Przejdź do treści

Wtorek, 19.2.2019

Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

W sobotę, 8 września w całej Polsce odbyła się akcja Narodowego Czytania

W tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania w Tczewie, wszyscy miłośnicy słowa czytanego spotkali się o godz. 10:00 w restauracji YOU. na Placu Hallera.

czytaj całość: W sobotę, 8 września w całej Polsce odbyła się akcja Narodowego Czytania

Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach

Ogólnopolska akcja ”Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach” została objęta Patronatem honorowym - Krajowego Duszpasterza Kierowców i jest odpowiedzią na zagrożenia które mogą spotkać nas i nasze dzieci podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.

czytaj całość: Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach

3 września w Zespole Szkół Technicznych w Tczewie odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego

W pierwszy poniedziałek września uczniowie w całej Polsce wrócili do szkolnych ławek. Uroczysta inauguracja roku szkolnego w Powiecie Tczewskim miała miejsce w Zespole Szkół Technicznych im. Komandora Antoniego Garnuszewskiego w Tczewie.

czytaj całość: 3 września w Zespole Szkół Technicznych w Tczewie odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!

Przysłowiowy „pierwszy dzwonek” zabrzmiał dzisiaj dla 5402 uczniów i słuchaczy szkół prowadzonych przez Powiat Tczewski. W tym roku uroczysta powiatowa inauguracja roku szkolnego odbyła się w Zespole Szkół Technicznych w Tczewie.

czytaj całość: Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!

1 września w Tczewie Prezydent RP oddał hołd ofiarom II Wojny Światowej

Uroczystość z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy, związana z obchodami 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej, odbyła się w Tczewie przy skwerze Bohaterów Szymankowa, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca polskich celników i kolejarzy zabitych przez Niemców 1 września 1939 roku.

czytaj całość: 1 września w Tczewie Prezydent RP oddał hołd ofiarom II Wojny Światowej

I Walne Kociewskie Plachandry za nami

W sobotę 25 sierpnia 2018 roku w Piasecznie k. Gniewu odbył się XXV Przegląd Zespołów Folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia i 1. Walne Plachandry Kociewskie.

czytaj całość: I Walne Kociewskie Plachandry za nami

28 sierpnia odbyła się XLIII sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Przed oficjalnym rozpoczęciem  XLIII sesji Rady Powiatu Tczewskiego, która odbyła się 28 sierpnia 2018 r. Przewodniczące Rady Powiatu oraz Starosta Tczewski wręczyli pamiątkowe medale oraz życzenia dla pracowników Starostwa Powiatowego w Tczewie oraz podległych jednostek, którzy pracują w administracji powiatowej od początku jego reaktywacji.

czytaj całość: 28 sierpnia odbyła się XLIII sesja Rady Powiatu Tczewskiego

24 Sierpnia uczciliśmy Święto Powiatu Tczewskiego, 5 lat partnerstwa z Powiatem Wodzisławskim oraz 20-lecie reaktywacji samorządu powiatowego

Obchody Święta Powiatu Tczewskiego rozpoczęły się 24 sierpnia Mszą Świętą w intencji Samorządu Powiatu Tczewskiego w Kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie. Później odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu Tczewskiego w Sali Husarskiej na Zamku w Gniewie.

czytaj całość: 24 Sierpnia uczciliśmy Święto Powiatu Tczewskiego, 5 lat partnerstwa z Powiatem Wodzisławskim oraz 20-lecie reaktywacji samorządu powiatowego

Termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Wielkich Wyrębach

 Zakończono prace związane z termomodernizacją budynków Domu Pomocy Społecznej w Wielkich Wyrębach. Inwestycję wartości 2,5 mln złotych, w ramach  zadania pt. „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków stanowiących własność Powiatu Tczewskiego”, wykonała Spółdzielnia Produkcyjno-Usługowa „RODŁO” z siedzibą w Kwidzynie.

czytaj całość: Termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Wielkich Wyrębach

Termomodernizacja budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie

W ramach „Kompleksowej modernizacji energetycznej budynków stanowiących własność Powiatu Tczewskiego” trzy miesiące trwały prace związane z termomodernizacją budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie.

czytaj całość: Termomodernizacja budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie

Kociewie ART – kulturalna wizytówka Regionu

Jednym z elementów Święta Kociewia, które odbędzie się 2 sierpnia, w Gdańsku podczas Jarmarku św. Dominika będzie wydarzenie artystyczne pod nazwą Kociewie ART. To między innymi specjalnie przygotowana ekspozycja prac artystów z Kociewia. Wystawa czynna jest od 27 lipca do 7 sierpnia, natomiast uroczysty wernisaż odbędzie się właśnie 2 sierpnia o godz. 17.00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

czytaj całość: Kociewie ART – kulturalna wizytówka Regionu

Zakończyły się eliminacje powiatowe 25 edycji Konkursu „Piękna Wieś Pomorska”

