Przejdź do treści

Sobota, 14.12.2019

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

VIII sesja Rady Powiatu Tczewskiego w dniu 28 maja 2019 roku

28 maja o godzinie 10:00 w Sali Obrad Rady Powiatu Tczewskiego odbędzie się VIII Sesja VI kadencji Rady Powiatu Tczewskiego.

W programie m.in: 

  1. Informacja nt. działalności Lokalnej Organizacji Turystycznej „KOCIEWIE”
  2. Informacja nt. działalności stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia”
  3. Sprawozdanie Zarządu Powiatu z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi za 2018 rok

czytaj całość: VIII sesja Rady Powiatu Tczewskiego w dniu 28 maja 2019 roku

Wojewódzki Konkurs na „Najlepszego ucznia w zawodzie sprzedawca”

16 maja 2019 r. w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie odbył się Wojewódzki Konkurs na „Najlepszego ucznia w zawodzie sprzedawca”, którego organizatorem była Alicja Rosińska – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

czytaj całość: Wojewódzki Konkurs na „Najlepszego ucznia w zawodzie sprzedawca”

Integracyjna zabawa z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

16 maja 2019 roku Stowarzyszenie "Wesoła Stonoga", które działa w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Pelplinie, przygotowało zabawę taneczną pn. "Wesoła Stonoga tańczy i śpiewa". Imprezę zorganizowaną w ramach XI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych przygotowano w gościnnych progach Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie.

czytaj całość: Integracyjna zabawa z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

Konferencja z Okazji XI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych - Pelplin 2019

15 maja Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie rozpoczął XI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Tegorocznym obchodom przyświecają słowa Anny Dymnej: "A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce, żeby go normalnie traktować".

czytaj całość: Konferencja z Okazji XI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych - Pelplin 2019

9 maja w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie odbyło się uroczyste otwarcie Zielonej Strefy Relaksu

9 maja 2019 r. w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie uroczyście otwarto „Zieloną Strefę Relaksu”, miejsce do terapii i wypoczynku dla wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Tczewie.

czytaj całość: 9 maja w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie odbyło się uroczyste otwarcie Zielonej Strefy Relaksu

Odbiór złomu z demontowanych przęseł Mostu Tczewskiego zapewniony

10 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tczewie została podpisana umowa na zbycie elementów rozbiórkowych Mostu Tczewskiego.

czytaj całość: Odbiór złomu z demontowanych przęseł Mostu Tczewskiego zapewniony

Dyskusja nad rozwojem gospodarczym w naszym Powiecie

10 maja w Starostwie Powiatowym w Tczewie odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami dotyczące rozwoju gospodarczego Powiatu Tczewskiego.

czytaj całość: Dyskusja nad rozwojem gospodarczym w naszym Powiecie

3 maja 2019 r. w godzinach popołudniowych na Bulwarze Nadwiślańskim odbył się Piknik Strażacki

Po uroczystościach patriotyczno-religijnych w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja ulicami miasta przejechała kolumna zabytkowych i współczesnych wozów strażackich i dotarła na bulwar, gdzie z okazji Dnia Strażaka, od godziny 15-ej do 18-ej, odbywał się Piknik Strażacki.

czytaj całość: 3 maja 2019 r. w godzinach popołudniowych na Bulwarze Nadwiślańskim odbył się Piknik Strażacki

3 maja 2019 r. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. oraz na Skwerze Konstytucji 3 Maja w Tczewie odbyły się uroczystości patriotyczno – religijne

Mieszkańcy Powiatu Tczewskiego wzięli udział w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Uczestniczyli we mszy św. za Ojczyznę, po której przeszli pod tablicę pamiątkową na Skwer Konstytucji 3 Maja. Zgromadzeni w tym miejscu uczestnicy uroczystości świętowali 228. rocznicę uchwalenia konstytucji.

czytaj całość: 3 maja 2019 r. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. oraz na Skwerze Konstytucji 3 Maja w Tczewie odbyły się uroczystości patriotyczno – religijne

4 kwietnia w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie odbył się Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Żyję w rytmie Eko”

