Przejdź do treści

Sobota, 11.7.2020

Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna

2 131 605 zł dotacji dla Powiatu Tczewskiego!

24 maja w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste podpisanie umów pomiędzy Wojewodą Pomorskim - Dariuszem Drelichem, a Beneficjantami Funduszu Dróg Samorządowych. Z ramienia Zarządu Powiatu Tczewskiego w podpisaniu umowy wziął udział Wicestarosta - Piotr Cymanowski.

czytaj całość: 2 131 605 zł dotacji dla Powiatu Tczewskiego!

Zawodnicy reprezentujący Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie stanęli na podium 5 Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w Warcabach 100-polowych

29 maja urząd odwiedzili uczniowie naszych szkół specjalnych, a precyzyjniej... Wicemistrzowie Europy Osób Niepełnosprawnych w Warcabach. Uczniowie otrzymali z rąk Starosty Tczewskiego - Mirosława Augustyna gratulacje oraz torby z gadżetami.

czytaj całość: Zawodnicy reprezentujący Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie stanęli na podium 5 Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w Warcabach 100-polowych

24 maja w Centrum Kultury i Sztuki zorganizowany był Dzień Rodzicielstwa Zastępczego i XX-lecie PCPR w Tczewie

W dniu 24 maja 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie PCPR w Tczewie zorganizował po raz kolejny Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W tym roku połączono go z obchodami XX-lecia istnienia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie.

czytaj całość: 24 maja w Centrum Kultury i Sztuki zorganizowany był Dzień Rodzicielstwa Zastępczego i XX-lecie PCPR w Tczewie

22 maja w Pelplinie nastąpiło rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego

22 maja 2019 roku podczas "Pikniku Rodzinnego", organizowanego przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Pomorskie wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym w Pelplinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów dla laureatów XII Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pt. "Moja Ulica".

czytaj całość: 22 maja w Pelplinie nastąpiło rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego

17 maja, w ramach Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, odbył się II Integracyjny Konkurs Recytatorski

17 maja 2019 roku w ramach Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Bernarda Sychty odbył się II Integracyjny Konkurs Recytatorski pt "Kapelusz Pani Wiosny". 

czytaj całość: 17 maja, w ramach Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, odbył się II Integracyjny Konkurs Recytatorski

26 maja Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał Powiat Tczewski

26 maja 2019 r. o godz. 10.00 z Opalenia w Gminie Gniew wystartował już 19. Rowerowy Rajd Gwiaździsty zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE przy dofinansowaniu zadania ze środków Powiatu Tczewskiego. Ponad 60 uczestników przejechało prawie 60 kilometrową trasę prowadzącą przez wszystkie gminy powiatu.

czytaj całość: 26 maja Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał Powiat Tczewski

22 maja w Pelplinie Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych - Pomorskie zorganizował "Piknik Rodzinny"

22 maja w Pelplinie o godzinie 9:00 rozpoczął się "Piknik Rodzinny" zorganizowany przez Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych - Pomorskie. Do udziału w integracyjnej zabawie Olimpiady zaprosiły społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas - Rajkowy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas - Pelplin i opiekunów naszych uczniów z Domów Pomocy Społecznej z Bielawek, Rudna i Wielkich Wyrębów.

czytaj całość: 22 maja w Pelplinie Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych - Pomorskie zorganizował "Piknik Rodzinny"

25 maja ruszyła "Biegojazda po sensoryczny ogród marzeń"

25 maja o godz. 6.00 ekipa akcji "Biegojazda po sensoryczny ogród  marzeń"  wyruszyła w trasę, by spełnić marzenia wychowanków Przedszkola Specjalnego Nr 3 w Tczewie . Marzenia, o sensorycznym ogrodzie.

czytaj całość: 25 maja ruszyła "Biegojazda po sensoryczny ogród marzeń"

VIII sesja Rady Powiatu Tczewskiego w dniu 28 maja 2019 roku

28 maja o godzinie 10:00 w Sali Obrad Rady Powiatu Tczewskiego odbędzie się VIII Sesja VI kadencji Rady Powiatu Tczewskiego.

