Przejdź do treści

Poniedziałek, 21.9.2020

Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Informacja Starosty Tczewskiego - stan na dzień 3.04.2020 r.

Starosta Tczewski informuje, iż w związku z rozprzestrzenianiem się choroby koronawirusa w Województwie Pomorskim, w  Powiecie Tczewskim sytuacja epidemiczna w dniu dzisiejszym, na godzinę 12:00 wygląda następująco:

-3 przypadki potwierdzone Covid-19
-19 osób objętych kwarantanną z kontaktu
-350 osób objętych kwarantanną rządową
-22 pod nadzorem epidemicznym

czytaj całość: Informacja Starosty Tczewskiego - stan na dzień 3.04.2020 r.

Konkurs na projekty dot. walki z epidemią COVID-19

Sekretariat Wykonawczy Inicjatywy Środkowoeuropejskiej (IŚE) w porozumieniu z państwami członkowskimi IŚE[1] ogłosił w związku z walką z epidemią COVID19 nadzwyczajny konkurs projektowy.  W jego ramach mają zostać przyznane małe dotacje na konkretne działania/ projekty na poziomie lokalnym w krajach IŚE. Celem jest wspieranie społeczności i terytoriów państw członkowskich IŚE w obliczu sytuacji kryzysowej jaką jest epidemia. Konkurs otwarty jest do 9 kwietnia 2020 r.

czytaj całość: Konkurs na projekty dot. walki z epidemią COVID-19

Informacja Starosty Tczewskiego - stan na dzień 2.04.2020 r.

Starosta Tczewski informuje, iż w związku z rozprzestrzenianiem się choroby koronawirusa w Województwie Pomorskim, w  Powiecie Tczewskim sytuacja epidemiczna w dniu dzisiejszym, na godzinę 12:00 wygląda następująco:

- 3 przypadki potwierdzone Covid-19
- 21 osób objętych kwarantanną z kontaktu
- 387 osób objętych kwarantanną rządową
- 19 pod nadzorem epidemicznym

czytaj całość: Informacja Starosty Tczewskiego - stan na dzień 2.04.2020 r.

Ukazał się nowy numer Kociewskiego Magazynu Regionalnego

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami zamieszczonymi na łamach najnowszego, 108. numeru, Kociewskiego Magazynu Regionalnego. Pełną wersję czasopisma pobrać można nieodpłatnie ze strony wydawcy periodyku - Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie:  https://mbp.tczew.pl/digitalizacja/archiwum_kmr/kociewski_magazyn_regionalny_nr_108.pdf

czytaj całość: Ukazał się nowy numer Kociewskiego Magazynu Regionalnego

#WspieramMałyBiznes - akcja lokalnych rozgłośni radiowych

Radio Tczew 100,8 FM dołączyło do akcji warszawskiego Radia Kolor 103 FM #WspieramMałyBiznes, która umożliwia lokalnym przedsiębiorcom emisję bezpłatnej wizytówki ich biznesów.

czytaj całość: #WspieramMałyBiznes - akcja lokalnych rozgłośni radiowych

Informacja Starosty Tczewskiego - stan na dzień 1.04.2020 r.

Starosta Tczewski informuje, iż w związku z rozprzestrzenianiem się choroby koronawirusa w Województwie Pomorskim, w  Powiecie Tczewskim sytuacja epidemiczna w dniu dzisiejszym, na godzinę 12:00 wygląda następująco:
- 3 przypadki potwierdzone Covid-19
- 20 osób objętych kwarantanną domową
- 382 osób objętych kwarantanną rządową
- 25 osób pod nadzorem epidemicznym

czytaj całość: Informacja Starosty Tczewskiego - stan na dzień 1.04.2020 r.

Informacja Starosty Tczewskiego - stan na dzień 31.03.2020 r.

Starosta Tczewski informuje, iż w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 w Województwie Pomorskim, w Powiat Tczewski sytuacja epidemiologiczna, na godzinę 12:00 wygląda następująco:
- 3 przypadki potwierdzone Covid-19,
- 9 osób objętych kwarantanną domową,
- 393 osób objętych kwarantanną rządową,
- 23 osoby pod nadzorem epidemicznym.

