Ustawienia

Poniedziałek, 22 kwietnia 2024
Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
pochmurno

VI edycja akcji „Tczew na Niebiesko dla Autyzmu”

Po raz szósty organizujemy akcję „Tczew na Niebiesko dla Autyzmu”, ale w tym roku chcemy podkreślić, że spektrum autyzmu to cała paleta barw. Będziemy kontynuować działania z ubiegłego roku i wprowadzać nowe inicjatyw, ponieważ naszym celem niezmiennie jest poszerzanie świadomości społeczności lokalnej na potrzeby i możliwości osób w spektrum autyzmu.

W tym roku planujemy:

• 2.04.2024 – AKCJA W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Tego dnia będziemy zachęcać mieszkańców naszego miasta do umieszczania na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęć z niebieskimi i kolorowymi akcentami związanymi ze spektrum autyzmu z #tczewdlaautyzmu. Rozpoczęcie o godzinie 10.00.

• 3 i 4.04 2024 – ŚCIEŻKA SENSORYCZNA (zajęcia otwarte)

Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie zachęca do udziału w zajęciach w specjalnie przygotowanej ścieżce sensorycznej, która ma na celu pokazanie, z jakimi trudnościami mogą borykać się osoby w spektrum autyzmu. Ścieżka będzie dostępna w godzinach 14.00-17.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem: 504 434 484.

• 5.04.2024 – PRZEMARSZ UCZNIÓW Z TCZEWSKICH PLACÓWEK

Z inicjatywy Sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Tczewie odbędzie się przemarsz uczniów z Kanonki do Węzła Komunikacyjnego, aby zwrócić uwagę mieszkańców na działania zaplanowane w naszej akcji. Zachęcamy do udziału przedstawicieli tczewskich placówek. Start o godzinie 12.00.

• 6.04.2024 – PARKRUN NA NIEBIESKO

Razem z Powiatowym Centrum Sportu zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w biegu oraz założenia niebieskiego stroju. Start o godzinie 9.00. Obowiązuje rejestracja na www.parkrun.pl. Oprócz biegu przygotowany zostanie także poczęstunek, fotobudka i akcja informacyjna na temat spektrum autyzmu.

• 9.04.2024 – WARSZTATY ARTETERAPII (zajęcia otwarte)

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 8 zapraszają na zajęcia otwarte, które odbędą się w godzinach 14.00-16.00. Będzie to wspaniała okazja do wspólnych twórczych działań. Szczególnie zapraszamy osoby w spektrum autyzmu. Zapisy pod numerem: 575 395 547.

• 16.04.2024 – ZUMBA NA NIEBIESKO

Kolejne działanie w Szkole Podstawowej nr 8 w Tczewie to działanie taneczne. Poza zumbą nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu „Na Niebiesko dla Autyzmu”, którego głównym organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 17.00 na hali sportowej.

• 26.04.2024 – KONCERT MARKA PLUTOWSKIEGO (spotkanie opiekunów osób w spektrum autyzmu)

Po raz kolejny chcemy też zaprosić opiekunów osób w spektrum autyzmu do wspólnego spędzenia czasu, rozmów, wymiany doświadczeń. Wydarzenie będzie odbywać się Restauracji Vela, rozpoczęcie o godzinie 19.00. Po koncercie będzie też okazja do wspólnego śpiewania. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji stolika.

• 29.04.2024 – KONSULTACJE W FUNDACJI OD NOWA

W tym roku również zapraszamy na konsultacje dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu. Odbywać się one będą w Fundacji Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa w godzinach 10.00-18.00. Możliwe jest przyjście z dzieckiem, którym podczas rozmowy zajmie się animator.

Przez cały miesiąc odbywać się też będą działania towarzyszące:

• Konkurs plastyczny dla przedszkoli i szkół „Na Niebiesko dla Autyzmu” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 10 w Tczewie.
  • Warsztaty na temat spektrum autyzmu w tczewskich placówkach organizowane przez II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie.
  • Filmy na temat różnych aspektów spektrum autyzmu udostępniane na kanale YouTube Fundacji Od Nowa w każdy kwietniowy czwartek o godzinie 20.00.
  • Audycje „Zainspiruj się integracją” w Radiu Tczew - w każdą kwietniową środę o godzinie 18.15 podczas rozmów z ciekawymi gośćmi będą poruszane tematy związane ze spektrum autyzmu.

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Tczewa i Starosta Tczewski.

Patronat medialny: Radio Tczew, Telewizja Tetka, Tcz.pl oraz Kurier Tczewski.

Główni organizatorzy: Szkoła Podstawowa Nr 8 w Tczewie, Fundacja Wieloprofilowego Usprawniania OD NOWA, Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie, II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Tczewie, Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie.

Placówki wspierające: Szkoła Podstawowa nr 1 w Tczewie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Tczewie, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie, Szkoła Podstawowa nr 11 w Tczewie, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie, Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie, Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Blue Kids, Fundacja Esyfloresy.

Organizacje, firmy i osoby wspierające akcję: Miasto Tczew, Powiat Tczewski, Drukarnia Ekspresowa, Vela Hotel i Restauracja, Zainspirowane integracją, Marek Plutowski i Sławomir Kussowski.

Informacja:  Koordynator wydarzenia - Agnieszka Synowiec

Pliki do pobrania:

Format: png, 1.49 MB

Pozostałe

Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.