Przejdź do treści

Poniedziałek, 19.8.2019

Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Zabytki - dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane

 

Rada Powiatu Tczewskiego uchwałą nr XXIX/179/12 z dnia 20 grudnia 2012 roku w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Tczewskiego na 2013 rok, zaplanowała środki na finansowanie lub dofinansowanie prac remontowych i konserwatorskich obiektów zabytkowych w wysokości 5.000 zł.

O dotacje mogą ubiegać się jednostki niezaliczane do sektora finansów publicznych.

Wnioski o udzielenie dotacji składa się do Zarządu Powiatu Tczewskiego w terminie do końca lutego każdego roku.  

czytaj całość: Zabytki - dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane

Powiatowa Rada Zatrudnienia

W związku z kończąca się kadencją Powiatowej Rady Zatrudnienia w Tczewie proszę o zgłaszanie w terminie do 31 sierpnia 2012 r. kandydatów na kolejną kadencję 2012 -2016 do Powiatowej Rady Zatrudnienia w Tczewie.

 

czytaj całość: Powiatowa Rada Zatrudnienia

Spotkanie informacyjne z 9.5 w Starostwie Powiatowym w Tczewie

Dnia 23 lipca 2012 roku (poniedziałek) w Starostwie Powiatowym w Tczewie w sali Rady Powiatu Tczewskiego (I piętro) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania środków unijnych w ramach Działania 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

czytaj całość: Spotkanie informacyjne z 9.5 w Starostwie Powiatowym w Tczewie

Informacja końcowa o projekcie pn. "Razem damy radę..."

Dobiega koniec projekt współfinansowany z przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Razem damy radę- wyrównywanie szans edukacyjnych klas I-III szkół podstawowych specjalnych w powiecie tczewskim”.

czytaj całość: Informacja końcowa o projekcie pn. "Razem damy radę..."

V edycja Konkursu Fotograficznego „Wakacje z aparatem” – „AKTYWNY WYPOCZYNEK”

Fabryka Sztuk ogłasza V Konkurs Fotograficzny „Wakacje z aparatem” pod patronatem Starosty Tczewskiego dr Józefa Puczyńskiego. Konkurs ma określony temat – aktywny wypoczynek.

czytaj całość: V edycja Konkursu Fotograficznego „Wakacje z aparatem” – „AKTYWNY WYPOCZYNEK”

Zakończenie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych 2012

5 czerwca 2012 roku w ramach obchodów Dni Godności Osób Niepełnosprawnych Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pelplinie dla przybyłych Gości zorganizował w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie konferencję i warsztaty. Uroczystości towarzyszyła myśl przewodnia zaczerpnięta od Mikołaja Gogola: „Człowiek powołany został na świat, a więc jest światu potrzebny”.

Na konferencję przybyli przedstawiciele: Samorządu Powiatu Tczewskiego oraz Miasta Pelplina, różnych szkół i instytucji, placówek opiekuńczych i pomocowych, służb mundurowych i organizacji pozarządowych oraz rodzice dzieci niepełnosprawnych.

czytaj całość: Zakończenie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych 2012

Pomorskie 2020

W związku z procesem aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego została uruchomiona strona internetowa http://strategia2020.pomorskie.eu/, na której umieszczane są na bieżąco informacje dotyczące przebiegu prac. Dzięki temu mają Państwo dostęp do wszystkich wypracowanych do tej pory materiałów oraz możecie Państwo śledzić relacje z przebiegu wszystkich odbywających się spotkań związanych z aktualizacją Strategii.

czytaj całość: Pomorskie 2020

Rejon Prienai (Litwa)

Powiat Tczewski zyskał nowego partnera zagranicznego. 14 kwietnia 2012 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tczewie uroczyście zawarto porozumienie o współpracy pomiędzy Powiatem Tczewskim a Rejonem Prienai (Litwa). Jak podkreślają sygnatariusze podpisanego dokumentu główną płaszczyzną współdziałania będzie kultura i gospodarka.

czytaj całość: Rejon Prienai (Litwa)

Realizator Powiatowego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Cukrzycy 2012


Zgodnie z uchwałą Nr 64/254/12 Zarządu Powiatu Tczewskiego z dnia 29 marca 2012 r. realizatorem Powiatowego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Cukrzycy w roku 2012, w zakresie wszystkich części zamówienia, został Zakład Opieki Zdrowotnej Medical Sp. z o.o. z siedzibą w Turzu.

