Przejdź do treści

Sobota, 21.9.2019

Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

„Zanim otworzysz, zanim podpiszesz…” - mieszkańcy Powiatu Tczewskiego dowiedzieli się jak bronić się przed nieuczciwymi praktykami

Dnia 30 czerwca 2015 r. , w sali obrad Rady Powiatu Tczewskiego, odbyło się spotkanie informacyjne pt. „Zanim otworzysz, zanim podpiszesz…”. Współorganizatorami są: Starostwo Powiatowe w Tczewie, Komenda Powiatowa Policji w Tczewie oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

czytaj całość: „Zanim otworzysz, zanim podpiszesz…” - mieszkańcy Powiatu Tczewskiego dowiedzieli się jak bronić się przed nieuczciwymi praktykami

Sięgnij po instrumenty zwrotne i rozwiń swoją firmę z inicjatywą JEREMIE

Bank Gospodarstwa Krajowego, na zlecenie Zarządu Województwa Pomorskiego, realizuje Umowę Operacyjną „Wsparcie przedsiębiorczości poprzez rozwój instrumentów inżynierii finansowej w ramach inicjatywy JEREMIE w województwie pomorskim”. Projekt ten ma na celu zwiększenie możliwości inwestycyjnych pomorskich Przedsiębiorców poprzez udostępnianie im preferencyjnych pożyczek i poręczeń przeznaczonych na działalność gospodarczą. Dotychczasowym efektem powyższego jest wsparcie ponad 4.600 Przedsiębiorców w województwie pomorskim, w tym ponad 150 Firm z Powiatu Tczewskiego.

czytaj całość: Sięgnij po instrumenty zwrotne i rozwiń swoją firmę z inicjatywą JEREMIE

Rada Powiatu udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu Tczewskiego za 2014 rok

Podczas VIII Sesji Rady Powiatu Tczewskiego, Radni zapoznali się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji Rady Powiatu Tczewskiego dotyczącej sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Tczewskiego za rok 2014.

Przewodniczący Komisji rewizyjnej, Zbigniew Kończewski przedstawił Radnym wniosek w sprawie absolutorium wraz z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Następnie zostały podjęte uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu tczewskiego za 2014 rok oraz w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu Tczewskiego za 2014 rok.

czytaj całość: Rada Powiatu udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu Tczewskiego za 2014 rok

Od 1 lipca nastąpi zmiana godzin pracy Starostwa Powiatowego w Tczewie

Od dnia 1 lipca 2015 r. Starostwo będzie czynne w godzinach:
od poniedziałku do środy - od godz. 7:30 do godz 15:30
w czwartki - od godz. 7:30 do godz. 16:30
w piątki - od godz 7:30 do godz 14:30

czytaj całość: Od 1 lipca nastąpi zmiana godzin pracy Starostwa Powiatowego w Tczewie

Wesoła Zabawa w Pelplinie

3 czerwca 2015 roku Stowarzyszenie "Wesoła Stonoga", które działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Pelplinie zorganizowało integracyjną zabawę plenerową pn. "Baw się z Wesołą Stonogą". Zabawa była jednym z przedsięwzięć organizowanych w ramach tegorocznych Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Podczas spotkania Stowarzyszenie przygotowało z udziałem wolontariuszy oraz firmy Hanter Extreme z Przywidza szereg atrakcji, które zachęcały wszystkich do aktywności ruchowej.

czytaj całość: Wesoła Zabawa w Pelplinie

Jousterzy z całego świata w Gniewie na XIV Międzynarodowym Turnieju Rycerskim Króla Jana III

Wielkimi krokami nadchodzi dzień pojedynków rycerskich w murach gniewskiego zamku. Już po raz dwudziesty czwarty będziemy świadkami potyczek joustingowych, do których staną najlepsi wojownicy z całego świata. Wyjątkowo prestiżowe towarzystwo, jakie zawita do Gniewu 27 i 28 czerwca zwiastuje jedno – wspaniałą zabawę, a zarazem ostrą rywalizację o zwycięstwo w turnieju.

czytaj całość: Jousterzy z całego świata w Gniewie na XIV Międzynarodowym Turnieju Rycerskim Króla Jana III

