Przejdź do treści

Niedziela, 12.7.2020

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Informacja Starosty Tczewskiego - stan na dzień 31.03.2020 r.

Starosta Tczewski informuje, iż w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 w Województwie Pomorskim, w Powiat Tczewski sytuacja epidemiologiczna, na godzinę 12:00 wygląda następująco:
- 3 przypadki potwierdzone Covid-19,
- 9 osób objętych kwarantanną domową,
- 393 osób objętych kwarantanną rządową,
- 23 osoby pod nadzorem epidemicznym.

Dodatkowo, Ministerstwo Zdrowia w dniu dzisiejszym wprowadziło kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmienione zostały zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona jest działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Wszystkie zmiany są opisane na oficjalnej stronie internetowej - Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

czytaj całość: Informacja Starosty Tczewskiego - stan na dzień 31.03.2020 r.

Komunikat Starosty Tczewskiego nr 6

KOMUNIKAT NR 6
Starosty Tczewskiego
z dnia 26.03.2020 r.

Starosta Tczewski informuje, iż w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 w Województwie Pomorskim, w powiecie tczewskim sytuacja epidemiologiczna ulega poprawie w stosunku do dnia wczorajszego. W dniu dzisiejszym, na godzinę 12:00 stan jest następujący:
- 3 przypadki potwierdzone Covid-19 (bez zmian)
- 56 osób objętych kwarantanną domową (w dniu 25.03 - 107)
- 135 pod nadzorem epidemicznym (w dniu 25.03 - 171)

czytaj całość: Komunikat Starosty Tczewskiego nr 6

Komunikat Starosty Tczewskiego nr 5

KOMUNIKAT NR 5
Starosty Tczewskiego
z dnia 25.03.2020 r.

Starosta Tczewski informuje, iż w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 w Województwie Pomorskim, w powiecie tczewskim stan na godzinę 12:00 jest następujący:
-  3 przypadki potwierdzone Covid-19
- 107 osób objętych kwarantanną domową
- 113 osób objętych kwarantanną rządową
- 171 pod nadzorem epidemicznym

Aplikacja Kwarantanna domowa

Ministerstwo Cyfryzacji informuje o nowej aplikacji dedykowanej osobom przebywającym na kwarantannie pn. Kwarantanna domowa. Program ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Więcej informacji po kliknięciu przycisku "czytaj"

czytaj całość: Komunikat Starosty Tczewskiego nr 5

Ogłoszenie o przyznaniu dotacji w trybie bezkonkursowym

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż na posiedzeniu w dniu 19 marca 2020 r. podjęto uchwałę Nr 81/239/2020  w sprawie udzielenia dotacji celowej z budżetu Powiatu Tczewskiego na cele publiczne, zgodnie z którą przyznano Stowarzyszeniu Promocji Zdrowego Stylu Życia "Jestem Ważny" z siedzibą w Gdyni dotację w wysokości 6.300,00 zł na realizację zadania publicznego pod nazwą: Współpraca na rzecz poprawy jakości odżywiania w placówkach oświatowych. 

Dotację przyznano w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

czytaj całość: Ogłoszenie o przyznaniu dotacji w trybie bezkonkursowym

Rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację w 2020 roku działań edukacyjnych w ramach Powiatowego Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie”

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż w wyniku przeprowadzonego konkursu ofert na realizację w 2020 roku działań edukacyjnych w ramach Powiatowego Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie”,  przyznaje się dotacje następującym podmiotom: 

  • Stowarzyszeniu Promocji Zdrowego Stylu Życia "Jestem Ważny" z siedzibą w Gdyni na realizację zadania pn.: "Jestem Ważny - Dbam o Siebie" - koszyk lekcji edukacji żywieniowej dla klas 0-VIII szkół podstawowych Powiatu Tczewskiego, wysokość przyznanej dotacji: 10.380,00 złotych;
  • Stowarzyszeniu Terapii i Profilaktyki Szkolnej "Przemiana" z siedzibą w Tczewie na realizację zadania pn.: Jestem tym, co jem, wysokość przyznanej dotacji: 4.620,00 złotych.

czytaj całość: Rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację w 2020 roku działań edukacyjnych w ramach Powiatowego Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie”

Rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację w 2020 roku działań edukacyjnych w ramach programu polityki zdrowotnej pn. Recepta na raka - program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego

Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości, iż w wyniku przeprowadzonego konkursu ofert na realizację w 2020 roku działań edukacyjnych w ramach programu polityki zdrowotnej pn. Recepta na raka - program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego,  przyznaje się dotację w wysokości 5.000,00 zł  Stowarzyszeniu Terapii i Profilaktyki Szkolnej "Przemiana" z siedzibą w Tczewie na realizację  zadania pn.: Moje zdrowie - mój wybór!

czytaj całość: Rozstrzygnięcie konkursu ofert na realizację w 2020 roku działań edukacyjnych w ramach programu polityki zdrowotnej pn. Recepta na raka - program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego

Informacja US Tczew - Elektroniczne rozliczenie PIT i uzyskiwanie zaświadczeń bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym

Elektroniczne rozliczenie PIT i uzyskiwanie zaświadczeń bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym

MF i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) podjęły decyzję o czasowym ograniczeniu dostępu do urzędów skarbowych ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Zeznanie podatkowe można złożyć bez wizyty w urzędzie skarbowym, korzystając z usługi Twój e-PIT lub systemu e-Deklaracje.

Wszystkie zaświadczenia wydawane przez urzędy skarbowe można uzyskać przez internet, korzystając z platformy ePUAP lub portalu biznes.gov.pl.

czytaj całość: Informacja US Tczew - Elektroniczne rozliczenie PIT i uzyskiwanie zaświadczeń bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym

Komunikat dotyczący pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie

KOMUNIKAT DYREKTORA POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE W TCZEWIE

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju stanu zagrożenia epidemicznego, kierując się troską o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu tczewskiego, w tym pracowników naszego Centrum, informuję o CZASOWYM  WYŁĄCZENIU  BEZPOŚREDNIEJ   OBSŁUGI  KLIENTÓW  OD DNIA  19 MARCA 2020 R.  DO ODWOŁANIA.

czytaj całość: Komunikat dotyczący pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie

„Powiat tczewski szyje maseczki” - lokalna akcja szycia masek ochronnych dla chętnych placówek w powiecie

„Powiat tczewski szyje maseczki” to lokalna akcja szycia masek ochronnych dla chętnych placówek w  powiecie. W jej koordynację zaangażowały się organizacje i społecznicy z Tczewa, Pelplina i Subków.

Maseczki nieodpłatnie szyją wolontariuszki i wolontariusze z całego powiatu. Akcję na Pomorzu koordynuje Fundacja Nielada Historia z Gdańska. Fundacja AID Ratunek uruchomiła ZRZUTKĘ na materiały i koordynuje komunikację między szpitalami. Materiały będziemy też pozyskiwać od lokalnych darczyńców.

czytaj całość: „Powiat tczewski szyje maseczki” - lokalna akcja szycia masek ochronnych dla chętnych placówek w powiecie

Komunikat Starosty Tczewskiego nr 4

W związku z wprowadzeniem na terenie naszego kraju stanu zagrożenia epidemicznego, w celu zminimalizowania niebezpieczeństwa związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w naszym regionie oraz mając na uwadze bezpieczeństwo Mieszkańców Powiatu Tczewskiego, w tym pracowników Starostwa, Starosta Tczewski podjął decyzję o czasowym wyłączeniu bezpośredniej obsługi klientów w Starostwie Powiatowym w Tczewie od dnia 18 marca do odwołania.

Więcej informacji po kliknięciu "czytaj"

czytaj całość: Komunikat Starosty Tczewskiego nr 4

Bezpłatne dostawy zakupów dla seniorów i osób z niepełnosprawnością

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Tczewscy Kurierzy Rowerowi uruchamiają bezpłatne dostawy zakupów dla osób powyżej 65 roku życia, a także osób z niepełnosprawnością na terenie Tczewa.

czytaj całość: Bezpłatne dostawy zakupów dla seniorów i osób z niepełnosprawnością

Informacja nt. dyżurów Radnych

Informujemy, iż od 16 marca odwołane zostają wszystkie dyżury Radnych Powiatu Tczewskiego z mieszkańcami.

