Przejdź do treści

Poniedziałek, 26.2.2018

Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

Procedura przetargu na II etap przebudowy Mostu Tczewskiego rozpoczęta

Powiat Tczewski zaprasza do składania ofert na wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa Mostu Tczewskiego – etap II”. Termin składania ofert upływa w dniu 31 sierpnia 2017 r. o godz. 10.00.

czytaj całość: Procedura przetargu na II etap przebudowy Mostu Tczewskiego rozpoczęta

Piasecka moda prosto z francuskiego dworu

Prace archeologiczne w kościele pw. Narodzenia NMP w Piasecznie rozpoczęły się w 2016 r. od zbadania krypty pod prezbiterium świątyni. W tym roku naukowcy kończą prace w tej krypcie i odkrywają tajemnice nowo odkopanej krypty spod Kaplicy Matki Boskiej Szkaplerznej. Na tę chwilę, wiemy już, że jedna z szat znalezionych w Piasecznie jest tak bogata, jak szata Anny Austriaczki, matki francuskiego Króla Słońce!

czytaj całość: Piasecka moda prosto z francuskiego dworu

Zakończyły się eliminacje powiatowe 24 edycji Konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2017”

6 lipca 2017 r. Powiatowa Komisja konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2017”, powołana przez starostę, wyłoniła zwycięzców w kategorii „Wieś” i „Zagroda”. Organizatorem Konkursu jest Województwo Pomorskie. Partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi są urzędy gmin i starostwa powiatowe w województwie pomorskim.

czytaj całość: Zakończyły się eliminacje powiatowe 24 edycji Konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2017”

„Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w powiecie tczewskim III”

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie podpisał umowę o dofinansowanie projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w powiecie tczewskim III”.

czytaj całość: „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy w powiecie tczewskim III”

W lipcu i sierpniu zapraszamy na Pomorskie dla Zdrowia

Pomorskie dla Zdrowia to 4 wydarzenia, które będą realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz szpitale marszałkowskie w lipcu i sierpniu we: Wdzydzach Kiszewskich (15.07), Gdańsku (23.07), Gdyni (30.07) oraz Ustce (13.08). 

czytaj całość: W lipcu i sierpniu zapraszamy na Pomorskie dla Zdrowia

Uczestnicy rajdu „Przez Polskę dla polskich hospicjów” zawitali 29 czerwca do Tczewa

29 czerwca 2017 roku w tczewskim hospicjum był dniem wyjątkowym. Kolarze biorący udział w rajdzie „Przez Polskę dla polskich hospicjów” przekazali pracownikom hospicjum dwa koncentratory i dwa pulsoksymetry.

czytaj całość: Uczestnicy rajdu „Przez Polskę dla polskich hospicjów” zawitali 29 czerwca do Tczewa

4 lipca w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie odbyło się uroczyste otwarcie obozu językowego

4 lipca 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie odbyła się radosna uroczystość. Świętowano rozpoczęcie obozu językowego organizowanego przez tę placówkę po raz dwudziesty pierwszy. 

czytaj całość: 4 lipca w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie odbyło się uroczyste otwarcie obozu językowego

Piękno Powiatu Tczewskiego uwiecznione na obrazach

Na przełomie czerwca i lipca gościliśmy młodzież z Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śląskim. Starosta Tczewski zaprosił młodzież do naszego regionu, aby mogła szlifować swoje umiejętności utrwalając krajobraz Kociewia na własnoręcznie malowanych obrazach. Wizyta odbyła się w ramach porozumienia partnerskiego pomiędzy Powiatem Wodzisławskim, a Powiatem Tczewskim. 

czytaj całość: Piękno Powiatu Tczewskiego uwiecznione na obrazach

21 czerwca w Zespole Kształcenia Zawodowego w Tczewie odbyła się prezentacja drukarki 3D

21 czerwca Starosta Tczewski - Tadeusz Dzwonkowski z Wicestarostą Witoldem Sosnowskim uczestniczyli w uroczystej prezentacji drukarki 3D w Zespole Kształcenia Zawodowego w Tczewie. Urządzenie to wymierny efekt współpracy powiatu tczewskiego z powiatem wodzisławskim, który zbudował drukarkę dla tczewskiej placówki.

czytaj całość: 21 czerwca w Zespole Kształcenia Zawodowego w Tczewie odbyła się prezentacja drukarki 3D

7 lipca w świetlicy wiejskiej w Swarożynie odbędzie się XXI Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tczewskiego

XXI Turniej KGW Powiatu Tczewskiego odbędzie się 7 lipca 2017 r. o godz. 11.00 w świetlicy wiejskiej w Swarożynie. Konkurencje Turniejowe podzielono na pięć kategorii – grup, które zawierają aspekty edukacyjne i co roku wnoszą nowe elementy tematyczne.

