Przejdź do treści

Piątek, 17.8.2018

Imieniny: Anity, Elizy, Mirona

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

7 grudnia w Tczewie odbyły się V Integracyjne Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego w warcabach

7 grudnia w sali obrad Rady Powiatu Tczewskiego w Starostwie Powiatowym w Tczewie odbyły się V Integracyjne Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego w warcabach. Mistrzostwa te oparte były na idei tolerancji i poszanowania godności osób niepełnosprawnych, a ich nadrzędnym celem było zapobieganie izolacji osób upośledzonych umysłowo oraz zniesienie barier społecznych istniejących wśród uczniów z terenu powiatu tczewskiego.

czytaj całość: 7 grudnia w Tczewie odbyły się V Integracyjne Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego w warcabach

Ważna informacja dla miłośników naszego Mostu Tczewskiego!

13 grudnia został ogłoszony przetarg na wykonanie robót budowlanych związanych z częściową realizacją zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa Mostu Tczewskiego - Etap II" (Etap IIA).

czytaj całość: Ważna informacja dla miłośników naszego Mostu Tczewskiego!

9 grudnia w Pelplinie miało miejsce Kociewsko – śląskie kolędowanie

9 grudnia, w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie, odbył się IX Powiatowy Przegląd Stołów Bożonarodzeniowych. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie „Kociewskie Forum Kobiet” przy współpracy Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Projekt współfinansował Powiat Tczewski. Gościem specjalnym Przeglądu był zespół „Olzanki” z gminy Gorzyce w Powiecie Wodzisławskim.

czytaj całość: 9 grudnia w Pelplinie miało miejsce Kociewsko – śląskie kolędowanie

Powiatowa Gala Wolontariatu 2017 już za nami

W piątek 8 grudnia w Zespole Szkół w Morzeszczynie odbyła się 9 Powiatowa i 3 Gminna Gala Wolontariatu, które były podsumowaniem i uhonorowaniem działań wolontarystycznych w roku 2017 na terenie Powiatu Tczewskiego oraz Gminy Morzeszczyn.

czytaj całość: Powiatowa Gala Wolontariatu 2017 już za nami

XVII Turniej Mikołajkowy w piłce siatkowej o Puchar Dyrektora II LO w Tczewie za nami

6 grudnia w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie odbył się XVII TURNIEJ MIKOŁAJKOWY w piłce siatkowej o Puchar Dyrektora II LO w Tczewie. W kategorii dziewcząt zwyciężyły gospodynie, natomiast wśród chłopców najlepszą okazała się drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie.

czytaj całość: XVII Turniej Mikołajkowy w piłce siatkowej o Puchar Dyrektora II LO w Tczewie za nami

30 listopada w Szkole Podstawowej nr 12 w Tczewie odbył się I POWIATOWY FESTIWAL ZDROWIA pod hasłem „Zdrowo i bez nałogów”

30 listopada  2017 r. w Szkole Podstawowej  nr 12 w Tczewie odbył się   Powiatowy  Festiwal Zdrowia Przegląd    pod hasłem:  „ZDROWO  I  BEZ  NAŁOGÓW. Organizatorem festiwalu było Starostwo Powiatowe w Tczewie ,Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Tczewie oraz   Szkoła Podstawowa  nr 12.

czytaj całość: 30 listopada w Szkole Podstawowej nr 12 w Tczewie odbył się I POWIATOWY FESTIWAL ZDROWIA pod hasłem „Zdrowo i bez nałogów”

IX Powiatowa Gala Wolontariatu 8 grudnia o godz. 18:00 w Zespole Szkół w Morzeszczynie

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego, Stowarzyszenie DRABKA i Gmina Morzeszczyn zapraszają do udziału w IX Powiatowej Gali Wolontariatu, już 8 grudnia o godz. 18:00 w Zespole Szkół w Morzeszczynie.

czytaj całość: IX Powiatowa Gala Wolontariatu 8 grudnia o godz. 18:00 w Zespole Szkół w Morzeszczynie

WIEM CZYM ODDYCHAM W TCZEWIE

Czy wiesz, że na 50 miast o największym zanieczyszczeniu powietrza w UE, aż 33 są w Polsce? W Tczewie nie ma żadnej stacji monitorującej – nie wiemy czym oddychamy! Na szczęście jest szansa na darmowy czujnik – działając razem, możemy go zdobyć. ZAGŁOSUJ!

czytaj całość: WIEM CZYM ODDYCHAM W TCZEWIE

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na powierzenie prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018 roku

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż w wyniku przeprowadzonego otwartego konkursu ofert na powierzenie prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018 roku powierza się prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej następującym organizacjom pozarządowym:

czytaj całość: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na powierzenie prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018 roku

22 listopada w Kasztelanii Bytońskiej spotkali się Kociewiacy w kociewskiej sprawie

22 listopada w Kasztelanii Bytońskiej  (jakby ktoś nie wiedział – to szkoła w Bytoni) spotkali się starostowie trzech kociewskich powiatów, działacze ZK-P i inne zainteresowane osoby.

czytaj całość: 22 listopada w Kasztelanii Bytońskiej spotkali się Kociewiacy w kociewskiej sprawie

Radni przyjęli Rezolucję w sprawie ogłoszenia roku 2018 „ROKIEM KS. JANUSZA ST. PASIERBA”

