Przejdź do treści

Wtorek, 19.2.2019

Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Komunikat Ministerstwa Cyfryzacji.

Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r. - to prezent na Dzień Dziecka od Ministerstwa Cyfryzacji.

czytaj całość: Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

Zarząd Powiatu Tczewskiego otrzymał absolutorium za realizację budżetu w 2017 roku

Zarząd powiatu tczewskiego podczas czerwczowej sesji uzyskał absolutorium. W 2017 roku, podjęto 11 uchwał Rady Powiatu i 8 uchwał Zarządu Powiatu, które zmieniały uchwalony, w dniu 20 grudnia 2016 roku, budżet Powiatu Tczewskiego na 2017 rok.

czytaj całość: Zarząd Powiatu Tczewskiego otrzymał absolutorium za realizację budżetu w 2017 roku

Uroczyste Podpisanie Umów Działaj Lokalnie oraz świętowanie 1 000 000 wydanego na dotacje

1 000 000 złotych – to kwota przeznaczona przez Fundację Pokolenia na projekty społeczne w ramach programu Działaj Lokalnie! To pierwszy Ośrodek Działaj Lokalnie w Polsce, który może pochwalić się takim osiągnięciem.

czytaj całość: Uroczyste Podpisanie Umów Działaj Lokalnie oraz świętowanie 1 000 000 wydanego na dotacje

W miniony weekend zakończył się bieg "Tczew na 5 z atestem PZLA"

23 czerwca odbył się bieg „Tczew na 5 z atestem PZLA”. Do biegu zapisało się 330 uczestników, pakiety startowe odebrało 325 uczestników natomiast bieg ukończyło 311 zawodników. Bieg odbył się w ramach obchodów Sobótek Tczewskich pod patronatem Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego.

czytaj całość: W miniony weekend zakończył się bieg "Tczew na 5 z atestem PZLA"

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Tczewskiego w Roku Szkolnym 2017/2018

19 czerwca 2018 roku w sali korekcyjnej Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki 10 odbyło się „Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Tczewskiego w Roku Szkolnym 2017/2018”. W spotkaniu oprócz dyrektorów szkół, nauczycieli wychowania fizycznego i przedstawicieli społeczności uczniowskiej szkół powiatu tczewskiego udział wzięli: Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski, Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki oraz Z-ca Prezydenta Miasta Tczewa Adam Urban i Dyrektor TCSiR Andrzej Błaszkowski.

czytaj całość: Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Tczewskiego w Roku Szkolnym 2017/2018

Ogłoszenie o wyborze realizatora programu polityki zdrowotnej pn.: Recepta na raka – program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego na lata 2018-2020

Zgodnie z uchwałą Nr 192/624/2018 Zarządu Powiatu Tczewskiego z dnia 7 czerwca 2018 r. realizatorem programu polityki zdrowotnej pn.: Recepta na raka – program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego na lata 2018-2020 zostały Szpitale Tczewskie Spółka Akcyjna z siedzibą w Tczewie. 

czytaj całość: Ogłoszenie o wyborze realizatora programu polityki zdrowotnej pn.: Recepta na raka – program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego na lata 2018-2020

XXVI Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich - już za nami!

W dniach 8-9-10 czerwca 2018 r. Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych miał przyjemność gościć uczniów i nauczycieli z 50 szkół noszących imię Henryka Sienkiewicza z całej Polski. Do Tczewa przybyli także goście honorowi: Pani Anna Dziewanowska – prawnuczka pisarza, Dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Pan Maciej Cybulski oraz Sekretarz Powiatu Łukowskiego – na terenie którego znajduje się Muzeum – Pan Jerzy Siwiec.

czytaj całość: XXVI Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich - już za nami!

Konkurs ZAPOMNIANE PAMIĄTKI PRZEMÓWIŁY rozstrzygnięty !

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku, Filia Tczew ogłosiła wyniki konkursu z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę - ZAPOMNIANE PAMIĄTKI PRZEMÓWIŁY, czyli niezwykle zwyczajni w Niepodległej Polsce.

czytaj całość: Konkurs ZAPOMNIANE PAMIĄTKI PRZEMÓWIŁY rozstrzygnięty !

