Przejdź do treści

Sobota, 14.12.2019

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie to mistrzowie biznesu

Drużyny z I Liceum Ogólnokształcące im. Sienkiewicza w Łańcucie i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie zwyciężyły w ogólnopolskim konkursie Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie 2.

czytaj całość: Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie to mistrzowie biznesu

Powołano Powiatowy Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie”

Aktualnie jednym z realizowanych działań w ramach programu jest projekt szkoleniowy pt. „Tworzenie warunków do zdrowia w placówce oświatowej - cykl szkoleń wyposażających w wiedzę i umiejętności do prowadzenia efektywnych działań jako lider-promotor zdrowia w placówce”.

czytaj całość: Powołano Powiatowy Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie”

13 maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego Starostowie Tczewscy podpisali porozumienie o współfinansowanie programu szczepień ochronnych

13 maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego Starosta Tczewski - Mirosław Augustyn, wraz z Wicestarostą - Piotrem Cymanowskim podpisali porozumienie o współfinansowanie programu szczepień ochronnych w ramach „Regionalnego Programu Polityki Zdrowotnej – szczepienia przeciw pneumokokom dla osób 65 + z grupy ryzyka”.

czytaj całość: 13 maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego Starostowie Tczewscy podpisali porozumienie o współfinansowanie programu szczepień ochronnych

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Pelplinie laureatkami głównej nagrody w konkursie „Weź Zagłosuj”

10 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności rozstrzygnięto konkurs „Weź Zagłosuj”. Uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Pelplinie zostały laureatkami głównej nagrody w konkursie – wyjazdu do Brukseli połączonego z wizytą w Parlamencie Europejskim.

czytaj całość: Uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Pelplinie laureatkami głównej nagrody w konkursie „Weź Zagłosuj”

Powiat Tczewski zakończył projekt edukacyjny „Wiedza to potęga – poprawa jakości edukacji ogólnej w szkołach Powiatu Tczewskiego”

Ponad 20 000 dodatkowych zajęć i warsztatów dla uczniów szkół średnich. Powiat Tczewski zakończył projekt edukacyjny pn.: „Wiedza to potęga – poprawa jakości edukacji ogólnej w szkołach Powiatu Tczewskiego”.

 

czytaj całość: Powiat Tczewski zakończył projekt edukacyjny „Wiedza to potęga – poprawa jakości edukacji ogólnej w szkołach Powiatu Tczewskiego”

Tytuł Finalisty dla ucznia ZSRiK w Tczewie w XXIV Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz

W dniach 1-3 kwietnia 2019 r. we Wrocławiu odbywał się XXIV Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w  Zawodzie Piekarz i Cukiernik,  organizowany  przez Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą, Zespół Szkół Zawodowych nr 5 im. Jana Kilińskiego przy współpracy Dolnośląskiego Cechu Piekarzy i Cukierników, Cukierni S.R. Jaworscy oraz Kibało - Piekarni Leśnickiej.

czytaj całość: Tytuł Finalisty dla ucznia ZSRiK w Tczewie w XXIV Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz

Raport o stanie powiatu za rok 2018

Zarząd Powiatu Tczewskiego udostępnia raport o stanie Powiatu Tczewskiego za rok 2018 w poniższym linku:

https://bip.powiat.tczew.pl/g2/oryginal/2019_06/c93d661029a684fd632abe5f047af751.pdf

W związku z art. 30a ust. 4 – 8 ustawy o samorządzie powiatowym z dnia 5 czerwca 1998 roku (Dz. U. z 2019 r. poz. 511) informujemy, że nad przedstawionym raportem przeprowadza się debatę.  Mieszkaniec Powiatu Tczewskiego, który chciałby zabrać głos w debacie składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte co najmniej 300 podpisami (formularz zgłoszenia znajdę się w załączniku powyższego artykułu). Zgłoszenie należy złożyć do Biura Rady Powiatu Tczewskiego p. 136 najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana zostanie sesja, podczas której zostanie przedstawiony raport o stanie powiatu.

czytaj całość: Raport o stanie powiatu za rok 2018

31 maja w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie zakończyła się "Biegojazda po sensoryczny ogród marzeń"

31 maja w godzinach popołudniowych ekipa akcji "Biegojazda po sensoryczny ogród  marzeń"  dotarła do mety. Pracownicy Zespołu Placówek Specjalnych przebiegli i przejechali rowerem ponad 620 kilometrów  od Wieliczki po Tczew, by spełnić marzenia wychowanków Przedszkola Specjalnego Nr 3 w Tczewie . Marzenia, o sensorycznym ogrodzie.

czytaj całość: 31 maja w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie zakończyła się "Biegojazda po sensoryczny ogród marzeń"

4 czerwca w Tczewie obchodziliśmy Święto Wolności i Solidarności!

Punktualnie, o godzinie 12.00 w całym kraju odśpiewano hymn Polski. Powiat Tczewski również włączył się do tej akcji. We wspólnym śpiewaniu na placu im Gen. Józefa Hallera w Tczewie wspomógł nas Chór Męski „ECHO” oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

 

czytaj całość: 4 czerwca w Tczewie obchodziliśmy Święto Wolności i Solidarności!