czytaj całość: 7 lipca w świetlicy wiejskiej w Swarożynie odbędzie się XXI Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tczewskiego

28 czerwca w sali obrad odbyło się spotkanie Starosty Tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego z rodzinami zastępczymi

W środę 28 czerwca w sali obrad Rady Powiatu Tczewskiego  Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski, z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, wręczył rodzicom zastępczym pamiątkowe statuetki z podziękowaniami za trud wychowania drugiego człowieka

czytaj całość: 28 czerwca w sali obrad odbyło się spotkanie Starosty Tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego z rodzinami zastępczymi

14 czerwca w Tczewie odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Tczewa uczniów gimnazjów w siłowaniu się na rękę oraz wyciskaniu sztangi leżąc

Dnia 14 czerwca 2017 r. w Zespole Kształcenia Zawodowego w Tczewie odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Tczewa uczniów gimnazjów w siłowaniu na rękę oraz wyciskaniu sztangi leżąc. Patronat nad zmaganiami sportowymi objął Starosta Tczewski Tadeusz Dzwonkowski. 

czytaj całość: 14 czerwca w Tczewie odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Tczewa uczniów gimnazjów w siłowaniu się na rękę oraz wyciskaniu sztangi leżąc

Przedłużamy rekrutację do projektu "Zdolni z Pomorza - powiat tczewski"

Do 7 lipca można składać dokumenty rekrutacyjne do projektu Zdolni z Pomorza - powiat tczewski. Aby wziąć udział w rekrutacji należy  złożyć w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Tczewie wniosek, arkusz nominacji oraz stosowne oświadczenia.

czytaj całość: Przedłużamy rekrutację do projektu "Zdolni z Pomorza - powiat tczewski"

Domy pomocy społecznej przekazały dary partnerom na Litwie

W dniach 16 - 19 maja dyrektorzy domów pomocy społecznej powiatu tczewskiego zorganizowali wyjazd z darami do Rejonu Soleczniki, położonego w odległości 45 km od Wilna. 

czytaj całość: Domy pomocy społecznej przekazały dary partnerom na Litwie

Dnia 13 czerwca po raz XXII w Domu Pomocy Społecznej w Damaszce odbył się Dzień Sportu

We wtorek 13 czerwca w Domu Pomocy Społecznej w Damaszce ponad 400 osób z DPS, WTZ, ŚDS, Stowarzyszeń z Tczewa i okolic uczestniczyło w Dniu Sportu. Celem imprezy była integracja osób niepełnosprawnych wraz z nią sportowa rywalizacja, śpiewy, tańce oraz dobra zabawa. 

czytaj całość: Dnia 13 czerwca po raz XXII w Domu Pomocy Społecznej w Damaszce odbył się Dzień Sportu

Oferta edukacyjna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie jest edukacyjnym centrum dla dzieci i młodzieży o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej. Dysponuje nowoczesnym zapleczem dydaktyczno – wychowawczym.  Zajęcia odbywają się w odpowiednio przygotowanych salach. Dysponuje salką do gimnastyki korekcyjnej wraz z siłownią. W szkole działa pracownia komputerowa, sala doświadczeń świata, sala integracji sensorycznej, Biblioteka, Świetlica, Stołówka oraz Grupy Wychowawcze czyli Internat.

czytaj całość: Oferta edukacyjna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie

16 maja w Domu Pomocy Społecznej w Damaszce miała miejsce wzruszająca lekcja patriotyzmu

16 maja 2017r. Dom Pomocy Społecznej w Damaszce miał zaszczyt gościć panią Irenę Ukleję, Prezesa Związków Sybiraków w Starogardzie Gdańskim. Na spotkanie przybyło wielu zainteresowanych mieszkańców wraz z personelem. Wszyscy ze wzruszeniem, wręcz zahipnotyzowaniem wysłuchali dwugodzinnego występu gościa. Wykład ten był dla wszystkich zgromadzonych wspaniałą lekcją patriotyzmu, o której jeszcze długo po wystąpieniu wszyscy wspominali.

czytaj całość: 16 maja w Domu Pomocy Społecznej w Damaszce miała miejsce wzruszająca lekcja patriotyzmu

31 maja młodzież Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich udała się do Warszawy

31 maja 2017 r. koło przedsiębiorczości działające w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie pod kierunkiem p. B. Tomaszewskiej uczestniczyło w wycieczce do Warszawy, zorganizowanej w ramach realizacji projektu "Wiedza to potęga - poprawa jakości edukacji ogólnej w szkołach Powiatu Tczewskiego" w oparciu o finansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

czytaj całość: 31 maja młodzież Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich udała się do Warszawy

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.