypełnić ją w wersji elektronicznej. Link do niej znajduje sie na stronie głównej: www.wstega-kociewia.pl pod przyciskiem Ankieta Badanie potrzeb społecznych.

czytaj całość: Kipa pomysłów - LGD Wstęga Kociewia zaprasza do wypełnienia ankiety badań społecznych i zgłaszania projektów

Gród Żywej Historii KERIN zaprasza

Gród Żywej Historii KERIN swoją działalność rozpoczął latem 2014 roku. Jest to miejsce, które służy przede wszystkim dydaktyce historycznej dla dzieci i młodzieży, którą zajmujemy się od blisko dwudziestu lat. Jako Bractwo Historyczne KERIN od wielu lat zajmujemy się także organizacją wszelkiego rodzaju imprez plenerowych i okolicznościowych oraz firmowych spotkań integracyjnych i innego rodzaju eventów.

czytaj całość: Gród Żywej Historii KERIN zaprasza

Uroczysta gala z okazji obchodów Święta Policji

23 lipca 2015 roku w Sali Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbyła się uroczysta gala z okazji obchodów Święta Policji. Spotkanie to było okazją do wręczenia nominacji na wyższe stopnie, wręczenia odznaczeń oraz nagrodzenia wyróżniających się w służbie i pracy policjantów i pracowników policji.

czytaj całość: Uroczysta gala z okazji obchodów Święta Policji

Ogłoszenie o przyznaniu dotacji w trybie bezkonkursowym – 2/2015

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż w związku z uznaniem  celowości realizacji zadania publicznego  pod nazwą: „Zapobieganie chorobie nowotworowej poprzez naukę samobadania piersi”  przyznano dotację na jego realizację Stowarzyszeniu Tczewskich Amazonek z siedzibą w Tczewie w wysokości 1.000,00 zł. Dotację przyznano w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

czytaj całość: Ogłoszenie o przyznaniu dotacji w trybie bezkonkursowym – 2/2015

Parafia Św. Franciszka z Asyżu w Tczewie zaprasza na Piknik Ekologiczny

Parafia Św. Franciszka z Asyżu w Tczewie zaprasza na Piknik Ekologiczny 2.08.2015 (niedziela) Tczew-Górki ul. Nałkowskiej 10. W programe: koncert zespołu White Soul, występ zespołu Rick Shav, konkurs strzelecki, degustacje ekologiczne, gorące posiłki, prezentacja ekologiczna, Tczewska Formacja Szantowa, loterie, cegiełki, aukcja, Koncert zespołu DeMono.

czytaj całość: Parafia Św. Franciszka z Asyżu w Tczewie zaprasza na Piknik Ekologiczny

Zarząd Powiatu Tczewskiego odwiedził wychowanków domu dziecka przebywających na koloniach w Przywidzu oraz harcerzy z Tczewskiego Hufca na obozie w Stężycy

Starosta Tczewski – Tadeusz Dzwonkowski wraz z Wicestarostą – Witoldem Sosnowskim, Członkiem Zarządu – Zenonem Żynda oraz Dyrektorką Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych – Elżbietą Protasiuk w piątek 17 lipca 2015 roku odwiedzili wychowanków Tczewskiego Domu Dziecka przebywających na koloniach w Przywidzu oraz odpowiedzieli na zaproszenie Tczewskich zuchów i harcerzy odbywających letni obóz w Stężycy.

czytaj całość: Zarząd Powiatu Tczewskiego odwiedził wychowanków domu dziecka przebywających na koloniach w Przywidzu oraz harcerzy z Tczewskiego Hufca na obozie w Stężycy

Starosta podziękował Strażakom

Starosta Tczewski, Tadeusz Dzwonkowski podziękował funkcjonariuszom Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Tczewie oraz druhowi z Ochotniczej Straży Pożarnej Miasta Tczewa, którzy brali udział w ratowaniu 17-letniej dziewczyny, która przez nieuwagę spadła do Wisły z Mostu Tczewskiego.

