Powiat gości dzieci z Ukrainy
Dzieci przybyły do Tczewa z Liceum Horodniańskiego z internatem oraz z Gimnazjum Starobasańskiego z internatem. Są to instytucje publiczne podlegające czernihowskiej Radzie Obwodowej. – Gościmy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat wraz z opiekunami – informuje dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie, Katarzyna Wróbel. – Zostaną one z nami tak długo, jak będzie to potrzebne. Do czasu poprawy sytuacji w Ukrainie.
W piątek, 15 lipca, dzieci spotkały się ze Starostą Tczewskim – Mirosławem Augustynem oraz przedstawicielami firmy Thales DIS Polska Sp. z o.o. , która ufundowała zakup laptopów przeznaczonych m.in. do prowadzenia nauki zdalnej.
Ze strony PCPR dzieci otrzymają wszelką możliwą pomoc, także w rejestracji konsularnej. Od momentu swojego przyjazdu brały już udział m.in. w warsztatach kulinarnych. Pracownicy instytucji planują dla nich w okresie wakacyjnym mnóstwo atrakcji, dzięki którym dzieci choć na chwilę będą mogły zapomnieć o wojennej traumie.