Okaż serce pogorzelcom z Opalenia

Dnia 16.06.2015 r. około godziny 12- stej doszło do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Opalenie. Dom zajmowany jest przez Panią Marię, która stanowi rodzinę zastępczą niezawodową, dla 13- letniego chłopca oraz przez usamodzielnioną wychowankę tejże rodziny. W pożarze rodzina straciła cały dobytek. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ocenił, że budynek nie nadaje się do dalszej eksploatacji.Rodzina potrzebuje materiałów budowlanych i mebli, a także przedmiotów codziennego użytku. Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc rodzinie.

czytaj całość: Okaż serce pogorzelcom z Opalenia

Newsletter GOM 2 - 15 czerwca 2015 r.

GOM oficjalnie zmienił nazwę - nowa nazwa stowarzyszenia to Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMG-G-S)
Zmiany podjęte podczas ostatniego Walnego Zebrania Członków GOM zostały zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zgodnie z Uchwałą Walnego Zebrania nr 27/2015 z dnia 13 kwietnia br. nazwa stowarzyszenia otrzymuje nowe brzmienie, tj. Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMG-G-S). Pozostałe dane kontaktowe, takie jak numer wpisu do KRS, NIP czy REGON nie ulegają zmianie (dostępne tu:  kontakt).
 

 

czytaj całość: Newsletter GOM 2 - 15 czerwca 2015 r.

Spotkanie ze słuchaczami Pelplińskiego Uniwersytetu z okazji Dni Godności

28 maja 2015 roku Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie w ramach obchodów Dni Godności Osób Niepełnosprawnych zorganizował spotkanie dla słuchaczy Pelplińskiego Uniwersytetu III Wieku. O godzinie 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Bernarda Sychty w Pelplinie studenci spotkali się z dyrekcją i nauczycielami Ośrodka. Podczas spotkania obecny był również Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin pan Patryk Demski oraz Dyrektor Biblioteki pani Dorota Sakowska.

czytaj całość: Spotkanie ze słuchaczami Pelplińskiego Uniwersytetu z okazji Dni Godności

XV Rowerowy Rajd Gwiaździsty - 150 rowerzystów na trasie

31 maja (niedziela) Starostwo Powiatowe w Tczewie już po raz piętnasty zorganizowało Rowerowy Rajd Gwiaździsty. Jak co roku, uczestnicy rajdu wyruszyli z poszczególnych gmin Powiatu Tczewskiego, aby spotkać się na festynie rekreacyjnym w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach.

czytaj całość: XV Rowerowy Rajd Gwiaździsty - 150 rowerzystów na trasie

Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym pt. Serowe Przysmaki

Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. Serowe Przysmaki. Konkurs odbywa się w ramach VI Sympozjum Kulinarnego "O jeściu na Kociewiu", które odbędzie się 3 października br. w Subkowach. Sympozjum to również element V Kongresu Kociewskiego. Projekt współfinansuje Powiat Tczewski.

czytaj całość: Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym pt. Serowe Przysmaki

Kaj to Kociewie?

W miniony weekend (22-24. maja) w chorzowskim Parku Śląskim już po raz kolejny odbyły się Targi Turystyki Weekendowej ATRAKCJE REGIONÓW. Na targach prezentowały się samorządy, operatorzy turystyczni, pojedyncze obiekty hotelowe, muzea, parki tematyczne, skanseny, parki rozrywki, organizacje pozarządowe a także producenci regionalnych produktów spożywczych. Tym razem w jednym ze stanowisk wystawienniczych swoją ofertę zaprezentowała silna reprezentacja Kociewia: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Starostwo Powiatowe w Tczewie oraz Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

czytaj całość: Kaj to Kociewie?

Ogłoszenie w sprawie udzielenia dofinansowania na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych ze środków PFRON w 2015 roku

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż Uchwałą nr 26/80/2015     z dnia 28 maja 2015 roku przyznano dotacje w wysokości 30 000 zł na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przewidzianych do realizacji w okresie od 8 czerwca 2015 roku do 31 grudnia 2015 roku, następującym podmiotom:

czytaj całość: Ogłoszenie w sprawie udzielenia dofinansowania na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych ze środków PFRON w 2015 roku

Konferencja z okazji VII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych - Pelplin 2015

27 maja 2015 roku Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie zorganizował Konferencję z okazji obchodów Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczne Dni obchodzimy pod hasłem "Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość" (Św. Jan Paweł II).O godzinie 10:00 zaproszeni goście oraz pracownicy Szkoły spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie im. ks. Bernarda Sychty.

czytaj całość: Konferencja z okazji VII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych - Pelplin 2015

VII Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Podczas VII Sesji Rady Powiatu Tczewskiego, która odbyła się w dniu 26 maja 2015 r. radni powiatowi wysłuchali sprawozdania z bieżącej działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego oraz Starosty Tczewskiego.