W programie m.in: 

  1. Informacja nt. działalności Lokalnej Organizacji Turystycznej „KOCIEWIE”
  2. Informacja nt. działalności stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia”
  3. Sprawozdanie Zarządu Powiatu z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi za 2018 rok

czytaj całość: VIII sesja Rady Powiatu Tczewskiego w dniu 28 maja 2019 roku

Wojewódzki Konkurs na „Najlepszego ucznia w zawodzie sprzedawca”

16 maja 2019 r. w Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie odbył się Wojewódzki Konkurs na „Najlepszego ucznia w zawodzie sprzedawca”, którego organizatorem była Alicja Rosińska – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

czytaj całość: Wojewódzki Konkurs na „Najlepszego ucznia w zawodzie sprzedawca”

Integracyjna zabawa z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

16 maja 2019 roku Stowarzyszenie "Wesoła Stonoga", które działa w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Pelplinie, przygotowało zabawę taneczną pn. "Wesoła Stonoga tańczy i śpiewa". Imprezę zorganizowaną w ramach XI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych przygotowano w gościnnych progach Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie.

czytaj całość: Integracyjna zabawa z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

Konferencja z Okazji XI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych - Pelplin 2019

15 maja Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie rozpoczął XI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Tegorocznym obchodom przyświecają słowa Anny Dymnej: "A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce, żeby go normalnie traktować".

czytaj całość: Konferencja z Okazji XI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych - Pelplin 2019

9 maja w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie odbyło się uroczyste otwarcie Zielonej Strefy Relaksu

9 maja 2019 r. w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie uroczyście otwarto „Zieloną Strefę Relaksu”, miejsce do terapii i wypoczynku dla wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Tczewie.

czytaj całość: 9 maja w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie odbyło się uroczyste otwarcie Zielonej Strefy Relaksu

Odbiór złomu z demontowanych przęseł Mostu Tczewskiego zapewniony

10 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tczewie została podpisana umowa na zbycie elementów rozbiórkowych Mostu Tczewskiego.

czytaj całość: Odbiór złomu z demontowanych przęseł Mostu Tczewskiego zapewniony

Dyskusja nad rozwojem gospodarczym w naszym Powiecie

10 maja w Starostwie Powiatowym w Tczewie odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami dotyczące rozwoju gospodarczego Powiatu Tczewskiego.

czytaj całość: Dyskusja nad rozwojem gospodarczym w naszym Powiecie

3 maja 2019 r. w godzinach popołudniowych na Bulwarze Nadwiślańskim odbył się Piknik Strażacki

Po uroczystościach patriotyczno-religijnych w 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja ulicami miasta przejechała kolumna zabytkowych i współczesnych wozów strażackich i dotarła na bulwar, gdzie z okazji Dnia Strażaka, od godziny 15-ej do 18-ej, odbywał się Piknik Strażacki.

czytaj całość: 3 maja 2019 r. w godzinach popołudniowych na Bulwarze Nadwiślańskim odbył się Piknik Strażacki

3 maja 2019 r. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. oraz na Skwerze Konstytucji 3 Maja w Tczewie odbyły się uroczystości patriotyczno – religijne

Mieszkańcy Powiatu Tczewskiego wzięli udział w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Uczestniczyli we mszy św. za Ojczyznę, po której przeszli pod tablicę pamiątkową na Skwer Konstytucji 3 Maja. Zgromadzeni w tym miejscu uczestnicy uroczystości świętowali 228. rocznicę uchwalenia konstytucji.

czytaj całość: 3 maja 2019 r. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. oraz na Skwerze Konstytucji 3 Maja w Tczewie odbyły się uroczystości patriotyczno – religijne

4 kwietnia w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie odbył się Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Żyję w rytmie Eko”

4 kwietnia 2019 r. po raz VI odbył się Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Żyję w rytmie Eko” adresowany do uczniów zespołów edukacyjno – terapeutycznych kl. VII – VIII i gimnazjum placówek kształcenia specjalnego. Został on zorganizowany przez Zespół Placówek Specjalnych  w Tczewie i Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie.

czytaj całość: 4 kwietnia w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie odbył się Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Żyję w rytmie Eko”

25 kwietnia w Domu Kultury w Subkowach Starosta Tczewski – Mirosław Augustyn nagrodził sportowców i działaczy kultury

25 kwietnia w Domu Kultury w Subkowach odbyła się Gala Wręczenia Nagród Starosty Tczewskiego w dziedzinie sportu i kultury za działalność w 2018 roku. Tegoroczną uroczystość uświetnił występ grupy teatralnej Domu Kultury w Subkowach FALGIT - z niezwykłym spektaklem pn. Adventure.

czytaj całość: 25 kwietnia w Domu Kultury w Subkowach Starosta Tczewski – Mirosław Augustyn nagrodził sportowców i działaczy kultury

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.