Przejdź do treści

środa, 23.10.2019

Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Skorzystaj z darmowych porad przez Internet – prawnik, psycholog, doradca zawodowy

Szybko (odpowiedź w ciągu 24 h), anonimowo, za darmo, bez limitów – wejdź na www.chsch.pl/eporady/ i poradź się specjalistów. Do twojej dyspozycji są prawnik, psycholog, doradca zawodowy. Z porad możesz korzystać wielokrotnie, kontaktując się z wybranym lub wszystkimi specjalistami. E-porady udzielane są w ramach projektu „E-pomocni”. Z poradni mogą korzystać osoby w każdym wieku.

czytaj całość: Skorzystaj z darmowych porad przez Internet – prawnik, psycholog, doradca zawodowy

Umowa na przebudowę ul. 30 Stycznia w Tczewie została podpisana

Konsorcjum dwóch Starogardzkich firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. oraz „ROKA” Budownictwo Sp. z o.o. wykona przebudowę ul. 30 Stycznia na odcinku od skrzyżowania z ul. Głowackiego do skrzyżowania z drogą krajową nr 91. Umowę na realizacji inwestycji podpisali dziś (tj. 18 maja br.) reprezentując Powiat Tczewski - Starosta, Tadeusz Dzwonkowski wraz z Wicestarostą,  Witoldem Sosnowskim oraz w imieniu Konsorcjum - Grzegorz Rozmus, Prezes Przedsiębiorstwa Budowy Dróg S.A.

czytaj całość: Umowa na przebudowę ul. 30 Stycznia w Tczewie została podpisana

Ogłoszenie Starosty Tczewskiego w sprawie zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Starosta Tczewski informuje o możliwości zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

Podmiotami uprawnionymi do zgłaszania po jednym kandydacie na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych są:

  • organizacje pozarządowe,
  • fundacje,
  • jednostki samorządu terytorialnego, działające na terenie powiatu tczewskiego.

czytaj całość: Ogłoszenie Starosty Tczewskiego w sprawie zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Tczewskie obchody 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystości patriotyczno – religijne z okazji 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła uroczysta liturgia w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, której przewodniczył ks. kanonik Krzysztof Niemczyk.

czytaj całość: Tczewskie obchody 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Od 2008 roku Policja uczestniczy w organizacji plebiscytu pod nazwą „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Instytuty Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia”. Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie funkcjonariuszy Policji, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie oraz zaangażowaniem w budowie lokalnego systemu pomocowego w omawianym obszarze. Konkurs pod nazwą „Policjant, który mi pomógł” objęty jest od pierwszej edycji honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

czytaj całość: Konkurs "Policjant, który mi pomógł"

Odbył się Powiatowy Turniej Warcabowy pod honorowym patronatem Starosty Tczewskiego

W środę 29 kwietnia, w Sali Obrady Rady Powiatu Tczewskiego, odbył się Powiatowy Turniej Warcabowy pod honorowym patronatem Starosty Tczewskiego organizowany przez Parafialny Klub Sportowy „FARA” w Tczewie oraz Przedszkola Powiatu Tczewskiego. Jest to już dziesiąta jubileuszowa edycja tego turnieju. Jak co roku przedszkolaki mogły spróbować swoich sił w grze w warcaby.

czytaj całość: Odbył się Powiatowy Turniej Warcabowy pod honorowym patronatem Starosty Tczewskiego

Festiwal Kulturalny „Księga Ksiąg” po raz kolejny w Pelplinie

Lokalna Grupa Działania Wstęga Kociewia, wspólnie z Fundacją Pelplińska Biblia Gutenberga, we współpracy z Biblioteką Diecezjalną w Pelplinie, Muzeum Diecezjalnym w Pelplinie i Diecezjalnym Centrum Informacji w Pelplinie po raz kolejny zorganizuje Festiwal Kulturalny „Księga Ksiąg”. Tytuł nawiązuje do najcenniejszego eksponatu ze zbiorów pelplińskiej skarbnicy, czyli Biblii Gutenberga. Impreza odbędzie się 22 maja 2015 r. (piątek) na terenie przy Bibliotece Diecezjalnej.

czytaj całość: Festiwal Kulturalny „Księga Ksiąg” po raz kolejny w Pelplinie

VI Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Podczas VI Sesji Rady Powiatu Tczewskiego, która odbyła się w dniu 28 kwietnia 2015 r. radni powiatowi wysłuchali sprawozdania z bieżącej działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego oraz Starosty Tczewskiego.
Następnie radni przyjęli sprawozdanie Zarządu Powiatu z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi za 2014 rok oraz ocenę zasobów pomocy społecznej dla Powiatu Tczewskiego za 2014 rok. Wiceprzewodniczący Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Pan Krzysztof Urban przedstawił zebranym aktualną informację z pracy PRDPP.
Podczas sesji radni przyjęli uchwały w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz zmian w budżecie Powiatu Tczewskiego na 2015 rok.

czytaj całość: VI Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tczewskim - projekt Powiatowego Urzędu Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie w 2015 r. realizuje współfinansowany przez Unię Europejską projekt skierowany do osób bezrobotnych z powiatu tczewskiego „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tczewskim (I)”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany w ramach Osi priorytetowej I Osoby młode na rynku pracy, Działania 1.1 Wsparcie osób pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe, Poddziałania 1.1.1 Wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

czytaj całość: Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tczewskim - projekt Powiatowego Urzędu Pracy