Dodatkowo, Ministerstwo Zdrowia w dniu dzisiejszym wprowadziło kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmienione zostały zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona jest działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Wszystkie zmiany są opisane na oficjalnej stronie internetowej - Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

czytaj całość: Informacja Starosty Tczewskiego - stan na dzień 31.03.2020 r.

Komunikat Starosty Tczewskiego nr 6

KOMUNIKAT NR 6
Starosty Tczewskiego
z dnia 26.03.2020 r.

Starosta Tczewski informuje, iż w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 w Województwie Pomorskim, w powiecie tczewskim sytuacja epidemiologiczna ulega poprawie w stosunku do dnia wczorajszego. W dniu dzisiejszym, na godzinę 12:00 stan jest następujący:
- 3 przypadki potwierdzone Covid-19 (bez zmian)
- 56 osób objętych kwarantanną domową (w dniu 25.03 - 107)
- 135 pod nadzorem epidemicznym (w dniu 25.03 - 171)

czytaj całość: Komunikat Starosty Tczewskiego nr 6

Komunikat Starosty Tczewskiego nr 5

KOMUNIKAT NR 5
Starosty Tczewskiego
z dnia 25.03.2020 r.

Starosta Tczewski informuje, iż w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 w Województwie Pomorskim, w powiecie tczewskim stan na godzinę 12:00 jest następujący:
-  3 przypadki potwierdzone Covid-19
- 107 osób objętych kwarantanną domową
- 113 osób objętych kwarantanną rządową
- 171 pod nadzorem epidemicznym

Aplikacja Kwarantanna domowa

Ministerstwo Cyfryzacji informuje o nowej aplikacji dedykowanej osobom przebywającym na kwarantannie pn. Kwarantanna domowa. Program ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Więcej informacji po kliknięciu przycisku "czytaj"

czytaj całość: Komunikat Starosty Tczewskiego nr 5

Ogłoszenie o przyznaniu dotacji w trybie bezkonkursowym

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż na posiedzeniu w dniu 19 marca 2020 r. podjęto uchwałę Nr 81/239/2020  w sprawie udzielenia dotacji celowej z budżetu Powiatu Tczewskiego na cele publiczne, zgodnie z którą przyznano Stowarzyszeniu Promocji Zdrowego Stylu Życia "Jestem Ważny" z siedzibą w Gdyni dotację w wysokości 6.300,00 zł na realizację zadania publicznego pod nazwą: Współpraca na rzecz poprawy jakości odżywiania w placówkach oświatowych. 

Dotację przyznano w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

czytaj całość: Ogłoszenie o przyznaniu dotacji w trybie bezkonkursowym

Rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację w 2020 roku działań edukacyjnych w ramach Powiatowego Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie”

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż w wyniku przeprowadzonego konkursu ofert na realizację w 2020 roku działań edukacyjnych w ramach Powiatowego Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie”,  przyznaje się dotacje następującym podmiotom: 

  • Stowarzyszeniu Promocji Zdrowego Stylu Życia "Jestem Ważny" z siedzibą w Gdyni na realizację zadania pn.: "Jestem Ważny - Dbam o Siebie" - koszyk lekcji edukacji żywieniowej dla klas 0-VIII szkół podstawowych Powiatu Tczewskiego, wysokość przyznanej dotacji: 10.380,00 złotych;
  • Stowarzyszeniu Terapii i Profilaktyki Szkolnej "Przemiana" z siedzibą w Tczewie na realizację zadania pn.: Jestem tym, co jem, wysokość przyznanej dotacji: 4.620,00 złotych.

czytaj całość: Rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację w 2020 roku działań edukacyjnych w ramach Powiatowego Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie”

Rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację w 2020 roku działań edukacyjnych w ramach programu polityki zdrowotnej pn. Recepta na raka - program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż w wyniku przeprowadzonego konkursu ofert na realizację w 2020 roku działań edukacyjnych w ramach programu polityki zdrowotnej pn. Recepta na raka - program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego,  przyznaje się dotację w wysokości 5.000,00 zł  Stowarzyszeniu Terapii i Profilaktyki Szkolnej "Przemiana" z siedzibą w Tczewie na realizację  zadania pn.: Moje zdrowie - mój wybór!