17 lipca Powiatowa Komisja konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2018”, powołana przez starostę, wyłoniła zwycięzców w kategorii „Wieś” i „Zagroda”. Organizatorem Konkursu jest Województwo Pomorskie. Partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi są urzędy gmin i starostwa powiatowe w województwie pomorskim.

czytaj całość: Zakończyły się eliminacje powiatowe 25 edycji Konkursu „Piękna Wieś Pomorska”

19 lipca w Centrum Kultury i Sztuki odbyły się Tczewskie Obchody Święta Policji

W czwartek 19 lipca tczewscy policjanci obchodzili swoje doroczne Święto Policji. W tym roku to już 99. rocznica powstania polskiej Policji. Obchody tego jubileuszu były okazją do mianowania na wyższe stopnie i wyróżnienia funkcjonariuszy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości powiatu tczewskiego. W uroczystej akademii obok policjantów uczestniczyli także zaproszeni goście, przedstawiciele samorządu, instytucji i służb mundurowych.

czytaj całość: 19 lipca w Centrum Kultury i Sztuki odbyły się Tczewskie Obchody Święta Policji

Wkrótce ruszy kolejny etap przebudowy Mostu Tczewskiego

20 lipca w Starostwie Powiatowym w Tczewie została podpisana umowa na realizację zadania inwestycyjnego „Przebudowa Mostu Tczewskiego nad rzeką Wisłą w Tczewie” etap II A. Umowę ze strony Powiatu Tczewskiego podpisali: Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski i Wicestarosta Zbigniew Zgoda, zaś ze strony Wykonawcy: Izabela Gil z firmy Banimex i Andrzej Banaszek z firmy AZI-BUD.

czytaj całość: Wkrótce ruszy kolejny etap przebudowy Mostu Tczewskiego

Recepta na raka – program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego

Nowotwory złośliwe po chorobach układu sercowo-naczyniowego stanowią drugą przyczynę zgonów w Polsce. Nowotwory złośliwe płuc powodują u mężczyzn ok. 31% zgonów, u kobiet 15% zgonów nowotworowych. W 2011 r. rak płuca stanowił najczęstszą przyczynę zgonów nowotworowych u mężczyzn we wszystkich województwach, a u kobiet w czternastu na 16 województw. Problem ten stanowi wielkie wyzwanie dla zdrowia publicznego.

czytaj całość: Recepta na raka – program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego

Powiatowy Program Zwalczania Otyłości i Nadwagi „CZAS NA ZDROWIE”

Występowanie nadwagi i otyłości stanowi istotny problem w zakresie zdrowia publicznego, dotyczy on przede wszystkim osób dorosłych, jednak największy niepokój budzi wzrastająca liczba otyłych wśród dzieci i młodzieży. Nadwaga i otyłość są głównymi czynnikami ryzyka dla wielu chorób przewlekłych i według ekspertów niosą za sobą szereg negatywnych konsekwencji dla funkcjonowania fizycznego, psychicznego i społecznego otyłego człowieka.

czytaj całość: Powiatowy Program Zwalczania Otyłości i Nadwagi „CZAS NA ZDROWIE”

POLREGIO z nowoczesnym symulatorem do szkolenia maszynistów

Przewozy Regionalne otrzymały od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego nowy symulator do szkolenia maszynistów. Jednostka zbudowana przez firmę NEWAG jest wiernym odwzorowaniem kabiny IMPULSA II. Nowy nabytek Spółki trafił do nowoutworzonego Centrum Szkolenia Maszynistów.

czytaj całość: POLREGIO z nowoczesnym symulatorem do szkolenia maszynistów

1 lipca odbył się IV Tczewski Cross Rowerowy

Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji z Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie w niedzielę 1 lipca zorganizowały IV edycję Tczewskiego Crossu Rowerowego po malowniczych terenach powiatu.

czytaj całość: 1 lipca odbył się IV Tczewski Cross Rowerowy

Zawodnicy z Klubu Olimpiad Specjalnych w ramach projektu „Pod żaglami z Olimpiadami” przebywali nad Jeziorem Wdzydzkim

W dniach 12 - 14 czerwca 2018 roku zawodnicy z Klubu Olimpiad Specjalnych działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Pelplinie doskonalili umiejętności żeglarstwa i kajakarstwa podczas pobytu nad Jeziorem Wdzydzkim.

czytaj całość: Zawodnicy z Klubu Olimpiad Specjalnych w ramach projektu „Pod żaglami z Olimpiadami” przebywali nad Jeziorem Wdzydzkim

Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych z udziałem zawodników z Powiatu Tczewskiego

9 czerwca 2018 roku reprezentacja Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska wybrała się na najważniejsze wydarzenie sportowe tego roku: XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Polska - Katowice - Chorzów - Miłków.

czytaj całość: Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych z udziałem zawodników z Powiatu Tczewskiego

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.