Przejdź do treści

Czwartek, 14.11.2019

Imieniny: Emila, Laury, Rogera

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy.

czytaj całość: Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

Odkrycia archeologiczne w Gniewie doczekały się publikacji

Kilka tysięcy szkieletów, fragmenty tkanin, ornatów, jedwabnych żupanów, szat grobowych oraz krzyżackie monety. Oto część bogatego materiału zdobytego podczas badań archeologicznych, prowadzonych od sześciu lat w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Zbiory i ich opracowania doczekały się niezwykłej publikacji, opisującej dawną świetność Gniewu. Spotkanie promocyjne, które oficjalnie zainauguruje wydanie książki odbędzie się we wtorek, 21 lipca.

czytaj całość: Odkrycia archeologiczne w Gniewie doczekały się publikacji

Zapraszamy na 1.Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

Ciekawość już od wieków kazała ludzkości pytać co za tym lasem?, za górami?, za wielka wodą? To właśnie nieodparta chęć odpowiedzi na te i inne pytania pchała ludzi w świat: na wyprawy, ekspedycje, podróże czy wyjazdy turystyczne. Również lokalnie, tu na Pomorzu, na Powiślu czy Kociewiu ludzi ciekawiło jak wygląda teren po drugiej stronie Wisły, a nie zawsze łatwo było się dostać na drugą stronę. Od kiedy zbudowano most jest to łatwiejsze, a mieszkańcy obu brzegów coraz chętniej odwiedzają sąsiadów - również turystycznie.

czytaj całość: Zapraszamy na 1.Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

Kradzież defektoskopu z wysokoaktywnym źródłem promieniotwórzym w Zabrzu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymało informację od Państwowej Agencji Atomistyki, iż w dniu 15.07.2015 r. w Zabrzu z terenu budowy dokonano kradzieży urządzenia pomiarowego, którego elementem jest promieniotwórcza płytka irydowa Ir-192.

czytaj całość: Kradzież defektoskopu z wysokoaktywnym źródłem promieniotwórzym w Zabrzu

Informacja na temat miejsc występowania barszczu Sosnowskiego - Aktualizacja

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w dniu 15 lipca br. otrzymał informację o dalszych stanowiskach barszczu Sosnowskiego na terenie Gminy Tczew:  

czytaj całość: Informacja na temat miejsc występowania barszczu Sosnowskiego - Aktualizacja

Już niedługo rozpocznie się długo oczekiwany remont Mostu Tczewskiego

Niedługo rozpocznie się długo oczekiwany remont Mostu Tczewskiego – wydarzenie, na które mieszkańcy czekają już od kilkunastu lat. Pierwszy etap przebudowy wykona Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Banimex”  z Będzina. Umowę na realizację tej inwestycji podpisali 13 lipca 2015 roku, reprezentując Powiat Tczewski: Starosta - Tadeusz Dzwonkowski wraz z Wicestarostą - Witoldem Sosnowskim oraz Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa „Banimex” - Andrzej Banaszek.

czytaj całość: Już niedługo rozpocznie się długo oczekiwany remont Mostu Tczewskiego

Rozstrzygnięcie konkursu na dotacje celowe dla klubów sportowych na prowadzenie statutowej działalności sportowej w okresie od 1 sierpnia do 31 grudnia 2015 r.

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż na mocy uchwały Zarządu Powiatu Tczewskiego Nr 31/98/2015 z dnia 7 lipca 2015 r. w sprawie udzielenia dotacji celowych dla klubów sportowych na prowadzenie statutowej działalności sportowej, przyznano dotacje następującym podmiotom:

czytaj całość: Rozstrzygnięcie konkursu na dotacje celowe dla klubów sportowych na prowadzenie statutowej działalności sportowej w okresie od 1 sierpnia do 31 grudnia 2015 r.

