Sobota, 21.9.2019

Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Jesteś tutaj: Strona główna > Powiat Tczewski > Współpraca partnerska

Współpraca z Miastem Vrchlabi (Czechy)

Porozumienie o współpracy partnerskiej między Powiatem Tczewskim a Miastem Vrchlabi w Czechach zostało podpisane 24 czerwca 2011 r. Vrchlabi położone jest w północnej części Czech, w kraju hradeckim, powiat Trutnov, nad rzeką Łabą, na terenie Podkarkonoszy. Jego powierzchnia liczy 28 km2, a ludność to 13.456 mieszkańców.

Konktakty partnerskie pomiędzy Powiatem Tczewskim a Miastem Vrchlabi zostały nawiązane w 2009 roku, podczas wizyty władz samorządowych Powiatu w Rejonie Owidiopolskim na Ukrainie. Jesienią tego samego roku Czesi złożyli wizytą w Powiecie Tczewskim, natomiast w roku 2010 przedstawiciele władz Powiatu przybywali z wizytą w Mieście Vrchlabi. Kontakty te zaoowocowały nawiązaniem formalnej współpracy partnerskiej w 2011 roku.

Więcej informacji www.muvrchlabi.cz