Ustawienia

Imieniny: Wanda, Józef, Albin
pochmurno

Konferencja z okazji Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością

17 maja 2023 roku Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pelplinie zorganizował Dzień Konferencyjny w ramach XV Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością.

Po powitaniu przybyłych gości przez Panią Małgorzatę Domachowską Dyrektora Ośrodka, prowadząca uroczystość Pani Katarzyna Puczyńska, zaprosiła wszystkich na spektakl pt.: „O rybaku i złotej rybce”. Młodzi artyści pod kierunkiem Pani Eweliny Igłowskiej dostarczyli zebranym wielu wspaniałych przeżyć. Zespół teatralny "Cudaki" za swój występ otrzymał gromkie brawa! W skład Zespołu weszli: Wiktoria Torłop, Zuzanna Górska, Daniel Dembek, Michał Berent, Piotr Rózyński, Leszek Woźniak, Nikola Lisewska, Natalia Dering, Amelia Cybulska, Jakub Radzikowski, Dominik Romanowski, Jagoda Krause, Julia Brandt, Wiktor Borkowski, Oskar Szczepański, Wiktor Buta i Filip Laskowski. Wraz z uczniami wystąpili również w rolach aktorskich pracownicy szkoły.

Kolejnym punktem konferencji był wykład pt. Początki są ważne…” na temat ważnej roli wczesnego wspomagania rozwoju dzieci. Wystąpienie zostało przygotowane przez panią Małgorzatę Antczak, która na co dzień jest  dyrektorem ds. edukacyjno - terapeutycznych w Fundacji OD NOWA. Jako terapeuta i oligofrenopedagog prowadzi zajęcia terapeutyczne a także szkoli terapeutów.

Po wystąpieniu prelegentki Pan Andrzej Flisik – Wicestarosta Powiatu Tczewskiego wraz z Panią Małgorzatą Domachowską wręczyli nagrody od Starosty Tczewskiego dla przyszłych, tegorocznych absolwentów SOSW w Pelplinie. Nagrodzeni zostali: Zuzanna Górska, Przewodnicząca Samorządu Szkolnego kończąca Szkołę Podstawową, oraz Daniel Dembek i Monika Meyer uczniowie kończący Szkołę Specjalną Przysposabiającą do Pracy. Wychowankowie byli pozytywnie zaskoczeni i zadowoleni z otrzymanych wyróżnień.

Tradycyjnie  poproszono zebranych gości o zabranie głosu. Goście chętnie wypowiadali się na temat uroczystości oraz składali życzenia pracownikom Ośrodka. Przekazali również upominki dla uczniów.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy wydarzenia udali się na słodko – słony poczęstunek. Chętnych gości zaproszono do zwiedzania placówki.

Obchody Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością, które rozpoczęły się 12 maja zakończą się realizacją jeszcze dwóch działań przygotowanych wspólnie ze Stowarzyszeniem "Wesoła Stonoga": Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Moje kolory..." oraz Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Wózek Przyszłości". Konkursy są zorganizowane w ramach zadania „Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo z Wesołą Stonogą” dofinansowanego przez Gminę Pelplin w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pelplinie serdecznie dziękuje wszystkim, bez których uroczystość nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy Patronom honorowym, Patronom medialnym, Partnerom, Sponsorom, pani Dorocie Sakowskiej Dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej i współpracownikom za udostępnienie pomieszczeń Biblioteki i okazaną pomoc.

Autor: Małgorzata Puchalska

Pozostałe

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.