Malarski Plener im. Leona Wyczółkowskiego w Gniewie

W Gniewie niemalże co roku wspomina się Leona Wyczółkowskiego, polskiego malarza, grafika, rysownika. Zainteresowanie artystą jest nieprzypadkowe, gdyż niejednokrotnie uwieczniał fragmenty architektury gniewskiej na swoich rysunkach. Aby upamiętnić pobyt mistrza w mieście, co miało miejsce w 1933 roku, już od kilku lat odbywają się w Gniewie studenckie plenery malarskie dedykowane malarzowi, których zwieńczeniem są wystawy poplenerowe. Tegoroczna odbędzie się we wtorek, 14 lipca o godz. 19.00 na placu Grunwaldzkim.

czytaj całość: Malarski Plener im. Leona Wyczółkowskiego w Gniewie

Delegacja studentów z USA odwiedziła Powiat Tczewski

9 lipca 2015 r., do Tczewskiego Starostwa przybyła delegacja ze Stanów Zjednoczonych, zaproszonych w ramach 19-tego Obozu Językowego organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych z Tczewa.

czytaj całość: Delegacja studentów z USA odwiedziła Powiat Tczewski

Informacja na temat miejsc występowania barszczu Sosnowskiego

Wydział Administracji i Zarządzania Kryzysowego informuje, że do dnia 9 lipca br. otrzymał informację potencjalnych stanowiskach barszczu Sosnowskiego na terenie Gminy Tczew:

 

czytaj całość: Informacja na temat miejsc występowania barszczu Sosnowskiego

Wykaz programów profilaktycznych finansowanych ze środków NFZ

1.Program profilaktyki chorób układu krążenia.
Skierowany jest do kobiet i mężczyzn potencjalnie zdrowych w wieku: 35, 40, 45, 50 i 55 lat, którzy w ostatnich pięciu latach nie korzystali z badań wykrywających ryzyko chorób układu krążenia.

czytaj całość: Wykaz programów profilaktycznych finansowanych ze środków NFZ

Skarszewy promują Kociewie

Prawdziwe święto szykuje się w Skarszewach. Już 18 lipca przed Zamkiem Joannitów zaplanowano I edycję Powiatowego Przeglądu Gwary Kociewskiej "Kociewski Skowrónek". Podczas imprezy w grodzie nad Wietcisą zaprezentuje się ponad 10 zespołów regionalnych, a także indywidualni wykonawcy.

czytaj całość: Skarszewy promują Kociewie

Zaproszenie do udziału w Konferencji Naukowej "Polska Regionalna mowa - kultura - edukacja"

Komitet Organizacyjny Konferencji Naukowej "Polska Regionalna mowa - kultura - edukacja" serdecznie zaprasza do udziału w niej regionalistów, naukowców, studentów i wszystkie osoby, które zainteresowane są problematyką  aktualnego stanu i perspektyw regionalnych odmian języka polskiego z terenu Rzeczypospolitej Polskiej, funkcjonowaniem szeroko pojętej kultury regionalnej, zwłaszcza w kontekście jej wpływu na stan i zmiany tożsamości regionalnej oraz świadomą kreacją nowoczesnego regionalizmu, czyli edukacją regionalną. Konferencja odbędzie się w dniach 27 - 28 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie. Szczegóły znajdą Państwo w załączniku.  

czytaj całość: Zaproszenie do udziału w Konferencji Naukowej "Polska Regionalna mowa - kultura - edukacja"

„Zanim otworzysz, zanim podpiszesz…” - mieszkańcy Powiatu Tczewskiego dowiedzieli się jak bronić się przed nieuczciwymi praktykami

Dnia 30 czerwca 2015 r. , w sali obrad Rady Powiatu Tczewskiego, odbyło się spotkanie informacyjne pt. „Zanim otworzysz, zanim podpiszesz…”. Współorganizatorami są: Starostwo Powiatowe w Tczewie, Komenda Powiatowa Policji w Tczewie oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

czytaj całość: „Zanim otworzysz, zanim podpiszesz…” - mieszkańcy Powiatu Tczewskiego dowiedzieli się jak bronić się przed nieuczciwymi praktykami