czytaj całość: Realizator Powiatowego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Cukrzycy 2012

Uwolnij miejsce pracy od dymu tytoniowego

Szanowni Państwo,
Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim oraz władzami samorządowymi realizuje od listopada 2010 roku projekt wspierający tworzenie miejsc wolnych od dymu tytoniowego.

czytaj całość: Uwolnij miejsce pracy od dymu tytoniowego

Zmiana godzin przyjmowania interesantów w Referacie Ewidencji Gruntów i Budynków

Starosta Tczewski informuje, iż od dnia 1 marca 2012 r. nastąpią zmiany godzin przyjmowania interesantów w Referacie Ewidencji Gruntów i Budynków Starostwa Powiatowego w Tczewie.

czytaj całość: Zmiana godzin przyjmowania interesantów w Referacie Ewidencji Gruntów i Budynków

Order Serca Matkom Wsi

20 lutego Starosta Tczewski, dr inż. Józef Puczyński, Wicestarosta – Mariusz Wiórek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tczewskiego gościli na dorocznym spotkaniu organizowanym przez Gminny Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Tczewie. Tradycyjnie już spotkanie stało się okazją do wręczenia odznaczeń dla zasłużonych członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Tczew.

 

czytaj całość: Order Serca Matkom Wsi

Turniej „Wolni od nałogów”

W dniach 6 - 7 lutego br. w hali widowiskowo – sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie odbył się Powiatowy Halowy Turniej Piłki Nożnej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych rocznik 1992 i młodsi o puchar Starosty Powiatu Tczewskiego oraz o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie. Turniej przebiegał pod hasłem „Wolni od nałogu”.

czytaj całość: Turniej „Wolni od nałogów”

Zgłoś kandydata do Kapituły

Starosta Tczewski informuje, że do 13 lutego br. został przedłużony termin  zgłaszania kandydatów na członków Kapituły Nagród Starosty Tczewskiego w dziedzinie kultury i w dziedzinie sportu.

czytaj całość: Zgłoś kandydata do Kapituły

Przyznanie dotacji w zakresie dofinansowania wkładu własnego

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż  na  posiedzeniu w dniu 8 grudnia 2011 r. przyznano dotację na cele publiczne związane z realizacją zadań Powiatu Tczewskiego w zakresie dofinansowania wkładu własnego w wysokości 1 855,00 zł dla  Stowarzyszenia Kociewskie Forum Kobiet na  realizację zadania: „Kociewskie specjały w kuchni i w Internecie – popularyzacja regionalnej kuchni poprzez stworzenie strony internetowej, organizowanie przedsięwzięć edukacyjnych i warsztatowych”.

czytaj całość: Przyznanie dotacji w zakresie dofinansowania wkładu własnego

Powiat Tczewski liderem w budowaniu Orlików

Mimo, że Orlik zbudowany przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie jest już prawie dwutysięcznym boiskiem wybudowanym w Polsce w ramach programu rządowego, to Powiat Tczewski jako jedyny samorząd powiatowy w Polsce dokonał budowy i otwarcia trzeciego tego typu obiektu.

czytaj całość: Powiat Tczewski liderem w budowaniu Orlików

Honorowe wyróżnienia dla mieszkańców naszego powiatu

29 listopada br. podczas sesji Rady Powiatu Tczewskiego mieszkańcy naszego powiatu zostali wyróżnieni odznaczeniami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz honorowym wyróżnieniam Starosty Tczewskiego.
Wyróżnieni zostali: Elżbieta Grott oraz Andrzej Semborowski.

czytaj całość: Honorowe wyróżnienia dla mieszkańców naszego powiatu

Pismo do Premiera o przejęcie Mostu Tczewskiego

18 listopada br. Starosta Tczewski- Józef Puczyński oraz Wicestarosta- Mariusz Wiórek złożyli w kancelarii Premiera pismo na temat przejęcia Mostu Tczewskiego w zarząd przez właściwą jednostkę administracji rządowej. Treść tego apelu została uzgodniona podczas spotkania Starostów i Wójtów ościennych samorządów, które odbyło się 7 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tczewie.

czytaj całość: Pismo do Premiera o przejęcie Mostu Tczewskiego

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.