Groźny wypadek przy dworcu PKP w Tczewie... Spokojnie, to tylko ćwiczenia

30 maja na terenie powiatu tczewskiego odbywały się ćwiczenia o kryptonimie "ALTUM" zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Tczewie - Wydział Administracji i Zarządzania Kryzysowego, Urząd Miejski w Tczewie oraz wszystkie jednostki i straże z naszego powiatu.

czytaj całość: Groźny wypadek przy dworcu PKP w Tczewie... Spokojnie, to tylko ćwiczenia

VIII sesja Rady Powiatu Tczewskiego – 28 maja 2019 roku

W trakcie sesji na zapytania o stan bezpieczeństwa sanitarnego powiatu za rok 2018 odpowiadał Z-ca Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie – Lucjan Zawistowski. Prezentację nt. działalności Lokalnej Organizacji Turystycznej „KOCIEWIE” przedstawił dyrektor Biura – Piotr Kończewski. Radni Przyjęli również Informację nt. działalności stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” oraz sprawozdanie Zarządu Powiatu z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi za 2018 rok.

czytaj całość: VIII sesja Rady Powiatu Tczewskiego – 28 maja 2019 roku

Rekrutacja "Zdolni z Pomorza - powiat tczewski"

Dołącz do Zdolnych z Pomorza!

Powiat Tczewski uruchamia rekrutację uczniów do projektu "Zdolni z Pomorza – powiat tczewski" na rok szkolny 2019/2020 realizowanego w ramach Poddziałania 3.2.2. Wsparcie ucznia szczególnie uzdolnionego, Działania 3.2. Edukacja ogólna, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

czytaj całość: Rekrutacja "Zdolni z Pomorza - powiat tczewski"

2 131 605 zł dotacji dla Powiatu Tczewskiego!

24 maja w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste podpisanie umów pomiędzy Wojewodą Pomorskim - Dariuszem Drelichem, a Beneficjantami Funduszu Dróg Samorządowych. Z ramienia Zarządu Powiatu Tczewskiego w podpisaniu umowy wziął udział Wicestarosta - Piotr Cymanowski.

czytaj całość: 2 131 605 zł dotacji dla Powiatu Tczewskiego!

Zawodnicy reprezentujący Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie stanęli na podium 5 Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w Warcabach 100-polowych

29 maja urząd odwiedzili uczniowie naszych szkół specjalnych, a precyzyjniej... Wicemistrzowie Europy Osób Niepełnosprawnych w Warcabach. Uczniowie otrzymali z rąk Starosty Tczewskiego - Mirosława Augustyna gratulacje oraz torby z gadżetami.

czytaj całość: Zawodnicy reprezentujący Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie stanęli na podium 5 Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w Warcabach 100-polowych

24 maja w Centrum Kultury i Sztuki zorganizowany był Dzień Rodzicielstwa Zastępczego i XX-lecie PCPR w Tczewie

W dniu 24 maja 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie PCPR w Tczewie zorganizował po raz kolejny Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W tym roku połączono go z obchodami XX-lecia istnienia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie.

czytaj całość: 24 maja w Centrum Kultury i Sztuki zorganizowany był Dzień Rodzicielstwa Zastępczego i XX-lecie PCPR w Tczewie

22 maja w Pelplinie nastąpiło rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego

22 maja 2019 roku podczas "Pikniku Rodzinnego", organizowanego przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Pomorskie wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym w Pelplinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów dla laureatów XII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pt. "Moja Ulica".

czytaj całość: 22 maja w Pelplinie nastąpiło rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego

17 maja, w ramach Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, odbył się II Integracyjny Konkurs Recytatorski

17 maja 2019 roku w ramach Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Bernarda Sychty odbył się II Integracyjny Konkurs Recytatorski pt "Kapelusz Pani Wiosny". 

czytaj całość: 17 maja, w ramach Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, odbył się II Integracyjny Konkurs Recytatorski

26 maja Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał Powiat Tczewski

26 maja 2019 r. o godz. 10.00 z Opalenia w Gminie Gniew wystartował już 19. Rowerowy Rajd Gwiaździsty zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE przy dofinansowaniu zadania ze środków Powiatu Tczewskiego. Ponad 60 uczestników przejechało prawie 60 kilometrową trasę prowadzącą przez wszystkie gminy powiatu.

czytaj całość: 26 maja Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał Powiat Tczewski

22 maja w Pelplinie Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych - Pomorskie zorganizował "Piknik Rodzinny"

22 maja w Pelplinie o godzinie 9:00 rozpoczął się "Piknik Rodzinny" zorganizowany przez Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych - Pomorskie. Do udziału w integracyjnej zabawie Olimpiady zaprosiły społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas - Rajkowy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas - Pelplin i opiekunów naszych uczniów z Domów Pomocy Społecznej z Bielawek, Rudna i Wielkich Wyrębów.

czytaj całość: 22 maja w Pelplinie Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych - Pomorskie zorganizował "Piknik Rodzinny"

25 maja ruszyła "Biegojazda po sensoryczny ogród marzeń"

25 maja o godz. 6.00 ekipa akcji "Biegojazda po sensoryczny ogród  marzeń"  wyruszyła w trasę, by spełnić marzenia wychowanków Przedszkola Specjalnego Nr 3 w Tczewie . Marzenia, o sensorycznym ogrodzie.

czytaj całość: 25 maja ruszyła "Biegojazda po sensoryczny ogród marzeń"

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.