Sięgnij po instrumenty zwrotne i rozwiń swoją firmę z inicjatywą JEREMIE

Bank Gospodarstwa Krajowego, na zlecenie Zarządu Województwa Pomorskiego, realizuje Umowę Operacyjną „Wsparcie przedsiębiorczości poprzez rozwój instrumentów inżynierii finansowej w ramach inicjatywy JEREMIE w województwie pomorskim”. Projekt ten ma na celu zwiększenie możliwości inwestycyjnych pomorskich Przedsiębiorców poprzez udostępnianie im preferencyjnych pożyczek i poręczeń przeznaczonych na działalność gospodarczą. Dotychczasowym efektem powyższego jest wsparcie ponad 4.600 Przedsiębiorców w województwie pomorskim, w tym ponad 150 Firm z Powiatu Tczewskiego.

czytaj całość: Sięgnij po instrumenty zwrotne i rozwiń swoją firmę z inicjatywą JEREMIE

Rada Powiatu udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu Tczewskiego za 2014 rok

Podczas VIII Sesji Rady Powiatu Tczewskiego, Radni zapoznali się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji Rady Powiatu Tczewskiego dotyczącej sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Tczewskiego za rok 2014.

Przewodniczący Komisji rewizyjnej, Zbigniew Kończewski przedstawił Radnym wniosek w sprawie absolutorium wraz z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Następnie zostały podjęte uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu tczewskiego za 2014 rok oraz w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu Tczewskiego za 2014 rok.

czytaj całość: Rada Powiatu udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu Tczewskiego za 2014 rok

Od 1 lipca nastąpi zmiana godzin pracy Starostwa Powiatowego w Tczewie

Od dnia 1 lipca 2015 r. Starostwo będzie czynne w godzinach:
od poniedziałku do środy - od godz. 7:30 do godz 15:30
w czwartki - od godz. 7:30 do godz. 16:30
w piątki - od godz 7:30 do godz 14:30

czytaj całość: Od 1 lipca nastąpi zmiana godzin pracy Starostwa Powiatowego w Tczewie

Wesoła Zabawa w Pelplinie

3 czerwca 2015 roku Stowarzyszenie "Wesoła Stonoga", które działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Pelplinie zorganizowało integracyjną zabawę plenerową pn. "Baw się z Wesołą Stonogą". Zabawa była jednym z przedsięwzięć organizowanych w ramach tegorocznych Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Podczas spotkania Stowarzyszenie przygotowało z udziałem wolontariuszy oraz firmy Hanter Extreme z Przywidza szereg atrakcji, które zachęcały wszystkich do aktywności ruchowej.

czytaj całość: Wesoła Zabawa w Pelplinie

Jousterzy z całego świata w Gniewie na XIV Międzynarodowym Turnieju Rycerskim Króla Jana III

Wielkimi krokami nadchodzi dzień pojedynków rycerskich w murach gniewskiego zamku. Już po raz dwudziesty czwarty będziemy świadkami potyczek joustingowych, do których staną najlepsi wojownicy z całego świata. Wyjątkowo prestiżowe towarzystwo, jakie zawita do Gniewu 27 i 28 czerwca zwiastuje jedno – wspaniałą zabawę, a zarazem ostrą rywalizację o zwycięstwo w turnieju.

czytaj całość: Jousterzy z całego świata w Gniewie na XIV Międzynarodowym Turnieju Rycerskim Króla Jana III

Okaż serce pogorzelcom z Opalenia

Dnia 16.06.2015 r. około godziny 12- stej doszło do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Opalenie. Dom zajmowany jest przez Panią Marię, która stanowi rodzinę zastępczą niezawodową, dla 13- letniego chłopca oraz przez usamodzielnioną wychowankę tejże rodziny. W pożarze rodzina straciła cały dobytek. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ocenił, że budynek nie nadaje się do dalszej eksploatacji.Rodzina potrzebuje materiałów budowlanych i mebli, a także przedmiotów codziennego użytku. Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc rodzinie.

czytaj całość: Okaż serce pogorzelcom z Opalenia

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.