Ustawienia

Sobota, 02 marca 2024
Imieniny: Halszka, Helena, Radosław
pochmurno

Młodzież gotowała w międzynarodowym towarzystwie

Od 17 do 21 października grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie uczestniczyła w warsztatach w Wodzisławiu Śląskim. Oprócz delegacji z powiatu tczewskiego, w warsztatach uczestniczyły również delegacje z Niemiec i Łotwy. Uczniowie wzięli również udział w konkursie kulinarnym pn. ŚLĄSKA JESIEŃ KULINARNA, w którym o zwycięstwo walczyło siedem czteroosobowych drużyn.

Warsztaty odbyły się 18 października w Rydułtowach i składały się z czterech spotkań tematycznych. Pierwszym z nich było spotkanie pt. ,,Razem w różnorodności”, które miało na celu integrację połączoną z elementami kształcenia międzykulturowego. Kolejną było ,,Razem w grupie”, czyli praca w międzynarodowych grupach poprzez wymianę doświadczeń na temat podobieństw i różnic w systemach edukacji. Następnym wydarzeniem byłą debata pn. ,,Razem o edukacji”, która miała na celu stworzenie platformy edukacyjnych pomysłów zamieszczonych na stronie internetowej szkoły. Zwieńczeniem był warsztat pt. ,,Razem do celu”, podczas którego uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach na strzelnicy wirtualnej lub w pracowni mody.

Natomiast 19 października odbył się konkurs kulinarny pt. ŚLĄSKA JESIEŃ KULINARNA. Drużyny składały się z reprezentantów zaprzyjaźnionych powiatów: Tczewskiego (uczniowie klas 3G i 4G Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie), Jelgava na Łotwie, Recklinghausen w Niemczech oraz uczniów wodzisławskiego Ekonomika. O składach drożnyn decydowało losowanie. Hasłem tegorocznej edycji konkursu był: „Śląski karminadel inaczej”. Uczestnicy mieli nie lada wyzwanie, bowiem ich zadaniem było przygotowanie karminadla w wymyślony przez siebie sposób, dodatków z ziemniaków oraz z surowców z „czarnej skrzynki”, w której można było znaleźć głównie warzywa.

W grupiem która zajęła I miejsce znalazła się uczennica naszej szkoły - Daria Chubarowa. Natomiast w grupie, która zajęła II miejsce była Marta Lewandowska, a w drużynie z III miejscem była Wiktoria Bylicka.  W wyróżnionej drużynie znalazła się również Wiktoria Brucka.

Uczniowie odbyli również wycieczki m.in. do pałacu w Pszczynie, zwiedzanie zagrody żubrów, warsztaty w chacie chlebowej w Brennej ,wycieczka do sztolni , wycieczka na Równicę w Beskidzie Śląskim. Warsztaty i wycieczki służyły wymianie doświadczeń, wspaniałej integracji.

Całe wydarzenie odbyło się również w ramach 10-lecia współpracy Powiatu Tczewskiego z Powiatem Wodzisławskim oraz ogłoszonego w naszym powicie roku 2023 „Rokiem Młodzieży”.

Pozostałe

Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.