czytaj całość: Starosta podziękował Strażakom

Krzyżacko - Kociewskie potyczki znowu w Gniewie

Już w najbliższą niedzielę, 26 lipca zapraszamy na V Festiwal Dziedzictwa Regionalnego pn. Krzyżacy kontra Kociewiacy. Pokazy rzemiosła dawnego, pojedynki na miecze i instrumenty, prezentacja kulinariów i napitków regionalnych, koncerty oraz spektakle to tylko nieliczne z atrakcji, jakie czekają na tych, którzy w tych dniach odwiedzą Gniew.

czytaj całość: Krzyżacko - Kociewskie potyczki znowu w Gniewie

Rozpoczynamy pierwszy etap przebudowy Mostu Tczewskiego

Na ten moment czekali mieszkańcy Powiatu Tczewskiego - rozpoczyna się długo oczekiwany remont historycznego Mostu Tczewskiego. 20 lipca 2015 roku dokonano przekazania placu budowy Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu „Banimex” z Będzina, które będzie realizowało pierwszy etap przebudowy.

czytaj całość: Rozpoczynamy pierwszy etap przebudowy Mostu Tczewskiego

VIII Konkurs Fotograficzny „Wakacje z aparatem”

Fabryka Sztuk ogłasza VIII Konkurs Fotograficzny „Wakacje z aparatem” pod patronatem Starosty Tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego. Tematem tegorocznej edycji są „Kolory lata”. W kategorii zdjęcia najlepiej promującego Miasto Tczew – „Kolory lata w Tczewie”. Konkurs ma charakter otwarty. Uczestnikiem może być każdy, z wyłączeniem pracowników organizatora i członków Jury oraz ich najbliższych rodzin. Do Konkursu można składać fotografie, na których uwiecznione zostały wakacje 2015.

czytaj całość: VIII Konkurs Fotograficzny „Wakacje z aparatem”

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy.

czytaj całość: Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

Odkrycia archeologiczne w Gniewie doczekały się publikacji

Kilka tysięcy szkieletów, fragmenty tkanin, ornatów, jedwabnych żupanów, szat grobowych oraz krzyżackie monety. Oto część bogatego materiału zdobytego podczas badań archeologicznych, prowadzonych od sześciu lat w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Zbiory i ich opracowania doczekały się niezwykłej publikacji, opisującej dawną świetność Gniewu. Spotkanie promocyjne, które oficjalnie zainauguruje wydanie książki odbędzie się we wtorek, 21 lipca.

czytaj całość: Odkrycia archeologiczne w Gniewie doczekały się publikacji

Zapraszamy na 1.Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

Ciekawość już od wieków kazała ludzkości pytać co za tym lasem?, za górami?, za wielka wodą? To właśnie nieodparta chęć odpowiedzi na te i inne pytania pchała ludzi w świat: na wyprawy, ekspedycje, podróże czy wyjazdy turystyczne. Również lokalnie, tu na Pomorzu, na Powiślu czy Kociewiu ludzi ciekawiło jak wygląda teren po drugiej stronie Wisły, a nie zawsze łatwo było się dostać na drugą stronę. Od kiedy zbudowano most jest to łatwiejsze, a mieszkańcy obu brzegów coraz chętniej odwiedzają sąsiadów - również turystycznie.

czytaj całość: Zapraszamy na 1.Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

Kradzież defektoskopu z wysokoaktywnym źródłem promieniotwórzym w Zabrzu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymało informację od Państwowej Agencji Atomistyki, iż w dniu 15.07.2015 r. w Zabrzu z terenu budowy dokonano kradzieży urządzenia pomiarowego, którego elementem jest promieniotwórcza płytka irydowa Ir-192.

czytaj całość: Kradzież defektoskopu z wysokoaktywnym źródłem promieniotwórzym w Zabrzu

Informacja na temat miejsc występowania barszczu Sosnowskiego - Aktualizacja

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w dniu 15 lipca br. otrzymał informację o dalszych stanowiskach barszczu Sosnowskiego na terenie Gminy Tczew:  

czytaj całość: Informacja na temat miejsc występowania barszczu Sosnowskiego - Aktualizacja

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.