Przejdź do treści

Piątek, 23.8.2019

Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Festiwal Kulturalny „Księga Ksiąg” po raz kolejny w Pelplinie

Lokalna Grupa Działania Wstęga Kociewia, wspólnie z Fundacją Pelplińska Biblia Gutenberga, we współpracy z Biblioteką Diecezjalną w Pelplinie, Muzeum Diecezjalnym w Pelplinie i Diecezjalnym Centrum Informacji w Pelplinie po raz kolejny zorganizuje Festiwal Kulturalny „Księga Ksiąg”. Tytuł nawiązuje do najcenniejszego eksponatu ze zbiorów pelplińskiej skarbnicy, czyli Biblii Gutenberga. Impreza odbędzie się 22 maja 2015 r. (piątek) na terenie przy Bibliotece Diecezjalnej.

czytaj całość: Festiwal Kulturalny „Księga Ksiąg” po raz kolejny w Pelplinie

VI Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Podczas VI Sesji Rady Powiatu Tczewskiego, która odbyła się w dniu 28 kwietnia 2015 r. radni powiatowi wysłuchali sprawozdania z bieżącej działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego oraz Starosty Tczewskiego.
Następnie radni przyjęli sprawozdanie Zarządu Powiatu z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi za 2014 rok oraz ocenę zasobów pomocy społecznej dla Powiatu Tczewskiego za 2014 rok. Wiceprzewodniczący Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Pan Krzysztof Urban przedstawił zebranym aktualną informację z pracy PRDPP.
Podczas sesji radni przyjęli uchwały w sprawie udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz zmian w budżecie Powiatu Tczewskiego na 2015 rok.

czytaj całość: VI Sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tczewskim - projekt Powiatowego Urzędu Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie w 2015 r. realizuje współfinansowany przez Unię Europejską projekt skierowany do osób bezrobotnych z powiatu tczewskiego „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tczewskim (I)”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany w ramach Osi priorytetowej I Osoby młode na rynku pracy, Działania 1.1 Wsparcie osób pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe, Poddziałania 1.1.1 Wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

czytaj całość: Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tczewskim - projekt Powiatowego Urzędu Pracy

O polskiej i pomorskiej turystyce w Tczewie

Na zaproszenie Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE oraz przy współpracy Urzędu Miasta w Tczewie 23 kwietnia w Fabryce Sztuk odbyła się inauguracyjna konferencja warsztatowa realizowana pod egidą Polskiej Organizacji Turystycznej. Dwuletni cykl szkoleń rozpoczął się w województwie pomorskim, gdzie turystyką zarządza przodująca w kraju Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. Na zaproszenie stołecznego, gdańskiego, tczewskiego i kociewskiego partnera przybyło kilkudziesięciu gości z Polski, Pomorza i Kociewia.

czytaj całość: O polskiej i pomorskiej turystyce w Tczewie

Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza na tygodniowy turnus rehabilitacyjno-rekreacyjny

Turnus jest kierowany do osób w wieku od 7 do 17 lat, które chcą zadbać o postawę ciała, poprawić kondycję swojego kręgosłupa, a w szczególności do dzieci i młodzieży ze stwierdzonymi wadami postawy i skoliozami.

czytaj całość: Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza na tygodniowy turnus rehabilitacyjno-rekreacyjny

Obchody Dnia Sapera w Tczewie

Dnia 16 kwietnia reprezentanci organizacji kombatanckich, żołnierze 16 Batalionu Saperów oraz samorządowcy uczcili Dzień Sapera.

czytaj całość: Obchody Dnia Sapera w Tczewie

Uczczono Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia przy pomniku Ofiar Stalinizmu w Parku Miejskim znajdującego się przy Zespole Szkół Technicznych w Tczewie zebrali się przedstawiciele samorządów miasta i powiatu, instytucji i organizacji społecznych i politycznych, duchowieństwo, uczniowie tczewskich szkół, harcerze oraz mieszkańcy Tczewa.

czytaj całość: Uczczono Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Zakończył się XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego

11 kwietnia 2015 r. w sali Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie, ul. Królowej Marysieńki 10, odbył się XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego. Organizatorem Turnieju byli Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku przy współpracy Powiatu Tczewskiego oraz Województwa Pomorskiego.

czytaj całość: Zakończył się XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego

5. rocznica katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem

10 kwietnia Starosta Tczewski, Tadeusz Dzwonkowski zapalił symboliczny znicz pod tablicą, znajdującą się na ścianie budynku Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, upamiętniającą pierwszą rocznicę tragicznej śmierci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Jego małżonki oraz 94 znamienitych obywateli Rzeczypospolitej w katastrofie pod Smoleńskiem.