Na sesji Radni przyjęli informację na temat funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej oraz Informację Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu za rok 2014. Przyjęli również sprawozdanie z wykonania budżetu za I kwartał 2015 roku.

czytaj całość: VII Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

XI Ogólnopolski Zlot Młodzieży Wiejskiej PTTK

XI Ogólnopolski Zlot Młodzieży Wiejskiej PTTK odbył się w dniach 15-17 maja 2015 roku na Kociewiu. Zlot jest imprezą cykliczną, odbywającą się co roku w różnych regionach Polski, skierowaną do dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich i małych miejscowości. Na bazę Zlotu (noclegową i żywieniową) wybraliśmy internat Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie, gdzie gościł nas Dyrektor szkoły, Pan Jerzy Cisewski. Organizatorem Zlotu był Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku im. doktora Mariana Czyżewskiego. Patronatu honorowego udzielili: Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Tczewa. Mirosław Pobłocki oraz Starosta Tczewski, Tadeusz Dzwonkowski.

czytaj całość: XI Ogólnopolski Zlot Młodzieży Wiejskiej PTTK

Dni Godności Osób Niepełnosprawnych - Pelplin 2015

7 maja 2015 roku Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie rozpoczął kolejne obchody Dni Godności Osób Niepełnosprawnych.  Pierwszy dzień rozpoczęto w sportowym rytmie. Ośrodek wraz z Domem Pomocy Społecznej z Rudna  zorganizował Jubileuszowy Turniej Tenisa Stołowego w ramach Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Ponad stu zawodników dzielnie walczyło o czołowe miejsca rozgrywając mecze w czterech grupach.

czytaj całość: Dni Godności Osób Niepełnosprawnych - Pelplin 2015

Skorzystaj z darmowych porad przez Internet – prawnik, psycholog, doradca zawodowy

Szybko (odpowiedź w ciągu 24 h), anonimowo, za darmo, bez limitów – wejdź na www.chsch.pl/eporady/ i poradź się specjalistów. Do twojej dyspozycji są prawnik, psycholog, doradca zawodowy. Z porad możesz korzystać wielokrotnie, kontaktując się z wybranym lub wszystkimi specjalistami. E-porady udzielane są w ramach projektu „E-pomocni”. Z poradni mogą korzystać osoby w każdym wieku.

czytaj całość: Skorzystaj z darmowych porad przez Internet – prawnik, psycholog, doradca zawodowy

Umowa na przebudowę ul. 30 Stycznia w Tczewie została podpisana

Konsorcjum dwóch Starogardzkich firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. oraz „ROKA” Budownictwo Sp. z o.o. wykona przebudowę ul. 30 Stycznia na odcinku od skrzyżowania z ul. Głowackiego do skrzyżowania z drogą krajową nr 91. Umowę na realizacji inwestycji podpisali dziś (tj. 18 maja br.) reprezentując Powiat Tczewski - Starosta, Tadeusz Dzwonkowski wraz z Wicestarostą,  Witoldem Sosnowskim oraz w imieniu Konsorcjum - Grzegorz Rozmus, Prezes Przedsiębiorstwa Budowy Dróg S.A.

czytaj całość: Umowa na przebudowę ul. 30 Stycznia w Tczewie została podpisana

Ogłoszenie Starosty Tczewskiego w sprawie zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Starosta Tczewski informuje o możliwości zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

Podmiotami uprawnionymi do zgłaszania po jednym kandydacie na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych są:

  • organizacje pozarządowe,
  • fundacje,
  • jednostki samorządu terytorialnego, działające na terenie powiatu tczewskiego.

czytaj całość: Ogłoszenie Starosty Tczewskiego w sprawie zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.