Przejdź do treści

Poniedziałek, 1.3.2021

Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

KOMUNIKAT nr 12 Starosty Tczewskiego z dnia 16 października 2020 r.

KOMUNIKAT nr 12 Starosty Tczewskiego z dnia 16 października 2020 r. w sprawie zmiany procedur przyjmowania wniosków do Wydziału Komunikacji, Transportu  i Dróg w dniach od 26 do 30 października 2020 r.

czytaj całość: KOMUNIKAT nr 12 Starosty Tczewskiego z dnia 16 października 2020 r.

Nabór kandydatów do rady rynku pracy na kadencję 2020 - 2024

W związku z kończącą się kadencją Powiatowej Rady Rynku Pracy w Tczewie proszę o zgłaszanie w terminie do 30 października 2020 r.  kandydatów do rady rynku pracy na kadencję 2020 - 2024.

czytaj całość: Nabór kandydatów do rady rynku pracy na kadencję 2020 - 2024

INFORMACJA Starosty Tczewskiego dotycząca Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych (Dom Dziecka)
jest jednostką organizacyjną Powiatu Tczewskiego, utworzoną dnia 29.05.2012r. na podstawie uchwały Nr XXIII/140/12 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 29.05.2012r. Centrum działa w celu obsługi ekonomiczno-administracyjnej i organizacyjnej następujących placówek opiekuńczo-wychowawczych:

czytaj całość: INFORMACJA Starosty Tczewskiego dotycząca Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

Deklaracja dostępności

Starostwo Powiatowe w Tczewie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatu Tczewskiego.

czytaj całość: Deklaracja dostępności

Jubileuszowy 20. Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał przez Powiat Tczewski

W niedzielę, 20 września sprzed budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie wyruszyła prawie setka uczestników 20. Rowerowego Rajdu Gwiaździstego. Cykliści przejechali około 57 kilometrów po malowniczych terenach Gminy Tczew, Pelplin, Subkowy z metą na tczewskim bulwarze nad Wisłą. Organizatorami imprezy był Powiat Tczewski oraz Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

czytaj całość: Jubileuszowy 20. Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał przez Powiat Tczewski

Powiat Tczewski przystąpił do realizacji projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach udzielonych grantów pn. „Pomorskie S.O.S.”.

Celem projektu jest łagodzenie skutków epidemii COVID-19 oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom poprzez ograniczenie czynników ryzyka w miejscu pracy w stosunku do pracowników domów pomocy społecznej.

czytaj całość: Powiat Tczewski przystąpił do realizacji projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach udzielonych grantów pn. „Pomorskie S.O.S.”.

Rekord świata i medale Tczewian na Mistrzostwach Europy

Kolejny raz Tczewscy sportowcy udowodnili, że Tczew sportami siłowymi stoi. Dali temu wyraz bijąc rekord świata i zdobywając 2 medale: złoty i srebrny na Mistrzostwach Europy prestiżowej federacji GPC w trójboju siłowym w Trnavie na Słowacji.

czytaj całość: Rekord świata i medale Tczewian na Mistrzostwach Europy

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego pn. Organizacja Rowerowego Rajdu Gwiaździstego

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż na mocy uchwaly Nr 103/304/2020 z dnia 27 sierpnia 2020 r. dokonał rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego pn. Organizacja Rowerowego Rajdu Gwiaździstego. Treść uchwały w załączeniu.

czytaj całość: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego pn. Organizacja Rowerowego Rajdu Gwiaździstego

Komunikat - zasady obsługi klientów obowiązujące od 12 sierpnia

W związku z wdrożeniem działań zapobiegawczych w celu ograniczenia ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, od dnia 12 sierpnia 2020 r. do odwołania  w budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie obowiązują następujące zasady obsługi klientów

czytaj całość: Komunikat - zasady obsługi klientów obowiązujące od 12 sierpnia

Święto Kociewia przez cały weekend w Gdańsku

Rok 2020 jest wyjątkowym rokiem dla polskiej turystyki i świata artystycznego. Jednak niektóre wydarzenia, cieszące się popularnością, nie zostały odwołane. Tak jest z Jarmarkiem św. Dominika w Gdańsku, który w tym roku odbywa się już 760 raz. Kociewie miało swój dzień podczas tej największej imprezy wystawienniczej w Europie, ale ze względu na obowiązujące obostrzenia Święto Kociewia nie odbędzie się w znanej dotychczasowej formie.

czytaj całość: Święto Kociewia przez cały weekend w Gdańsku

Informacja Starosty Tczewskiego - stan na dzień 29.07.2020 r.