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem XXXV Sesji Rady Powiatu Tczewskiego, Radni oraz goście mieli okazję oglądać krótką inscenizację Nocy Listopadowej, zagranej przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych w Gniewie pod przewodnictwem Jacka Ordowskiego.

czytaj całość: Radni przyjęli Rezolucję w sprawie ogłoszenia roku 2018 „ROKIEM KS. JANUSZA ST. PASIERBA”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie zaprasza na Prelekcję Piotra Szubarczyka „STAROGARD SĄDZIŁ STOCZNIĘ”

11 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie odbędzie się Prelekcja Piotra Szubarczyka (IPN Gdańsk) „STAROGARD SĄDZIŁ STOCZNIĘ. (szczegóły na plakacie)

czytaj całość: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie zaprasza na Prelekcję Piotra Szubarczyka „STAROGARD SĄDZIŁ STOCZNIĘ”

16 listopada w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku nastąpiło uroczyste podpisanie listu

Starosta Tczewski – Tadeusz Dzwonkowski wziął udział w podpisaniu listu intencyjnego wyrażającego wolę podjęcia ścisłej współpracy pomiędzy Województwem Pomorskim, a powiatami w celu dalszego podnoszenia jakości edukacji i efektywności kształcenia z wykorzystaniem potencjału i zasobów samorządów lokalnych i regionu, na zasadach równości oraz wzajemnych korzyści.

czytaj całość: 16 listopada w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku nastąpiło uroczyste podpisanie listu

21 listopada w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

21 listopada z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie Starosty Tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego, Wicestarosty Zbigniewa Zgody i Członka Zarządu Adama Klimczaka z dyrektorami instytucji pomocy społecznej.

czytaj całość: 21 listopada w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

7 grudnia w Pelplinie odbędzie się ślubowanie uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

7 grudnia 2017 r. o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się ślubowanie uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie.

czytaj całość: 7 grudnia w Pelplinie odbędzie się ślubowanie uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

W poniedziałek 27 listopada na Zamku w Gniewie odbędzie się spektakl pn. „Noc Listopadowa. Rzecz o zrywie narodowym Polaków z 1830 roku”

Powstanie listopadowe (1830-1831) skierowane było przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Wybuchło w nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku, a zakończyło się 21 października 1831 roku. Swoim zasięgiem objęło ono Królestwo Polskie i część ziem zabranych (Litwę, Żmudź i Wołyń). Aby uczcić ten zryw niepodległościowy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie przygotowali spektakl pn. „Noc Listopadowa. Rzecz o zrywie narodowym Polaków z 1830 roku”. Impreza przygotowana została według pomysłu Jacentego Ordowskiego. Zapraszamy w poniedziałek, 27 listopada, na dziedziniec zamkowy w Gniewie o godz. 19.00. Wstęp wolny. 

czytaj całość: W poniedziałek 27 listopada na Zamku w Gniewie odbędzie się spektakl pn. „Noc Listopadowa. Rzecz o zrywie narodowym Polaków z 1830 roku”

13 listopada w Fabryce Sztuk w Tczewie ogłoszono wyniki konkurs fotograficzny „Wakacje z aparatem”

W tym roku odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu fotograficznego „Wakacje z aparatem”, zorganizowanego przez Fabrykę Sztuk. Patroni honorowi tego przedsięwzięcia, a zarazem fundatorzy głównych nagród, to: Poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński, Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski oraz Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki. 

czytaj całość: 13 listopada w Fabryce Sztuk w Tczewie ogłoszono wyniki konkurs fotograficzny „Wakacje z aparatem”

Ruszył konkurs "Przedsiębiorca Odpowiedzialny i Wrażliwy Społecznie 2017"

26 stycznia 2018, na  Gali Evening  Pracodawców Pomorza,  po raz pierwszy wręczymy statuetki i certyfikaty firmom z obszaru metropolitalnego (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Powiat kartuski, wejherowski, pucki, gdański, tczewski, nowodworski) nagrodzonym w konkursie Przedsiębiorca Odpowiedzialny i Wrażliwy Społecznie 2017. 

czytaj całość: Ruszył konkurs "Przedsiębiorca Odpowiedzialny i Wrażliwy Społecznie 2017"

15 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie odbył się Pomorski Dzień Przedsiębiorczości w Powiecie Tczewskim

Jak z pomysłu uczynić dobry biznesplan? Co zrobić, aby zarejestrować działalność gospodarczą? Kto może pomóc przy realizacji pomysłu na działalność? Gdzie uzyskać wsparcie finansowe? Na te i na inne pytania odpowiedzi udzielali wczoraj specjaliści podczas „Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości”, który odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie.

czytaj całość: 15 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie odbył się Pomorski Dzień Przedsiębiorczości w Powiecie Tczewskim

13 listopada w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie Starosty Tczewskiego z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, uczestnikami Euroscoli

W poniedziałek 13 listopada w sali obrad Rady Powiatu Tczewskiego, Starosta Tczewski – Tadeusz Dzwonkowski w czasie spotkania z uczestnikami Euroscoli, członkami Szkolnego Klubu Europejskiego „Młodzi Europejczycy” z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, i ich opiekunami, wręczył laureatom ogólnokrajowego konkursu i opiekunowi podarunki.

czytaj całość: 13 listopada w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie Starosty Tczewskiego z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, uczestnikami Euroscoli

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.