Pamięć ofiar uczczono minutą ciszy.

czytaj całość: 5. rocznica katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem

Konferencja z udziałem Pracodawców oraz Przedstawicielek Stowarzyszenia "Kociewskie Forum Kobiet" przy udziale przedstawicieli delegacji z Powiatu Wodzisławskiego

10 kwietnia, w Internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, odbyła się Konferencja z udziałem Pracodawców oraz Przedstawicielek Stowarzyszenia "Kociewskie Forum Kobiet" przy udziale przedstawicieli delegacji z Powiatu Wodzisławskiego, partnera samorządowego Powiatu Tczewskiego.

czytaj całość: Konferencja z udziałem Pracodawców oraz Przedstawicielek Stowarzyszenia "Kociewskie Forum Kobiet" przy udziale przedstawicieli delegacji z Powiatu Wodzisławskiego

Informacja o wyniku przetargu - nieruchomość przy ulicy Nizinnej

W dniu 9 kwietnia 2015 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tczewie przy ul. Piaskowej 2, przeprowadzono pierwszy nieograniczony przetarg pisemny na dzierżawę nieruchomości stanowiącej przedmiot własności Skarbu Państwa.

czytaj całość: Informacja o wyniku przetargu - nieruchomość przy ulicy Nizinnej

XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego

11 kwietnia 2015 r. (sobota), w sali Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie, ul. Królowej Marysieńki 10, odbędzie się XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego. Organizatorem Turnieju są Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku przy współpracy Powiatu Tczewskiego oraz Województwa Pomorskiego.

czytaj całość: XII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego

Starosta Tczewski uczcił pamięć św. Jana Pawła II

10 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37, zmarł papież Jan Paweł II. W południe, 2 kwietnia władze samorządowe Powiatu Tczewskiego, a także Poseł na Sejm RP, Kazimierz Smoliński uczcili pamięć składając kwiaty pod jego pomnikiem.

czytaj całość: Starosta Tczewski uczcił pamięć św. Jana Pawła II

Uroczysta Gala Wręczenia Nagród Starosty Tczewskiego

26 marca 2015 r. na zamku w Gniewie odbyła się uroczystość wręczenia dorocznych nagród Starosty Tczewskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu.

Nagrodami i wyróżnieniami Starosta Tczewski uhonorował 30 osób i instytucji, które w wyjątkowy sposób przyczyniają się do rozwoju sportu i kultury na terenie Powiatu Tczewskiego. Starosta uhonorował działaczy kultury i sportu.

czytaj całość: Uroczysta Gala Wręczenia Nagród Starosty Tczewskiego

Sprostowanie do artykułu z dnia 23 stycznia 2015 r.

W wyniku stwierdzonej pomyłki w nazwie zadania wymienionego w pkt 14 artykułu z dnia 23 stycznia 2015 r.  „Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej 2015”   podaje się do publicznej wiadomości jego prawidłowe brzmienie, to jest: „1. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy” .

czytaj całość: Sprostowanie do artykułu z dnia 23 stycznia 2015 r.

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie rozwoju kultury w powiecie tczewskim 2015

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż w wyniku przeprowadzonego otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie rozwoju kultury w powiecie tczewskim, przewidzianych do realizacji w okresie od 1 marca 2015 r. do 31 grudnia 2015 r., przyznaje się dotacje następującym podmiotom:

czytaj całość: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie rozwoju kultury w powiecie tczewskim 2015

OGŁOSZENIE O PISEMNYM POSTĘPOWANIU NA WYBÓR AGENTA EMISJI OBLIGACJI POWIATU TCZEWSKIEGO

Termin składania ofert upłynął w dniu 24 lutego 2015 r., o godz. 11.00.

Osoba do kontaktu: Katarzyna Mamok, tel. (58) 77 34 929

czytaj całość: OGŁOSZENIE O PISEMNYM POSTĘPOWANIU NA WYBÓR AGENTA EMISJI OBLIGACJI POWIATU TCZEWSKIEGO

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej 2015

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż w wyniku przeprowadzonego otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej, przewidzianych do realizacji w okresie od 1 lutego 2015 r. do 31 grudnia 2015 r.,  przyznaje się dotacje następującym podmiotom:

czytaj całość: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Tczewskiego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej 2015

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.