O polskiej i pomorskiej turystyce w Tczewie

Na zaproszenie Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE oraz przy współpracy Urzędu Miasta w Tczewie 23 kwietnia w Fabryce Sztuk odbyła się inauguracyjna konferencja warsztatowa realizowana pod egidą Polskiej Organizacji Turystycznej. Dwuletni cykl szkoleń rozpoczął się w województwie pomorskim, gdzie turystyką zarządza przodująca w kraju Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. Na zaproszenie stołecznego, gdańskiego, tczewskiego i kociewskiego partnera przybyło kilkudziesięciu gości z Polski, Pomorza i Kociewia.

czytaj całość: O polskiej i pomorskiej turystyce w Tczewie

Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza na tygodniowy turnus rehabilitacyjno-rekreacyjny

Turnus jest kierowany do osób w wieku od 7 do 17 lat, które chcą zadbać o postawę ciała, poprawić kondycję swojego kręgosłupa, a w szczególności do dzieci i młodzieży ze stwierdzonymi wadami postawy i skoliozami.

czytaj całość: Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza na tygodniowy turnus rehabilitacyjno-rekreacyjny

Obchody Dnia Sapera w Tczewie

Dnia 16 kwietnia reprezentanci organizacji kombatanckich, żołnierze 16 Batalionu Saperów oraz samorządowcy uczcili Dzień Sapera.

czytaj całość: Obchody Dnia Sapera w Tczewie

Uczczono Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia przy pomniku Ofiar Stalinizmu w Parku Miejskim znajdującego się przy Zespole Szkół Technicznych w Tczewie zebrali się przedstawiciele samorządów miasta i powiatu, instytucji i organizacji społecznych i politycznych, duchowieństwo, uczniowie tczewskich szkół, harcerze oraz mieszkańcy Tczewa.

czytaj całość: Uczczono Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Zakończył się XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego

11 kwietnia 2015 r. w sali Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie, ul. Królowej Marysieńki 10, odbył się XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego. Organizatorem Turnieju byli Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku przy współpracy Powiatu Tczewskiego oraz Województwa Pomorskiego.

czytaj całość: Zakończył się XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego

5. rocznica katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem

10 kwietnia Starosta Tczewski, Tadeusz Dzwonkowski zapalił symboliczny znicz pod tablicą, znajdującą się na ścianie budynku Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, upamiętniającą pierwszą rocznicę tragicznej śmierci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Jego małżonki oraz 94 znamienitych obywateli Rzeczypospolitej w katastrofie pod Smoleńskiem.

Pamięć ofiar uczczono minutą ciszy.

czytaj całość: 5. rocznica katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem

Konferencja z udziałem Pracodawców oraz Przedstawicielek Stowarzyszenia "Kociewskie Forum Kobiet" przy udziale przedstawicieli delegacji z Powiatu Wodzisławskiego

10 kwietnia, w Internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, odbyła się Konferencja z udziałem Pracodawców oraz Przedstawicielek Stowarzyszenia "Kociewskie Forum Kobiet" przy udziale przedstawicieli delegacji z Powiatu Wodzisławskiego, partnera samorządowego Powiatu Tczewskiego.

czytaj całość: Konferencja z udziałem Pracodawców oraz Przedstawicielek Stowarzyszenia "Kociewskie Forum Kobiet" przy udziale przedstawicieli delegacji z Powiatu Wodzisławskiego

Informacja o wyniku przetargu - nieruchomość przy ulicy Nizinnej

W dniu 9 kwietnia 2015 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tczewie przy ul. Piaskowej 2, przeprowadzono pierwszy nieograniczony przetarg pisemny na dzierżawę nieruchomości stanowiącej przedmiot własności Skarbu Państwa.

czytaj całość: Informacja o wyniku przetargu - nieruchomość przy ulicy Nizinnej

XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego

11 kwietnia 2015 r. (sobota), w sali Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie, ul. Królowej Marysieńki 10, odbędzie się XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego. Organizatorem Turnieju są Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku przy współpracy Powiatu Tczewskiego oraz Województwa Pomorskiego.

czytaj całość: XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego

Starosta Tczewski uczcił pamięć św. Jana Pawła II

10 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37, zmarł papież Jan Paweł II. W południe, 2 kwietnia władze samorządowe Powiatu Tczewskiego, a także Poseł na Sejm RP, Kazimierz Smoliński uczcili pamięć składając kwiaty pod jego pomnikiem.

czytaj całość: Starosta Tczewski uczcił pamięć św. Jana Pawła II

Uroczysta Gala Wręczenia Nagród Starosty Tczewskiego

26 marca 2015 r. na zamku w Gniewie odbyła się uroczystość wręczenia dorocznych nagród Starosty Tczewskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu.

Nagrodami i wyróżnieniami Starosta Tczewski uhonorował 30 osób i instytucji, które w wyjątkowy sposób przyczyniają się do rozwoju sportu i kultury na terenie Powiatu Tczewskiego. Starosta uhonorował działaczy kultury i sportu.

czytaj całość: Uroczysta Gala Wręczenia Nagród Starosty Tczewskiego

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.