Ustawienia

Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
pochmurno

Olimpijczycy z wizytą u Starosty

W poniedziałek, 18 marca Mirosław Augustyn - Starosta Tczewski spotkał się z zawodnikami klubu Olimpiad Specjalnych Polska, podczas którego rozmawiano o działalności klubu na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie.

Zawodnicy klubu pochawalili się osiągnięciami z XI Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych Polska Wisła - Istebna 2024 gdzie uczestniczyli w dyscyplinie zimowej w biegu na rakietach śnieżnych.

Przypomnijmy, że w dniach 26.02 - 1.03.2024 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, zawodnicy klubu Olimpiad Specjalnych Polska Pomorskie reprezentowali Oddział Pomorski podczas XI Ogólnopolskich Igrzysk Zimowych Olimpiad Specjalnych Wisła - Istebna 2024. Skład reprezentacji pomorskiej to: Dorota Nabakowska, Kamila Szuta, Filip Rąbała, Anna Kupczyk. Zawodnicy to mieszkańcy Gminy Pelplin i Powiatu Tczewskiego.

Podczas XI Ogólnopolskich Igrzysk Zimowych Olimpiad Specjalnych zawodnicy wywalczyli srebrne, brązowe medale oraz zdobyli czwarte miejsca uczestnicząc w dyscyplinie - bieg na rakietach śnieżnych.

Dzięki wsparciu Starosty Powiatu Tczewskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie, Olimpiad Specjalnych Polska oraz rodziców, zawodnicy mogli udać na zawody oraz wystartować w wybranych dyscyplinach.

Opiekę trenerską podczas Igrzysk Zimowych zapewniała Kornelia Rąbała oraz Dariusz Pawelec.

Olimpiady Specjalne Polska to program akredytowany przez międzynarodowy ruch Specjal Olympics, którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób niepełnosprawnych. Przez sport nasi zawodnicy mają możliwość rozwijania się zarówno fizycznie, jak i społecznie. Udział naszych zawodników w zawodach pozwala im na pokazanie ich emocji, aktywności, przełamuje stereotypy i przyczynia się do lepszego zrozumienia i akceptowania osób z niepełnosprawnością. Poprzez udział w treningach, zawodach nasi sportowcy uczą się nowych umiejętności, przełamują własne ograniczenia, bariery, stają się bardziej odważni, samodzielni, otwarci na nowe działania, podejmują nowe wyzwania i są dzielni w tym wysiłku.

Informacja pobrana ze strony: https://soswpelplin.szkolnastrona.pl/art,3606,zimowe-igrzyska-olimpiad-specjalnych-wisla-istebna-2024

Pozostałe

Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.