czytaj całość: Rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację w 2020 roku działań edukacyjnych w ramach programu polityki zdrowotnej pn. Recepta na raka - program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego

Informacja US Tczew - Elektroniczne rozliczenie PIT i uzyskiwanie zaświadczeń bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym

Elektroniczne rozliczenie PIT i uzyskiwanie zaświadczeń bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym

MF i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) podjęły decyzję o czasowym ograniczeniu dostępu do urzędów skarbowych ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Zeznanie podatkowe można złożyć bez wizyty w urzędzie skarbowym, korzystając z usługi Twój e-PIT lub systemu e-Deklaracje.

Wszystkie zaświadczenia wydawane przez urzędy skarbowe można uzyskać przez internet, korzystając z platformy ePUAP lub portalu biznes.gov.pl.

czytaj całość: Informacja US Tczew - Elektroniczne rozliczenie PIT i uzyskiwanie zaświadczeń bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym

Komunikat dotyczący pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie

KOMUNIKAT DYREKTORA POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE W TCZEWIE

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju stanu zagrożenia epidemicznego, kierując się troską o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu tczewskiego, w tym pracowników naszego Centrum, informuję o CZASOWYM  WYŁĄCZENIU  BEZPOŚREDNIEJ   OBSŁUGI  KLIENTÓW  OD DNIA  19 MARCA 2020 R.  DO ODWOŁANIA.

czytaj całość: Komunikat dotyczący pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie

„Powiat tczewski szyje maseczki” - lokalna akcja szycia masek ochronnych dla chętnych placówek w powiecie

„Powiat tczewski szyje maseczki” to lokalna akcja szycia masek ochronnych dla chętnych placówek w  powiecie. W jej koordynację zaangażowały się organizacje i społecznicy z Tczewa, Pelplina i Subków.

Maseczki nieodpłatnie szyją wolontariuszki i wolontariusze z całego powiatu. Akcję na Pomorzu koordynuje Fundacja Nielada Historia z Gdańska. Fundacja AID Ratunek uruchomiła ZRZUTKĘ na materiały i koordynuje komunikację między szpitalami. Materiały będziemy też pozyskiwać od lokalnych darczyńców.

czytaj całość: „Powiat tczewski szyje maseczki” - lokalna akcja szycia masek ochronnych dla chętnych placówek w powiecie

Komunikat Starosty Tczewskiego nr 4

W związku z wprowadzeniem na terenie naszego kraju stanu zagrożenia epidemicznego, w celu zminimalizowania niebezpieczeństwa związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w naszym regionie oraz mając na uwadze bezpieczeństwo Mieszkańców Powiatu Tczewskiego, w tym pracowników Starostwa, Starosta Tczewski podjął decyzję o czasowym wyłączeniu bezpośredniej obsługi klientów w Starostwie Powiatowym w Tczewie od dnia 18 marca do odwołania.

Więcej informacji po kliknięciu "czytaj"

czytaj całość: Komunikat Starosty Tczewskiego nr 4

Bezpłatne dostawy zakupów dla seniorów i osób z niepełnosprawnością

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Tczewscy Kurierzy Rowerowi uruchamiają bezpłatne dostawy zakupów dla osób powyżej 65 roku życia, a także osób z niepełnosprawnością na terenie Tczewa.

czytaj całość: Bezpłatne dostawy zakupów dla seniorów i osób z niepełnosprawnością

Informacja nt. dyżurów Radnych

Informujemy, iż od 16 marca odwołane zostają wszystkie dyżury Radnych Powiatu Tczewskiego z mieszkańcami.

czytaj całość: Informacja nt. dyżurów Radnych

Komunikat MSWiA w sprawie kwalifikacji wojskowej

Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Na mocy tego przepisu kwalifikacja w roku 2020 r. zostaje zakończona w piątek (13 marca br.). Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność.

czytaj całość: Komunikat MSWiA w sprawie kwalifikacji wojskowej

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.