czytaj całość: Informacja nt. dyżurów Radnych

Komunikat MSWiA w sprawie kwalifikacji wojskowej

Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Na mocy tego przepisu kwalifikacja w roku 2020 r. zostaje zakończona w piątek (13 marca br.). Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność.

czytaj całość: Komunikat MSWiA w sprawie kwalifikacji wojskowej

Komunikat dotyczący pracy Powiatowego Zespołu ds Orzekania o Niepełnosprawności w Tczewie

W związku z rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2 i wynikającymi z tego tytułu zagrożeniami, szczególnie dla osób starszych i dzieci, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie uprzejmie informuje, iż z dniem 16 marca 2020 r. Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Tczewie zawiesza do 31 marca 2020 r. posiedzenia składów orzekających o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.

Osoby zainteresowane, które otrzymały już zawiadomienia o terminie komisji zostaną w najbliższym czasie poinformowane telefonicznie i pisemnie o ustalonym nowym terminie rozpatrzenia sprawy.

czytaj całość: Komunikat dotyczący pracy Powiatowego Zespołu ds Orzekania o Niepełnosprawności w Tczewie

Komunikat Starosty Tczewskiego nr 3

KOMUNIKAT NR 3

Starosty Tczewskiego

z dnia 13.03.2020 r.

            W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, mając na uwadze komunikat Ministerstwa Sprawiedliwości, tymczasowo zawiesza się od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania udzielanie porad osobiście we wszystkich punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego działających na terenie powiatu tczewskiego i organizuje się udzielanie porad telefonicznie i z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość.

Odwołuje się wszystkie wcześniej umówione wizyty w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej oraz punktach nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu tczewskiego.

czytaj całość: Komunikat Starosty Tczewskiego nr 3

Komunikat Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie

Informacja Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie:

W związku z zaistniałą sytuacją, mając na clu ograniczenie ryzyka zakażenia koronawirusem, ustaliliśmy tymczasowe zasady funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie.

od 16.03.2020 PUP w Tczewie będzie do odwołania nieczynny dla interesantów.

Więcej informacji na plakacie.

czytaj całość: Komunikat Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie

Komunikat Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, zwracamy się z prośbą do beneficjentów, wnioskodawców (oraz innych instytucji i osób) Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Programu Operacyjnego PO RYBY, aby od 12 marca 2020 roku do odwołania:

  • ograniczyć bezpośrednie (osobiste) składanie korespondencji lub dokumentów tylko do sytuacji szczególnie uzasadnionych,
  • wizyty osobiste we wszelkich sprawach co do zasady zastąpić kontaktami przez telefon lub pocztę elektroniczną (e-mail), a w razie konieczności spotkania uzgodnić je wcześniej z właściwymi pracownikami.  

czytaj całość: Komunikat Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

Informacje dot. działalności Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie

Informacja Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie:

W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa SARS-CoV-2 oraz zaleceniami Wojewody Pomorskiego, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz  Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie informuje, że

  • odwołuje się wszystkie zajęcia artystyczne (taneczne, aerobiku, plastyczne, wokalne, baletu, muzyczne, inne) w okresie zamknięcia szkół, tj. od jutra 12 marca do 29 marca 2020 r.
  • przeniesiony na późniejszy termin zostaje konkurs wokalistów (planowany na 19 marca),
  • przeniesione na późniejszy termin zostaje otwarcie wystawy malarstwa (planowane na 29 marca).

O nowych terminach planowanych wydarzeń poinformujemy pod koniec marca 2020.

czytaj całość: Informacje dot. działalności Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie

Tczewski Parkrun odwołany

W związku z sytuacją związaną z koronawirusem informujemy, że wszystkie spotkania parkrun w Polsce zostają odwołane. Na chwilę obecną nasze edycje zostają zawieszone do końca marca.

Szczegóły znajdziecie na profilu FB – parkrun Tczew / parkrun Polska

Informacja: Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie

czytaj całość: Tczewski Parkrun odwołany

Zagrożenie koronawirusem - komunikat Urzędu Skarbowego

W związku z zagrożeniem koronawirusem Urząd Skarbowy zachęca do korzystania z usług elektronicznych oraz informacji telefonicznej.

czytaj całość: Zagrożenie koronawirusem - komunikat Urzędu Skarbowego

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.