Starosta Tczewski informuje, iż w Powiecie Tczewskim sytuacja epidemiczna w dniu dzisiejszym (29.07.2020 r.), na godzinę 11:00 wygląda następująco:
- 34 przypadki potwierdzone Covid-19 (w tym liczba wyzdrowień – 25)
- 50 osób objętych kwarantanną
- 277 osób objętych kwarantanną rządową
- 45 osób pod nadzorem epidemiologicznym

czytaj całość: Informacja Starosty Tczewskiego - stan na dzień 29.07.2020 r.

Program profilaktyki cukrzycowej

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Tczewa i gminy wiejskiej Tczew w wieku od 35 do 64 lat do udziału w projekcie współfinansowanym ze środków EFS: "STOP CUKRZYCY - program profilaktyki cukrzycy typu 2 na terenie powiatu tczewskiego".czytaj całość: Program profilaktyki cukrzycowej

Konsultacje społeczne dotyczące projektu Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2021 - 2023

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie, po uzyskaniu zgody Zarządu Powiatu Tczewskiego, poddaje pod konsultacje społeczne projekt Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie  oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2021 - 2023

czytaj całość: Konsultacje społeczne dotyczące projektu Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2021 - 2023

KOMUNIKAT nr 10 Starosty Tczewskiego z dnia 8 lipca 2020 r. w sprawie zmiany procedur przyjmowania wniosków do Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg w dniach od 3 do 7 sierpnia 2020 r.

Z uwagi na wzmożoną liczbę składanych wniosków do Wydziału Komunikacji, Transportu
i Dróg w Starostwie Powiatowym w Tczewie w dniach od 3 do 7 sierpnia 2020 r. wyłącza się z użycia pojemnik dla dokumentów składanych w celu rejestracji pojazdów, który znajduje się przy wejściu do budynku.

czytaj całość: KOMUNIKAT nr 10 Starosty Tczewskiego z dnia 8 lipca 2020 r. w sprawie zmiany procedur przyjmowania wniosków do Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg w dniach od 3 do 7 sierpnia 2020 r.

Zarząd Powiatu Tczewskiego z absolutorium oraz wotum zaufania

23 czerwca w sali widowiskowej Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych odbyła się XIX Sesja Rady Powiatu Tczewskiego. Zgodnie z porządkiem obrad, rozpoczęła się od wysłuchania sprawozdania Starosty Tczewskiego z bieżącej działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego, a następnie przyjęcia informacji Przewodniczącego Rady o złożonych interpelacjach i zapytaniach oraz odpowiedziach na interpelacje i zapytania zgłoszone na poprzedniej sesji i w okresie międzysesyjnym. Zgodnie z programem przyjęta została również informacja na temat stanu przygotowań do sezonu letniego powiatowych służb i straży.

czytaj całość: Zarząd Powiatu Tczewskiego z absolutorium oraz wotum zaufania

Powiat Tczewski kontynuuje Program Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem”.

Powiat Tczewski jest w grupie samorządów, które aktywnie wspierają profilaktykę nowotworową w Polsce. W związku z tym, w ramach realizacji Powiatowego Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem”, następujące przychodnie/ośrodki zdrowia zostały w 2020 r. realizatorami szczepień ochronnych przeciwko zakażeniom wirusem HPV dziewcząt z rocznika urodzenia 2008 mieszkających na terenie powiatu tczewskiego:

czytaj całość: Powiat Tczewski kontynuuje Program Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem”.

Konsultacje społeczne dotyczące projektu Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w powiecie tczewskim na lata 2021 - 2023

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie, po uzyskaniu zgody Zarządu Powiatu Tczewskiego, poddaje pod konsultacje społeczne projekt Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w powiecie tczewskim na lata 2021 – 2023.

czytaj całość: Konsultacje społeczne dotyczące projektu Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w powiecie tczewskim na lata 2021 - 2023

Powiat Tczewski laureatem III edycji konkursu „Zdrowy Samorząd”

Powiat Tczewski po raz kolejny został wybrany Laureatem III Konkursu „Zdrowy Samorząd” w kategorii ZDROWY POWIAT. Tym razem za realizację programu "Eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka, występujących w miejscu pracy, na obszarze powiatu tczewskiego".

czytaj całość: Powiat Tczewski laureatem III edycji konkursu „Zdrowy Samorząd”

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.