Przejdź do treści

Czwartek, 19.10.2017

Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Powiat Tczewski - strona główna

Jeden Dwa Trzy Cztery Pięć Sześć Siedem Osiem Dziewięć

Wyszukiwarka

Przejdź do BIP

Ścieżka do tej strony

Jesteś tutaj: Strona główna > Start

Święto Mostu Tczewskiego - czeka mnóstwo atrakcji

W październiku 1857 roku nastąpiło uroczyste otwarcie mostu, którego konstruktorem był Carl Lentz. Innowacyjny, jak na tamte czasy, obiekt wzbudzał wiele emocji i był wzorem dla europejskich konstruktorów. Do dziś przez wielu jest uważany za perełkę inżynieryjną porównywalną ze słynną, paryską Wieżą Eiffla. Dokładnie 12 października mija 160 lat od uroczystego otwarcia mostu na Wiśle w Tczewie. Z tej okazji zostanie organizowane Święto Mostu Tczewskiego.Organizatorzy postanowili uczynić ten jesienny dzień wyjątkowym, ponieważ będzie to jedyna okazja, aby wejść na Most Tczewski.

czytaj całość: Święto Mostu Tczewskiego - czeka mnóstwo atrakcji

1 września w Tczewie odbyły się obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej

1 września przed pomnikiem obrońców Tczewa przy Bulwarze Nadwiślańskim odbyły się uroczystości związane z 78. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP, eurodeputowana, posłanka, ministrowie, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, organizacje kombatanckie, rodziny pomordowanych kolejarzy i celników, harcerze i mieszkańcy Powiatu Tczewskiego złożyli kwiaty pod pomnikiem.

czytaj całość: 1 września w Tczewie odbyły się obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej

24 sierpnia obchodziliśmy Święto Powiatu Tczewskiego

Mszą Świętą w intencji Samorządu Powiatu Tczewskiego w kaplicy Collegium Marianum w Pelplinie rozpoczęły się obchody Święta Powiatu Tczewskiego. Następnie uroczysta sesja Rady Powiatu odbyła się w Bibliotece Diecezjalnej.

czytaj całość: 24 sierpnia obchodziliśmy Święto Powiatu Tczewskiego

W Starostwie odbyła się konferencja pn. Doradztwo zawodowe w Powiecie Tczewskim

We wtorek 17 października w Starostwie Powiatowym w Tczewie odbyło się spotkanie przedstawicieli władz samorządowych, doradców zawodowych oraz przedsiębiorstw z terenu powiatu tczewskiego. Temat konferencji dotyczył poszerzenia zakresu doradztwa zawodowego oraz promocji szkolnictwa zawodowego w Powiecie Tczewskim.

czytaj całość: W Starostwie odbyła się konferencja pn. Doradztwo zawodowe w Powiecie Tczewskim

Wykaz części nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży - działka nr 344/12, położona w Tczewie przy ul. Jana Sobieskiego

Na podstawie art. 35 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami ( Dz. U. z 2016 r. poz.  2147 ze zm.) Zarząd Powiatu Tczewskiego podaje do publicznej wiadomości wykaz części nieruchomości stanowiącej przedmiot własności Powiatu Tczewskiego przeznaczonej do sprzedaży.

czytaj całość: Wykaz części nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży - działka nr 344/12, położona w Tczewie przy ul. Jana Sobieskiego

Ogłoszenie o naborze przedstawicieli organizacji pozarządowych do składu komisji konkursowych na 2018 rok

Starosta Tczewski zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania kandydatów do składu komisji konkursowych opiniujących oferty realizacji zadań publicznych składanych na zadania konkursowe przewidziane do realizacji w 2018 roku. Termin zgłaszania kandydatów upływa z dniem 30 października 2017 r. godz. 15:00.

czytaj całość: Ogłoszenie o naborze przedstawicieli organizacji pozarządowych do składu komisji konkursowych na 2018 rok

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na powierzenie prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018 roku

Zgodnie z uchwałą Nr 153/513/2017 Zarządu Powiatu Tczewskiego z dnia 11 października 2017 r. ogłasza się otwarty konkurs ofert na powierzenie prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018 roku. Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie prowadzących działalność statutową w sferze objętej konkursem, które spełniają łącznie warunku określone w art. 11 ust. 6 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Termin składania ofert upływa z dniem 6 listopada 2017 r. godz. 15:00 (decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego w Tczewie).  Treść ogłoszenia poniżej.

czytaj całość: Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na powierzenie prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018 roku

Gniew – małe miasto z wielkim chórem

W niedzielę, 1 października w Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki odbył się uroczysty koncert, który stanowił podsumowanie projektu, a właściwie przede wszystkim był formą podziękowania ze strony chóru osobom, firmom, instytucjom i organizacjom za okazaną pomoc związaną z organizacją wyjazdu.

czytaj całość: Gniew – małe miasto z wielkim chórem

Ankieta jest nieaktywna
Wróć do strony głównej

przeczytaj treść ponownie

banner

Kalendarz wydarzeń

Starostwo Powiatowe w Tczewie

ul. Piaskowa 2
83-110 Tczew

tel. 58 7734 800
fax.58 7734 803
mail: starostwo@powiat.tczew.pl

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

banner banner banner

Portal współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.