4 kwietnia 2019 r. po raz VI odbył się Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Żyję w rytmie Eko” adresowany do uczniów zespołów edukacyjno – terapeutycznych kl. VII – VIII i gimnazjum placówek kształcenia specjalnego. Został on zorganizowany przez Zespół Placówek Specjalnych  w Tczewie i Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie.

czytaj całość: 4 kwietnia w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie odbył się Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Żyję w rytmie Eko”

25 kwietnia w Domu Kultury w Subkowach Starosta Tczewski – Mirosław Augustyn nagrodził sportowców i działaczy kultury

25 kwietnia w Domu Kultury w Subkowach odbyła się Gala Wręczenia Nagród Starosty Tczewskiego w dziedzinie sportu i kultury za działalność w 2018 roku. Tegoroczną uroczystość uświetnił występ grupy teatralnej Domu Kultury w Subkowach FALGIT - z niezwykłym spektaklem pn. Adventure.

czytaj całość: 25 kwietnia w Domu Kultury w Subkowach Starosta Tczewski – Mirosław Augustyn nagrodził sportowców i działaczy kultury

VII sesja Rady Powiatu Tczewskiego – 24 kwietnia 2019 roku

Na pytania dotyczące sprawozdania z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie za 2018 rok odpowiadała Dyrektor PCPR w Tczewie – Katarzyna Wróbel, natomiast ocenę zasobów pomocy społecznej w powiecie tczewskim przedstawiła Naczelnik Wydziału Zdrowia, Spraw Społecznych i PFRON- Alicja Szczepińska-Mian. 

czytaj całość: VII sesja Rady Powiatu Tczewskiego – 24 kwietnia 2019 roku

Kolejne inwestycje służące rehabilitacji w Powiecie Tczewskim!

23 kwietnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego została podpisana umowa na dofinansowanie zadania pn."Utworzenie zewnętrznego centrum integracyjnego dla potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z robotami towarzyszącymi w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie".

czytaj całość: Kolejne inwestycje służące rehabilitacji w Powiecie Tczewskim!

Następne niespodzianki podczas prac na Moście Tczewskim!

Podczas prac na Moście Tczewskim (prócz kapsuły czasu i kamienia węgielnego) na ścianach postumentu odnaleziono również podpisy budowniczych Mostu. 
Datowane są na kilka lat przed złożeniem kapsuły czasu w jego przyczółku (przed rokiem 1851).

czytaj całość: Następne niespodzianki podczas prac na Moście Tczewskim!

Zapraszamy na Piknik Strażacki!

Starostwo Powiatowe w Tczewie, Komenda Państwowa Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie,  Ochotnicza Straż Pożarna w Tczewie oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego serdecznie zapraszają na Piknik Strażacki, który odbędzie się po uroczystościach patriotyczno-religijnych w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

czytaj całość: Zapraszamy na Piknik Strażacki!

Uroczystości patriotyczno - religijne w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Starosta Tczewski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tczewskiego serdecznie zapraszają na uroczystości patriotyczno – religijne w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbędą się w 3 maja 2019 r. (piątek).

czytaj całość: Uroczystości patriotyczno - religijne w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Cyfrowa majówka – konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności

Trzydniowa majówka? Dla nas to za mało. W tym roku organizujemy majówkę, która potrwa osiem dni! Chcesz grilla? Niech będzie grill. Chcesz leżaki? Niech będą leżaki. A może kino pod chmurką? Pewnie! Ważne żebyście pamiętali też o… cyfryzacji!

czytaj całość: Cyfrowa majówka – konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności

Od 2004 roku 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Flaga – to symbol państwowości. Ukazywanie przynależności narodowej poprzez barwy na fladze jest powszechnie stosowanym kodem między ludźmi na globie ziemskim. W wielu państwach święto flagi już od dawna znalazło swoje miejsce w kalendarzu. Dzień flagi mają między innymi: Stany Zjednoczone, Finlandia, Meksyk, Ukraina, Litwa. A Polska?

czytaj całość: Od 2004 roku 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.