29 maja odbyła się XLI sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Obecni na sesji wysłuchali informacji nt. funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej,  Państwowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu, dotyczących osób niepełnosprawnych w powiecie tczewskim wraz z wydatkowaniem środków finansowych z PFRON oraz realizacji programu współpracy z NGO.

czytaj całość: 29 maja odbyła się XLI sesja Rady Powiatu Tczewskiego

Muzycznie i magicznie z Wesołą Stonogą było 25 maja w Pelplinie

25 maja 2018 roku Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy uroczyście zakończył obchody X Jubileuszowych Dni Godności Osób Niepełnosprawnych.

czytaj całość: Muzycznie i magicznie z Wesołą Stonogą było 25 maja w Pelplinie

27 maja Starostwo Powiatowe w Tczewie już po raz siedemnasty zorganizowało Rowerowy Rajd Gwiaździsty

Tak jak w poprzednich edycjach, uczestnicy rajdu wyruszyli z poszczególnych gmin Powiatu Tczewskiego, aby spotkać się na festynie rekreacyjnym w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach.

czytaj całość: 27 maja Starostwo Powiatowe w Tczewie już po raz siedemnasty zorganizowało Rowerowy Rajd Gwiaździsty

23 maja odbył się Integracyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SOSW w Pelplinie

23 maja 2018 r. w ramach X Jubileuszowych Dni Godności Osób Niepełnosprawnych zakończyła się X edycja Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SOSW w Pelplinie. Organizatorami sportowego spotkania byli: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie i Pelplińskie Centrum Sportu.

czytaj całość: 23 maja odbył się Integracyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SOSW w Pelplinie

Od 21 do 24 maja gościliśmy delegację z zaprzyjaźnionego Powiatu Wodzisławskiego

Tegoroczna wizyta partnerska obyła się pod znakiem 20-lecia samorządów powiatowych w Polsce oraz 5-lecia naszej współpracy.

czytaj całość: Od 21 do 24 maja gościliśmy delegację z zaprzyjaźnionego Powiatu Wodzisławskiego

Ogłoszenie o wyborze realizatora Powiatowego Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie” na lata 2018-2020

Zgodnie z uchwałą Nr 190/620/2018 Zarządu Powiatu Tczewskiego z dnia 23 maja 2018 r. realizatorem programu polityki zdrowotnej pn. Powiatowy Program Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie” na lata 2018-2020 został Zespół Opieki Zdrowotnej Medical Sp. z o.o. z siedzibą w Turzu.

czytaj całość: Ogłoszenie o wyborze realizatora Powiatowego Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie” na lata 2018-2020

Informacje Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Pruszczu Gdańskim o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Pruszczu Gdańskim informuje, iż po nowelizacji ustawy z dnia 22 maja 2009 r. o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych (tekst jednolity Dz.U. z 2017 poz. 2160 z późn. zm.) od dnia 01.09.2017 r. kompetencje związane z administrowaniem i obsługą funduszy przejął Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (szczegóły w załączniku).

czytaj całość: Informacje Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Pruszczu Gdańskim o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych

II Dzień Jubileuszowych Dni Godności Osób Niepełnosprawnych - Pelplin 2018

17 maja 2018 roku odbył się konkursowy, drugi dzień Dni Godności Osób Niepełnosprawnych organizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pelplinie. O godz. 10:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie rozpoczął się Integracyjny Konkurs Plastyczno - Recytatorski pt. „Poezja na Wesoło”.

czytaj całość: II Dzień Jubileuszowych Dni Godności Osób Niepełnosprawnych - Pelplin 2018

Silgan Ćwierćmaraton, pierwszy bieg w ramach Grand Prix Powiatu Tczewskiego, już za nami

12 maja odbył się 5 SILGAN Ćwierćmaraton na trasie Tczew – Rokitki – Śliwiny – Rokitki - Tczew, na odcinku 10.540 km. Do biegu zapisało się 232 uczestników, pakiety startowe odebrało 221 uczestników natomiast bieg ukończyło 212 zawodników.

czytaj całość: Silgan Ćwierćmaraton, pierwszy bieg w ramach Grand Prix Powiatu Tczewskiego, już za nami

16 maja w Restauracji „Vela” w Tczewie wręczono coroczne Nagrody Starosty Tczewskiego w dziedzinie kultury i sportu

16 maja w Restauracji „Vela” w Tczewie odbyła się Gala Wręczenia Nagród  Starosty Tczewskiego w dziedzinie sportu i kultury za działalność w 2017 r. Nagrody Starosty Tczewskiego przyznawane są od roku 2007, jej celem jest przede wszystkim uhonorowanie i wsparcie artystów, twórców kultury, animatorów życia kulturalnego, sportowców i trenerów sportowych, oraz instytucji, organizacji pozarządowych i klubów sportowych, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju kultury i sportu na terenie Powiatu Tczewskiego.

czytaj całość: 16 maja w Restauracji „Vela” w Tczewie wręczono coroczne Nagrody Starosty Tczewskiego w dziedzinie kultury i sportu

Konferencja z okazji X Jubileuszowych Dni Godności Osób Niepełnosprawnych – Pelplin 2018

16 maja 2018 roku Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pelplinie rozpoczął dziesiąte Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Tegorocznym Jubileuszowym obchodom przyświecają słowa Anatole France: "Każdy człowiek ma w sobie kontynent nieodkrytych możliwości".

czytaj całość: Konferencja z okazji X Jubileuszowych Dni Godności Osób Niepełnosprawnych – Pelplin 2018

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.