Przejdź do treści

Sobota, 14.12.2019

Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

DZIECI - DOBRO NAS WSZYSTKICH

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie zaprasza wszystkie osoby chętne do podjęcia wyzwania, jakim jest zapewnienie dzieciom szczęśliwego dzieciństwa. Więcej informacji w siedzibie przy ul. Wojska Polskiego 6 w Tczewie.

czytaj całość: DZIECI - DOBRO NAS WSZYSTKICH

UWAGA ! Ważne zmiany w ustawie o odpadach

Informacja dla podmiotów gospodarujących odpadami

Zgodnie z art. 14 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018 r. poz. 1592) posiadacz odpadów, który przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy (tj. przed 5 września 2018 r.) uzyskał zezwolenie na zbieranie odpadów, zezwolenie na przetwarzanie odpadów, zezwolenie na zbieranie i przetwarzanie odpadów albo pozwolenie na wytwarzanie odpadów uwzględniające zbieranie lub przetwarzanie odpadów, jest obowiązany, w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, złożyć wniosek o zmianę posiadanej decyzji (tj. do dnia 5 września 2019 r.).

czytaj całość: UWAGA ! Ważne zmiany w ustawie o odpadach

Czekamy na nowych ... Ambasadorów Kociewia

26 marca 2019 r. w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Bytoni k. Zblewa odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie kapituły przyznającej honorowe tytuły: Ambasador Kociewia i Perełka Kociewia. Wnioski można pobrać ze strony internetowej www.walneplachandry.pl  Składać zaś należy w terminie do 31 maja 2019 r.

czytaj całość: Czekamy na nowych ... Ambasadorów Kociewia

„Poligon budowlany” w ZKZ odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku pracy

Wychodząc naprzeciw aktualnej sytuacji na rynku pracy zawodów budowlanych i zapotrzebowaniu na kadrę w tych zawodach budujemy „Poligon Budowlany” w celu jeszcze lepszego kształcenia i organizacji kursów zawodowych z zakresu technologii budowlanych.

czytaj całość: „Poligon budowlany” w ZKZ odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku pracy

Pogoda sprzyja pracom remontowym na Moście Tczewskim

Wykonawca kontynuuje prace rozbiórkowe starego przyczółka i roboty związane z wytworzeniem i dostawą kolejnych podpór tymczasowych dla demontażu przęseł ESTB.

czytaj całość: Pogoda sprzyja pracom remontowym na Moście Tczewskim

VI sesja Rady Powiatu Tczewskiego – 26 marca 2019 roku

Rada Powiatu Tczewskiego zapoznała się ze sprawozdaniem z działalności Komendanta Powiatowego Policji oraz informacją o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu tczewskiego za 2018 r. i informacją Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej o aktualnym stanie bezpieczeństwa ochrony przeciwpożarowej oraz o zagrożeniach na terenie powiatu.

czytaj całość: VI sesja Rady Powiatu Tczewskiego – 26 marca 2019 roku

Udział Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie w XVI edycji programu „Dzień przedsiębiorczości”.

XVI edycja programu „Dzień przedsiębiorczości”, którego organizatorem była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości i objętego Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzej Dudy odbyła się 20 marca 2019 r.

czytaj całość: Udział Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie w XVI edycji programu „Dzień przedsiębiorczości”.

Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie szkołą promującą honorowe oddawanie krwi

W terminie od listopada 2018 r. do marca 2019 r. w ZSRiK w Tczewie Magdalena Przytuła - pedagog szkolny i  Hanna Górska - nauczyciel biologii  promowały „Honorowe Oddawanie Krwi”.

czytaj całość: Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie szkołą promującą honorowe oddawanie krwi

26 marca w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

W dniu 26 marca 2019 r. w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie odbyła się III edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Was weisst du über die deutschsprachigen Länder?”.

czytaj całość: 26 marca w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

W dniach od 21 do 23 marca uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie reprezentowały województwo pomorskie na Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym w Grudziądzu

W dniach 21 – 23 marca uczennice klasy Ib II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Tczewie, Julia Musiał i Zuzanna Rękiewicz, brały udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym, na którym reprezentowały województwo pomorskie. Obie uczennice przedstawiły autorskie projekty badawcze związane z astronomią. 

czytaj całość: W dniach od 21 do 23 marca uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie reprezentowały województwo pomorskie na Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym w Grudziądzu

Już niedługo, przy ZKZ Tczew powstanie Poligon Budowlany

25 marca 2019 r. została podpisana umowa na realizację zadania inwestycyjnego, realizowanego w ramach projektu „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Tczewskiego - poprzez prace budowlane i doposażenie”.

czytaj całość: Już niedługo, przy ZKZ Tczew powstanie Poligon Budowlany

Powołano Powiatowy Zespół Opiniodawczo - Doradczy ds. Edukacji w Powiecie Tczewskim

22 marca w siedzibie Starostwa odbyło się pierwsze spotkanie nowopowołanego Powiatowego Zespołu Opiniodawczo - Doradczego ds. Edukacji w Powiecie Tczewskim.

czytaj całość: Powołano Powiatowy Zespół Opiniodawczo - Doradczy ds. Edukacji w Powiecie Tczewskim

8 marca w II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie odbywało się Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne

W dniu 8 marca 2019 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Tczewie odbywało się Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów województwa pomorskiego.

czytaj całość: 8 marca w II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie odbywało się Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne

3 marca na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie odbyły się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę 3 marca 2019r., już po raz drugi na terenie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Tczewie, odbyły się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych. Organizacją wydarzenia zajęło się tradycyjnie Tczewskie Starostwo Powiatowe, Przeorat Pomorski Orderu Świętego Stanisława, Powiatowe Centrum Sportu i właśnie II Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Tczewie.

czytaj całość: 3 marca na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie odbyły się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

IX Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie i Prawach Konsumentów

Realizując obowiązek w zakresie edukacji konsumenckiej nałożony na samorządy terytorialne ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Tczewie zorganizował i przeprowadził IX Edycję Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie i Prawach Konsumentów.

czytaj całość: IX Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie i Prawach Konsumentów

1 marca w Tczewie obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca, po raz 9. W Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, mieszkańcy powiatu tczewskiego spotkali się przy pomniku poświęconym Ofiarom Terroru Stalinowskiego, aby upamiętnić  bohaterów antykomunistycznego podziemia, walczących o wolną Polską z bronią w ręku ale także w inny sposób. 

czytaj całość: 1 marca w Tczewie obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

XXII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tczewskiego za nami!

W sobotę 9 marca w hali widowiskowo-sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie odbył się XXII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tczewskiego. Tegoroczne Grand Prix zdobyły panie z Lipiej Góry z Gminy Morzeszczyn! Gratulujemy!

czytaj całość: XXII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tczewskiego za nami!

V sesja Rady Powiatu Tczewskiego – 26 lutego 2019 roku

26 lutego w czasie V sesji Rady Powiatu Tczewskiego zaprezentowano nowy system elektronicznej obsługi. Nowością dla mieszkańców jest możliwość oglądania transmisja „na żywo” sesji w internecie poprzez stronę: https://www.powiat.tczew.pl/sesje-rady-powiatu-tczewskiego/transmisja-sesji-rady-powiatu-na-zywo.html. W przyszłości będzie można również oglądać ich retransmisje na naszej stronie internetowej.

czytaj całość: V sesja Rady Powiatu Tczewskiego – 26 lutego 2019 roku

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.